����������������-������-��-������������-������������

ضربان ساز "انقلابی" با گوش دادن به ریه ها با نارسایی قلبی مقابله می کند

دانشمندان پتانسیل بزرگی را در فناوری ضربان‌سازی می‌بینند که این زمان‌بندی طبیعی را بیشتر تقلید می‌کند و در حال آماده‌سازی برای آزمایش یک دستگاه جدید «انقلابی» هستند که دقیقاً این کار را پس از آزمایش‌های موفقیت‌آمیز روی حیوانات انجام می‌دهد.

آیین اختتامیه بیست و دومین نمایشگاه فن بازار در اردبیل برگزار شد

آیین اختتامیه بیست و دومین نمایشگاه فن بازار با حضور مسئولین استانی، دانشگاه ها، مراکز علمی، اساتید و فناوران و دانشجویان در سالن تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی استان اردبیل برگزار شد.

ابداع پارچه رباتیکی که شکل و سختی آن تغییر می کند

تیمی از دانشمندان در دانشگاه ییل "پارچه رباتیک" جدیدی را ایجاد کرده اند که می تواند شکل و سختی آن را در صورت تقاضا یا با حس محیط آن تغییر دهد.

در پنجمين جشنواره جهادگران علم و فناوري استان اردبيل تحقق يافت؛

اولين نمونه كامل كمباين درو گر حبوبات كشور رونمايي شد

اولين نمونه كامل كمباين دروگر حبوبات كشور كه به دست مخترع بسيجي اردبيلي ساخته شده است، صبح امروز در پنجمين جشنواره جهادگران علم و فناوري با حضور مقامات استاني و كشوري رونمايي شد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل:

پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان اردبیل برگزار می شود

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل نخبگان و مخترعان را شاه کلید حل مشکلات اساسی جامعه عنوان کرد و افزود: پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری به همراه نمایشگاهی از دستاوردهای مخترعان جهت معرفی سرمایه های ارزشمند استان برگزار می شود.

با گياهان دارويي سمي اشنا شويم؛

گياهان سمي خطرناك براي دستگاه گوارش انسان

گياهان دارويي در كنار خواص درماني كه دارند داراي عوارضي هم هستند، بعضي از گياهان كه فراورده هاي آنها به عنوان دارو استفاده مي شود مصرف مستقيم آنها اثرات جبران ناپذيري را روي بدن ممكن است داشته باشد.

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد اردبیل:

وقف بسترساز پیشرفت علم و فناوری و توسعه دانشگاهها است

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد اردبيل تشكيل انجمن ياوران وقف علم و فناوري استان اردبيل را اقدامي بسيار ارزشمند عنوان كرد و گفت: وقف بسترساز پیشرفت علم و فناوری و توسعه دانشگاهها است.

خبرگزاري علم و فناوري از اردبيل گزارش مي دهد؛

گياهي زيبا كه بلاي جان محيط زيست شده است

يكي از آسيب هايي كه در سالهاي اخير محيط زيست را به شدت مورد تهديد قرار داده است تهاجم گونه هاي غير بومي از جمله گياه سنبل ابي است كه با سرعت تكثير بالا سطح رودخانه ها و باتلاق ها را پوشانده و باعث اختلال در زندگي ابزيان و حركت قايق ها مي شود و خريد و فروش اين گياه توسط مسوولان استان اردبيل ممنوع اعلام شد.

کارگاه فرآوری زعفران در اردبیل راه اندازی می شود/ گران قيمت ترين گياه كره زمين را بشناسيم

مدیر جهاد کشاورزی سرعین از راه اندازي اولین کارگاه فرآوری و بسته بندی زعفران استان اردبیل در سرعین خبر داد.

نخستین همایش وقف علم و فناوری در استان اردبیل برگزار می شود

نخستین همایش وقف علم و فناوری با رویکرد حمایت از تولید و اشتغال دانش بنیان ۲۱ آبان ماه در سالن همایش دانشگاه ازاد اسلامی برگزار می شود.