����������������

معرفی_کتاب:

کتاب "به زراعی گندم" منتشر شد

این کتاب در یازده گفتار، مفاهیم و مباحث کاربردی زراعت گندم، اصول و مبانی مدیریت زراعی، گیاه شناسی، فنولوژی، بوم شناسی، تغذیه گیاهی، مدیریت مصرف آب در زراعت، کنترل علف های هرز، مبارزه با آفات و کنترل بیماری های گیاهی، فیزیولوژی عملکرد دانه، ویژگی های کیفی دانه گندم را به زبانی ساده و کاربردی ارائه کرده است.

بیماری های مزرعه كاكتوس توسط محققان بوشهری مدیریت شد

مرکز تحقیقات وآموزش کشاورزی ومنابع طبیعی استان بوشهر مدیریت تلفیقی (بهزراعی- مکانیکی و شیمیایی) برای کنترل بیماری‌های خسارت زا در مزرعه کاکتوس Opuntia ficus – indica تحقیق-ترویجی استان بوشهر با نظارت و مدیریت دکتر فرزاد کرم پور عضو هیئت علمی بخش تحقیقات علوم زراعی و باغی و مهندس مهدی کبیری فرد عضو هیئت علمی و رییس ایستگاه تحقیقات کشاورزی برازجان انجام شد.

اقداماتی در راستای مسئله محوری و مطالبه گری؛

۳۰ هسته مسئله محور در بسیج دانشجویی استان اصفهان شکل گرفته است/ ظلم، تبعیض و رانت در حوزه آب وجود دارد

در بسیج دانشجویی استان اصفهان ۳۰ هسته مسئله محور و همچنین اندیشکده ابدا تشکیل شده و در حوزه دامی تا صنعتی، سیاست گذاری و اقتصادی و مطالبه گری فعالیت دارند، خروجی های اندیشکده ابدا در بحث مطالبه گری حاکی از این است که ظلم، تبعیض و رانت در حوزه آب وجود دارد، انتقال آب اصفهان به یزد بدون آینده نگری بوده و آب حق آبه داران اصفهان در صنعت فولاد یزد استفاده می شود، در واقع این یکی از مطالبات مردم اصفهان از کاندیداهای محلس شورای اسلامی است.

بر اثر بارندگی اخیر؛

راه ارتباطی روستای کردلان مسدود شد/تخریب پل، کشاورزان را نگران کرد

طی بارندگی دو روز اخیر، راه ارتباطی روستای کردلان در شهرستان دشتی استان بوشهر مسدود شد و ساکنین این منطقه را با مشکلات فراوانی رو به رو کرد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان:

مشکلات کشاورزان نشان ‌دهنده عدم برنامه‌ ریزی مسئولان در این بخش است/ضرورت کوتاه کردن دست دلالان از بازار برنج

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان مشکلات بخش محصولات کشاورزی و کشاورزان را نشان ‌دهنده عدم برنامه‌ ریزی توسط مسئولان دانست و تصریح کرد: مسئولان برای مدیریت بخش کشاورزی استان خوزستان برنامه داشته باشند تا کشاورزان بتوانند محصول تولیدی خود را که زحمت تولید می کنند را با قیمت مناسب به بازار عرضه کنند و به فروش برسانند.

بسیج علمی پژوهشی بدنبال ارتقاء کشاورزی مدرن در استان

اولین نشست کارگروه کشاورزی بسیج علمی و پژوهشی سپاه فتح با هدف از بین بردن فاصله ایجاد شده بین کشاورزی مدرن و سنتی برگزار شد .

ملخ مراکشی، بلای جان کشاورزان گیلانی

پلی فاژ بودن ملخ مراکشی این حشره را به یکی از خطرناکترین آفات کشاورزی موجود در منطقه مدیترانه مبدل ساخته است.

ایجاد تحول در حوزه پژوهش علف های هرز ضروری است

لزوم آگاهی کشاورزان از بوم شناسی و زیست شناسی علف های هرز

بهبود وضعیت پژوهش های علف های هرز در کشور و جهت گیری آنها در مسیر توسعه راهبردهای مدیریت تلفیقی علاوه بر نقشی که در افزایش عملکرد گیاهان زراعی و کاهش هزینه های تولید دارد، منجر به ارتقاء بازدهی مصرف نهاده ها خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان:

ساختار های بومی انعطاف لازم برای حل مشکلات کشاورزی را ندارند

ساختار های بومی به گونه ای ایجاد شده است که انعطاف لازم برای حل مشکلات کشاورزی را ندارد و بسیج به قصد پر کردن این خلا جدا از ساختار ها و ابلاغیات رسمی در فضایی آزاد کارگروه کشاورزی را تشکیل داده است تا به نقاط ضعف و قوت موجود و یا فیدبک ها بپردازد تا ایرادات را یافته و با روحیه ای جهادی و فرا سازمانی رفع کند.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی عنوان کرد

حداقل ترین کار در حوزه کشاورزی عجین کردن پژوهش و آموزش است

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی: حداقل ترین کار در حوزه کشاورزی عجین کردن پژوهش و آموزش است که تمام کشورهایی که در بخش صنعت کشاورزی پیشرفت هایی داشته اند از آموزش و پژوهش شروع کرده اند و یا در کشور ما دولت هایی که به این اصل توجه کرده اند در حوزه کشاورزی پیشرفت های چشمگیری راشاهد بوده ایم.