����������������������-���

توسط مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان اعلام شد:

شناسایی۳۸۰ روستایی کم برخوردار و نیازمند خدمت ویژه دامپزشکی/رکورد شکنی جهادگران درخدمت

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان از شناسایی۳۸۰ روستایی کم برخوردار و نیازمند خدمت ویژه دامپزشکی خبر داد و با تصریح این که اردوهای جهادی از اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز و خدمات ارزشمندی انجام شده، افزود: در اردوی ملی جهادگران دامپزشکی استان اصفهان با سمپاشی نیم میلیون متر مربع جایگاه و واکسیناسیون بیش از ۲۴۵ هزار راس دام در طی سه روز از ۲۸ تا ۳۰ تیرماه در ارائه خدمت دامپزشکی رکورد شکنی کردیم.

حذف بیماریهای دیفتری،کزاز،سیاه سرفه و اوریون ماحصل انجام واکسیناسیون اصولیست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه ایمن سازی یکی از موثرترین اقدامات بهداشتی درسلامت جامعه است گفت: واکسیناسیون سالانه از مرگ کودکان درجهان جلوگیری می کند و ایمن سازی یک راهبرد برای دستیابی به سایراهداف سلامتی است بنابراین مراقبت از پوشش واکسیناسیون اهمیت بالایی دارد.

آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون MRوفلج اطفال برای اتباع غیرایرانی دراهواز

طرح تکمیلی واکسیناسیون MRو فلج اطفال برای اتباع غیرایرانی با حفظ سلامت جامعه ازطریق ایمن کردن اتباع غیرایرانی وبیماریابی درآنها توسط مرکز بهداشت شرق اهوازآغاز شده است.

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین مطرح کرد:

آغاز واکسیناسیون بالغ بر ۱ میلیون راس دام علیه تب برفکی در استان قزوین

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین می گوید: بیماری تب برفکی یکی از مســری ترین بیماری  ها در دام سـبک وسنگین محسوب می شود لذا   واکسیناسیون بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار راس دام علیه تب برفکی در استان آغاز شده است.

در چهارمحال و بختیاری؛

آغاز عملیات مایه کوبی گاو و گوساله بر علیه بیماری لمپی اسکین

حسین صالحی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان از آغاز عملیات مایه کوبی دامهای سنگین در چهارمحال و بختیاری بر علیه بیماری لمپی اسکین خبر داد.

تهدید جدی سویه امیکرون برای سلامت عمومی

سویه امیکرون تهدید جدی برای سلامت عمومی است

شناسایی ۱۰ مبتلا به اُمیکرون در سیستان و بلوچستان

قرنطینه هوشمند چیست و چگونه اعمال می‌شود؟

در جدیدترین روش مقابله با ویروس کرونا، قرنطینه هوشمند می باشد که در سطح جامعه اعمال شده است.

واکسن کرونا نه تنها مادران باردار را در معرض خطر قرار نمی‌‌دهد، بلکه نوزاد نیز ایمن می شود

مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد بانوان بارداری که واکسن mRNA کووید-۱۹ را دریافت کنند، می‌توانند تا حد خوبی به نوزادان خود آنتی‌بادی‌های این بیماری را منتقل کنند.