����������

تحقیقات جدید نشان داد:

سرویس بهداشتی هوشمند بیماری را تشخیص می دهد.

در آینده نزدیک سرویس های بهداشتی ساخته خواهند شد که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی ادرار و مدفوع افراد را اسکن کرده و ابتلای افراد به بیماری های مختلف را تشخیص می دهند.

نتایج تحقیق دانشکده سلطنتی لندن:

تزریق هورمونی برای کمک به کاهش وزن در افراد چاق

نتایج تحقیق کوچکی ثابت کرد که هورمون (GOP) می تواند به بیماران چاقی مفرط و دیابتی کمک‌ کند.

نتایج تحقیق دانشکده سلطنتی لندن:

تزریق هورمونی که به کاهش وزن در افراد چاق کمک می کند

نتایج تحقیق کوچکی ثابت کرد که هورمون (GOP) می تواند به بیماران چاقی مفرط و دیابتی کمک‌ کند.

مادران باردار بخوانند: چه کنیم تا فرزندمان به دیابت مبتلا نشود؟

این مطالعه بیش از ۱۰۰ هزار نوزادی را شامل می‌شود که در حدفاصل سال‌های ۱۹۵۰ تا ۲۰۱۱ به دنیا آمده‌اند. این داده‌ها نشان داد ۲۵ درصد از مادران اضافه‌وزن دارند و ۱۰ درصد آنان نیز به چاقی مبتلا هستند. در مقایسه با مادران نرمال، اضافه وزن داشتن یا چاق بودن در طول دوران بارداری به طور قابل ملاحظه‌ای احتمال ابتلا به هر دو نوع دیابت را در فرزند افزایش می‌دهند؛ ۲۶ درصد برای مادران دارای اضافه‌وزن و ۸۳ درصد برای مادران چاق.

اختراع محقق ایرانی دیابتی‌ها را از «تزریق روزانه انسولین» بی‌نیاز خواهد کرد

در سراسر جهان کمتر از نیم میلیارد نفر به دیابت دچار هستند. در خصوص مبتلایان به دیابت نوع یک که توانایی تولید انسولین ندارند، تزریق انسولین تنها راه حل است. حالا «امین قوامی‌نژاد»، دانشمند ایرانی دانشگاه تورنتو، در پژوهشی که نتایج آن در مجله Advanced Materials به چاپ رسیده است، برچسب‌های میکروسوزنی توسعه داده است تا از کاهش شدید قند خون (هیپوگلیسمیا) جلوگیری کند.

با «ارزان‌ترین راه پیشگیری از دیابت» آشنا شوید!

در حضور اشعه ماورای بنفش، دی‌هیدروکلسترول موجود در غددچربی پوست به ویتامین D تبدیل می‌شود. ویتامین دی برای جذب کلسیم ضروری است و در رشد دندان‌ها و استخوان‌ها نیز نقش دارد. بنابراین اشعه ماورای بنفش کمک موثری به ساخته شدن ویتامین دی در بدن انسان می‌کند.

دستاورد جدید متخصصان کرمانشاهی؛ ساخت پماد گیاهی برای درمان زخم پای دیابتی

پمادی کاملا بومی در درمان زخم پای دیابتی توسط تیمی از متخصصان کرمانشاهی اختراع و به‌زودی توسط بنیاد تعاون سپاه به مرحله تولید گسترده خواهد رسید.

توسط محقق و پژوهشگر مازندرانی انجام شد

کاهش قند خون موش‌های دیابتی با استفاده از عصاره سیب زمین ترشی

یک محقق مازندرانی اعلام کردمصرف عصاره سیب زمینی ترشی در ۴۰ موش آزمایشگاهی باعث کاهش قابل توجه قند خون شده است

هوش مصنوعی گوگل می‌تواند «کوری در نتیجه دیابت» را پیش از وقوع تشخیص دهد

‌هوش مصنوعی شرکت گوگل داده‌های تصویری مربوط به شبکه چشم را جمع‌آوری می‌کند و با تحلیل آنها الگوهایی از ویژگی‌های اختلال گلوکوما تولید می‌کند. «راهیل گارناوی»، یکی از محققان میگوید: «از نقطه نظر زیست‌شناسی، ما می‌دانیم که میان عملکرد بینایی و ساختار شبکیه چشم ارتباط وجود دارد. در این پژوهش ما نشان دادیم که می‌توانیم به طور مستقیم به تصویر برداری از ساختار چشم عملکرد بینایی را تخمین بزنیم.»

طبق بررسی انجام شده؛

چه کسانی نباید روزه بگیرند/مبنای روزه گرفتن یا نگرفتن چیست؟

اثر مثبت روزه داری در درمان بسیاری از بیماری ها مانند چاقی، فشارخون، چربی خون، آسم و مانند آنها به اثبات رسیده است و نیازی به بحث در این موارد احساس نمی‌شود. در این جا صحبت از این است که چه کسانی نباید روزه بگیرند؟