��������-��������-��-����������������-������������

آثار رسانه‌ای حوزه فناوری و نوآوری کشور زیر ذره‌بین؛

درخشش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در جشنواره ملی «جهش» با کسب رتبه اول و دوم

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در جشنواره ملی «جهش» موفق به کسب دو عنوان «رتبه اول» در بخش تولیدات رسانه‌ای رویداد «توسعه و ارتقاء زیست بوم نوآوری استان‌ها (تانا)» و «رتبه دوم» در حوزه تولید مستند «داستان موفقیت» (روایت موفقیت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طی چند دهه فعالیت خود) شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت دانش‌بنیان رایمون اکسیر اسپادانا خبر‌داد:

بومی‌سازی فناوری یک ماده اولیه دارویی استراتژیک و صرفه‌جویی ارزی قابل‌توجه

علیرضا بهمنی با اعلام این خبر که فناوری ماده اولیه دارویی «اسید سالیسیلیک» که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی دنیا با بالاترین بازدهی و کیفیت خروجی است توسط شرکت دانش‌بنیان رایمون اکسیر اسپادانا بومی‌سازی شد، گفت: با تولید این ماده سالانه بیش‌از ۱۰ میلیون دلار می‌توانیم از خروج ارز جلوگیری کنیم.

توسط شرکت برنا نانو آلومینیوم آزموده:

خط تولید اکسید نیکل با صرفه‌جویی بالای در هزینه واردات راه‌اندازی شد

محققان شرکت برنا نانو آلومینیوم آزموده با تغییر مواد اولیه نانو اکسید نیکل در خلوص ۹۹ و ۹۹.۹۹ درصد موفق به تولید اکسید نیکل از پساب الکترولس شدند و اکنون خط تولیدی را راه اندازی کردند که محصول با حدود ۷۰ درصد کمتر از هزینه وارداتی آن و مقرون به صرفه عرضه کنند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف:

امسال ۹۰۰ شرکت دانش‌بنیان جدید نوع سه ایجاد شد

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعلام کرد: امسال با ورود شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بعنوان ارزیاب شرکت‌های دانش‌بنیان حدود ۹۰۰ شرکت دانش‌بنیان جدید نوع سه ایجاد شده است.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی در بازدید از پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:

ساخت "رادارهوانوردی غیرنظامی " در حال تولید با پیشرفت ۸۰ درصدی

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی و مدیرعامل فرودگاه‌های کشور در بازدید از پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بر توانمندی بالای شرکت‌‌های دانش‌بنیان و فناور اصفهانی تاکید کرد و گفت: ساخت یک رادار هوانوردی غیرنظامی که تاکنون تنها برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی انحصار تولید آن را در اختیار داشتند، در اصفهان در حال تولید و پیشرفت ۸۰ درصدی داشته است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان درصا:

اجرای سامانه دانه‌بندی هوشمند گندله «درصا» در پنج کارخانه/سودآوری و ارزآوری فوق العاده است

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان درصا با اعلام این خبر که محصول دانش‌بنیان سامانه دانه‌بندی هوشمند گندله «درصا» با قابلیت دو درصد افزایش تولید در چهار کارخانه اجرا شده و با «اپال پارسیان» هم قرارداد برای اجرا امضا شد، گفت: ۴ میلیون دلار سودآوری سالانه این سامانه برای یک کارخانه ۵ میلیون‌تنی است، همچنین این محصول بازار جهانی بسیار بزرگ دارد و اکنون هم پیش‌فاکتور برای صادرات با یک شرکت معتبر اروپایی صادر شده است که به‌ازای فروش هر سامانه ارزآوری ۲۰۰ هزار دلار عاید کشور خواهد شد.

در حاشیه بازدید معاون وزیر صمت از پاویون شهرک از نمایشگاه ایران متافو؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و هلدینگ امید برای توسعه فناوری و بازار

تفاهم‌نامه همکاری میان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و هلدینگ امید در حاشیه بازدید معاون وزیر صمت از پاویون شهرک امضا شد. بر این اساس سطح همکاری‌‌های فعال میان دو طرف افزایش خواهد یافت.

توسط انجمن شرکت‌های دانش بنیان استان اصفهان- کمیته برند، مالکیت فکری و ارزش‌گذاری دارایی نامشهود؛

برگزاری اولین گردهمایی«اقتصاد دانش بنیان، دارایی‌های فکری، ارزش‌گذاری/ برترین‌ها با ۱۳دستاورد تجلیل شدند

شامگاه امروز برترین‌ها گردهمایی «اقتصاد دانش بنیان، دارایی‌های فکری، ارزش‌گذاری در سه بخش‌ مالکیت فکری شرکت‌های فناور، مدیریت و توسعه برند شرکت‌های فناور، جوان‌ترین مخترعان و نوآوران و در بخش اجرایی و داوری تجلیل شدند، برترین‌های این گردهمایی در مجموع ۱۳ عنوان اختراع یا فعالیت را ارائه کردند.

کبیری مطرح کرد:

تشریح فرآیند برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی با رویکرد تجاری‌سازی

دبیر شانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با اعلام برگزاری آئین اختتامیه این جشنواره در روزهای ۲۶ و ۲۷ آبان ماه گفت: طرح‌های نوآورانه‌ای درمراحل نیمه نهایی و نهایی این جشنواره پذیرفته شده‌اند که قابلیت تجاری‌سازی داشته باشند.

توسط محققان اصفهانی انجام شد ؛

راه اندازی اولین خط شست‌و‌شوی مخازن و تجهیزات صنعتی با تکنولوژی زیستی

اولین خط شست‌و‌شوی تجهیزات صنعتی با فناوری زیستی و مواد پایه آبی به منظور شست‌و‌شو، احیا قطعات و مخازن صنعتی توسط محققان اصفهانی طراحی و راه اندازی شد. زیست سازگاری ، صرفه اقتصادی بالا برای تولید کننده و سازگاری با مواد مختلف فلزی؛ پلاستیکی، لاستیکی و کامپوزیتی تنها برخی از مزیتهای این فناوری محسوب می شود.