��������-������

محققان گزارش کردند:

جراحی آب مروارید با ۳۰ درصد کمتر خطر زوال عقل مرتبط است

محققان یک مطالعه مشاهده‌ای طولانی مدت و مبتنی بر سیاتل در کایزر پرمننته واشنگتن با بیش از ۵۰۰۰ شرکت‌کننده بالای ۶۵ سال انجام داده و گزارش کرده‌اند که جراحی آب مروارید با ۳۰ درصد کمتر خطر زوال عقل مرتبط است.

محققان گزارش کردند:

نور درمانی مادون قرمز به کمک افراد مبتلا به زوال عقل می‌آید

محققان در یک مطالعه آزمایشی بهبود حافظه، عملکرد حرکتی و مهارت‌های پردازش افراد سالم با عملکرد عادی برای سن آنها را نشان داده و اعلام کردند: درمان با نور مادون قرمز می‌تواند به افراد مبتلا به زوال عقل کمک کند.

بیماری آلزایمر شایع ترین نوع زوال عقل است

محققان موسسه کارولینسکا در سوئد دریافتند که تجمع زودهنگام "پروتئین تاو"(Tau protein)در مغز که توسط اسکنر PET اندازه گیری می شود در پیش بینی اختلال حافظه موثرتر از نشانگرهای زیستی در مایع مغزی نخاعی یا پلاک آمیلوئید در مغز است.

همه چیز درباره "زوال عقل"

علم هنوز روش یا درمانی برای جلوگیری از زوال عقل کشف نکرده است، اما دانشمندان هنوز در تلاش برای رمزگشایی این بیماری هستند که می‌توان از ابتلای این افراد به بیماری آلزایمر یا زوال عقل پیشگیری کرد.

آیا نوشیدن ۶ فنجان قهوه در روز می تواند مغز شما را کوچک کرده و خطر زوال عقل را افزایش دهد؟

یک مطالعه جدید نشان می دهد نوشیدن بیش از شش فنجان قهوه در روز می تواند حجم مغز را کاهش داده و خطر زوال عقل را افزایش دهد. بنابراین اگر دائماً در حال نوشیدن قهوه هستید باید نگران باشید؟

محققان دانشگاه نیویورک گزارش کردند؛

اختلال شناختی و زوال عقل با از دست دادن هر دندان افزایش می‌یابد

یک مطالعه جدید تحقیقات قبلی را در ارتباط بین سلامت دندان و زوال عقل و کاهش شناخت تقویت می‌کند. محققان دریافتند از دست دادن دندان یک عامل خطر برای کاهش شناختی و زوال عقل است و با از دست دادن هر دندان، خطر نقص شناختی ۱.۴ درصد افزایش می‌یابد.

طبق آخرین مطالعات دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی؛

سبک زندگی گروه بومی آمازون، کلید اصلی کاهش سرعت پیری

مردم بومی تسیمانه آمازون بولیوی نسبت به همسالان آمریکایی و اروپایی خود کمتر دچار آتروفی مغزی می شوند. کاهش حجم مغز آنها با افزایش سن ۷۰٪ کندتر از جمعیت غربی است.کاهش سریع حجم مغز می تواند نشانه زوال عقل باشد.

دانشمندان گزارش کردند:

۱۰ درصد موارد زوال عقل به دلیل بیماری مزمن و عملکرد ضعیف کلیه است

یک مطالعه جدید گزارش داده است، افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه و کاهش عملکرد کلیه بیشتر در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند. تاثیر مشکل کلیه در زوال عقل از بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت بالاتر است و حداقل ۱۰ درصد موارد زوال عقل به دلیل بیماری مزمن و عملکرد ضعیف کلیه است.

تیمی از محققان به سرپرستی دانشمند مشهور جهان گزارش کردند:

الگوهای راه رفتن نشانگر مهمی در کاهش شناختی و بیماری آلزایمر است

تیمی از محققان کانادایی به سرپرستی دکتر مونترو-اوداسو که به دلیل تحقیقاتش در مورد رابطه بین تحرک و کاهش شناختی در پیری در جهان مشهور است، گزارش کردند: تنوع راه رفتن در بزرگسالان مسن می‌تواند پیش‌بینی کننده کاهش شناخت و بیماری آلزایمر باشد.

کشف ارتباط میان مصرف مشروبات الکلی و زوال عقل+عکس

دانشمندان از طریق یک پژوهش گسترده که به ‌بررسی روند مصرف الکل ۱۳۰ هزار نفر پرداخته‌ است. نشان‌ دادند که نوشیدن بیش از حد الکل تا حد غش‌کردن، می‌تواند ریسک ابتلا به زوال عقل در سال‌های بعد زندگی آنها دو برابر سازد. اگرچه ارتباط میان مصرق بیش‌‌ از‌ حد الکل و احتمال دچارشدن به زوال عقل ثابت‌ شده‌ است.