��������-������-��������-����������

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

​وقتی تخصص کارشناسان سبب امنیت غذایی می‌شود/ مبارزه با آفات، ضرورتی در کشاورزی دانش بنیان

​طی سال‌های اخیر با ورود دانش و پژوهش به حوزه کشاورزی، از بین بردن علف‌های هرز و آفت‌ها به صورت تخصصی انجام می‌گیرد که منجر به افزایش بهره‌وری می‌شود.

رفع مشکلات صنعت ادوات کشاورزی دزفول با همکاری شرکت های دانش بنیان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول از شرکت دانش بنیان دز نوین صنعت بازدید کرد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد:

​حمایت از نخبگان در تعاونی‌های دانش‌بنیان تسهیل می‌شود

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با بیان اینکه ​حمایت از نخبگان در تعاونی‌های دانش‌بنیان تسهیل می‌شود گفت: طرح‌های نخبگان که ثبت اختراع شده باشند، برای فعالیت می‌توانند مورد حمایت قرار گیرند.

هفدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی اردیبهشت ۱۴۰۲ در اصفهان برگزار می‌شود

هفدهمین دوره جشنواره ملی فنآفرینی شیخ‌بهایی ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری، مقارن با ایام بزرگداشت دانشمند بزرگ جهان اسلام شیخ بهایی و روز ملی کارآفرینی، توسط شهرک علمی و تحقیقاتی در مهمانسرای تاریخی عباسی اصفهان برگزار می‌شود؛ بیش از ۵۰۰ طزح به دبیرخانه این جشنواره رسیده که ۲۵ طرح مرحله داوریی نهایی را می‌گذراند.

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهداء آذربایجان‌غربی مطرح کرد؛

لزوم افزایش هم افزایی بین ارگان ها برای ارتقاء وضعیت حوزه دانش بنیان در آذربایجان غربی

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهداء آذربایجان‌غربی گفت: هم افزایی و هم سویی‌های لازم بین ارگان‌ها و متولیان دانش‌بنیان در جهت ارتقاء وضعیت حوزه دانش‌بنیان و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان استان بایستی به وجود آید.

دهقانی مطرح کرد:

راهکارهای نوآورانه تامین مالی حامی شرکت‌های نوپا می‌شود

تفاهم نامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و ضمانت تعاون، برای دریافت ضمانت‌ نامه تعهد پرداخت امضا شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد

ارایه ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه دانش بنیان در یزد

شاه حسینی از ارایه هزار میلیارد تومان تسهیلات در حوزه دانش بنیان تاکنون خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار در کشور ۱۰۰ نفر دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه‌ها بورسیه بیش از ۱۰ تا ۱۲ واحد صنعتی استان یزد شدند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس:

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فقط مختص شعار سال نیست، باید تداوم داشته باشد

دکتر جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه هنوز نگاهمان در حوزه اقتصاد به شرکت های بزرگ است، گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فقط مختص شعار سال نیست، باید تداوم داشته باشد.

استاندار خوزستان؛

مراکز پژوهشی برای خوزستان الگوی کاشت کاربردی پیشنهاد دهند

استاندار خوزستان بر ضرورت ورود شرکت های دانش بنیان در بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: انتظار داریم مراکز تحقیقاتی به میدان آمده و برای نوع کشت و محصول نظر دهند.

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی/ استفاده از نوآوری‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای کاشت یک میلیارد درخت

توسعه شناسنامه‌دارکردن درختان جنگلی، استفاده از خاک‌پوش‌ها و مالچ‌های غیرنفتی برای مقابله با بیابان‌زایی و توسعه نوآوری‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای کاشت یک میلیارد درخت با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در سال ۱۴۰۲ برنامه‌ریزی شده است.