����������

فناوری جدید محققان MIT؛

فیلم مونتاژ روده ای، جذب گلوکز را برای درمان دیابت مسدود می کند

اکنون یک فیلم مصنوعی جدید ساخته شده توسط محققان MIT می تواند با توانایی جمع شدن خود در روده و جلوگیری از جذب گلوکز و حل شدن ایمن آن، به ابزاری قدرتمند در کمک به مدیریت بیماری تبدیل شود.

در مدل آزمایشگاهی توسط محققان کشورانجام شد؛

سلول های بنیادی این بار برای درمان زخم دیابتی

زخم پای ناشی از دیابت یا همان زخم دیابتی یکی از عوارض قابل توجه دیابت است و بیشترین قسمت عوارض پای دیابتی را تشکیل می‌دهد.به همین جهت محققان درمان جدیدی را برای زخم های دیابتی با کمک سلول های بنیادی یافته اند.

بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید خطر دیابت نوع ۲ کمتری دارند

محققان با یک تجزیه و تحلیل جدیدی از یک پایگاه داده بیمه ای ایالات متحده نشان دادند که بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید نسبت به سایر افراد، از جمله افراد مبتلا به انواع دیگر آرتریت، ابتلا به دیابت نوع ۲ خطر کمتری (۲۴٪ تا ۳۵٪ ) دارند.

آیا می‌خواهید بدانید در آینده دیابت می‌گیرید یا نه؟

با رژیم غذایی سالم، می‌توان میکروبیوم روده را به سمت افزایش جمعیت باکتری‌های مفید برد و در این مسیر پنجره‌های تازه‌ای بسوی مقابله با آمار افزایشی چاقی، دیابت، کبد چرب و حتی بیماری افسردگی باز می‌شود. میکروبیوم روده مسیر جدیدی در پزشکی دقیق (Precision Medicine) به شمار می‌آیند.

طبق تحقیقات جدید دانشمندان،

انسولین جدید Ultrafast برای مدیریت سریعتر قند خون در دیابت

طبق تحقیقات جدید دانشمندان، یک فرمول جدید و فوق العاده سریع انسولین را تولید نموده‌اند که تقریبا بلافاصله پس از تزریق به خوک‌های دیابتی شروع به کار می‌کند، و به طور بالقوه دو برابر سریعتر از گزینه تجاری موجود عمل می‌کند.

آیا کووید-۱۹ منجر به بروز دیابت در مبتلایان می‌شود؟

محققان باور دارند که با ورود به این بافت‌ها، ویروس ممکن است باعث اختلال در عملکردهای متعدد و پیچیده سوخت و ساز گلوکز شود. هم‌چنین سالهاست که شناخته شده‌ است که عفونت‌های ویروسی می‌توانند دیابت نوع یک را سرعت بخشد. «استفانی آمیل»، استاد تحقیقات دیابت در دانشکده‌ی «کینگ» کالج لندن، توضیح می‌دهد: «این تحقیق روی داده‌های بالینی جمع‌آوری‌شده متمرکز است که به ما کمک می‌کند تا ظرفیت ترشح انسولین، مقاومت به انسولین و وضعیت پادتن خودایمنی را بررسی کنیم تا دیابت مرتبط با کووید ۱۹ را درک ‌کنیم. مطالعه دیابت مرتبط با کووید ۱۹ ممکن است مکانیسم‌های جدید بیماری را کشف کند.»

متخصصان هشدار می دهند که کووید۱۹ ممکن است باعث ایجاد دیابت در افراد سالم شود

متخصصان با هشدار این که کووید۱۹ می تواند باعث شروع دیابت در افراد سالم شود با انتشار نامه ای در مجله نیوانگلند از اجرای پروژه رجیستری CoviDiab، که یک طرح تحقیقاتی بین المللی مشترک برای ایجاد ثبت جهانی موارد جدید دیابت در بیماران مبتلا به کووید۱۹ است خبر دادند.

احتیاط چند برابری بیماران دیابتی و فشار خون

با توجه به شیوع بیماری کووید۱۹ بیماران مبتلا به دیابت باید خود مراقبتی را مد نظر داشته باشند.