��������������

پیش‌همایش «خانواده، جایگاه و قداست آن» در اراک برگزار شد

در پیش‌همایش «خانواده، جایگاه و قداست آن (راهکارهای حمایت از جمعیت و صیانت خانواده)» با حضور جمعی از مسئولان عالی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک برگزار شد.

رابطه رفتار والدین و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

نخستین نهاد اجتماعی که بشر در آن پرورش یافته و عادت ها، رفتار و دیدگاههای اجتماعی فرد از کودکی در آن شکل می گیرد خانواده است و والدین بطور مستقیم و غیر مستیقم در تعیین رفتار کودک و نوجوان برای ورود به اجتماعات بزرگتر از خانواده، تاثیرگذار هستند.

لزوم توجه خانواده ها به رشد اجتماعی کودکان

در عصر امروز با توجه به پیچیدگی جوامع و بروز نابهنجاري هاي روانی و رفتاري در بین کودکان و نوجوانان، لزوم پرداختن به فرایند اجتمـاعی شـدن آن هـا و مطـرح کـردن راهبردهاي صحیح براي تقویت و شکوفایی این پدیده بیش از پیش احساس مـی شـود

در گفت و گو با کارشناس ارشد روانشناسی مطرح شد

چگونگی دگرگون کردن رفتارهای حاکم بر روابط اعضای خانواده

یک کارشناس ارشد روانشناسی درباره دگرگون کردن رفتارهای حاکم بر روابط اعضای خانواده توضیحاتی ارائه داد.

سرپرست واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان اصفهان گفت:

آموزش تاب‌آوری، طلاق و از هم گسیختگی خانواده‌ها را کاهش می‌دهد/ ضرورت درس مهارت‌های زندگی در مدرسه و دانشگاه

دکتر زهرا امینی سرپرست واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان اصفهان، گفت: تقویت تاب آوری و آموزش مهارت‌های آن به افراد، از عوامل موثر در افزایش استحکام خانواده‌ها و کاهش پدیده طلاق در جامعه است، درس مهارت‌های زندگی در مدارس و دانشگاه ضرورت دارد.

آیا فرزند اول خانواده‌ها در زندگی موفق‌ترند؟

خیلی‌ها معتقدند که فرزند چندم خانواده بودن، خصوصیات شخصیتی خاصی را می‌سازد. در این گفتار در این باره بحث می‌کنیم که بر اساس تحقیقات علمی این افسانه‌ها با واقعیت هماهنگ‌اند یا خیر؟

نتایج متاآنالیزی در دانشگاه کالیفرنیا راز خوشبختی را فاش کرد

داشتن یک خانواده شاد و خوشحال آرزوی هر کسی است، حال چگونه خانواده شادی داشته باشیم؟ باید بگویم بر اساس آخرین مطالعات این موضوع بستگی به خود شما دارد. در حقیقت تصمیم اینکه یک خانواده شاد داشته باشید یا نه با شماست.

کارشناس امور کودکان بهزیستی شهرستان بوشهر؛

بیشترین آسیب از فضای مجازی، متوجه کودکان و نوجوانان است!

کارشناس امور کودکان بهزیستی شهرستان بوشهر گفت: فرهنگ صحیح استفاده از گوشی بسیار حائز اهمیت است و اگر از مدیریت فضای مجازی برای فرزندان چشم پوشی کنیم با خطرات فضای مجازی روبه رو خواهیم که در بیشتر اوقات کودک و نوجوان بیشترین آسیب را می‌بیند.

در گفت و گو با کارشناس حوزه اقتصاد و کسب و کار بررسی شد؛

نقش زنان در اقتصاد کشور

خانواده سازماني است كه توليد و توزيع كالاهاي مورد نياز را فراهم مي‌سازد و زن به عنوان يكي از ۲ ركن اساسي خانواده در اين سازماندهي و مديريت، نقش اساسي را ايفا مي‌كند.

چرا روزی برای خانواده اسلامی؟!

در دین اسلام یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه خانواده بشمار می آید و از جمله مسائلی که به آن شفارش فراوان شده است می توان به جلوگیری از بی‌بندوباری، تحکیم بنیان خانواده و پایبندی به خانواده اشاره کرد درنتیجه خانواده را کانون تربیت می توان شمرد