������-������������

رئیس ستاد آزمون‌های اصفهان:

برگزاری نوبت اول آزمون سراسری۱۴۰۲ با رقابت بیش از ۵۵ هزار داوطلب استان اصفهان

رئیس ستاد آزمون‌های اصفهان از برگزاری نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲ خبر داد و تصریح کرد: در مجموع ۵۵ هزار و ۹۴۸ نفر داوطلب در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ۱۴۰۱ به رقابت می‌پردازند.

در چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران؛

تفاهم‌نامه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برای عنوان «هاب منطقه‌ای بومی‌سازی» با فولاد مبارکه امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری میان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان پایه‌گذار پارک‌های علم و فناوری کشور و همچنین بزرگترین محل تجمیع شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در ایران، با شرکت فولاد مبارکه امضا شد، بر طبق این تفاهم‌نامه شهرک بعنوان هاب منطقه‌ای در حوزه بومی‌سازی صنعت فولاد خواهد شد.

پیام وزیر علوم به مناسبت درگذشت پروفسور سیدعلیرضا اشرفی

در پی درگذشت پروفسور سید علیرضا اشرفی عضو هیات علمی دانشگاه کاشان بر اثر سانحه تصادف، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی درگذشت این استاد دانشگاه را تسلیت گفت.

امیر حدادی سامانی در دانشگاه آزاد اصفهان:

ارتباط با مراکز علمی و دانش‌بنیان از سیاست‌های بنیادین ارتش است

فرمانده پدافند هوایی منطقه مرکزی ایران در سالگرد شهادت شهید ستاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان)، تعامل و ارتباط با مراکز علمی و دانش‌بنیان را از سیاست‌های اصلی و راهبردی ارتش جمهوری اسلامی خواند.

انتخاب سه عضو هیئت علمی برتر همکاری با جامعه و صنعت از دانشگاه صنعتی اصفهان

دکتر علی فانیان، دکتر علی نیکبخت و دکتر مریم حسنوند، از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان سه عضو هیئت علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت شناخته شده و نام ایشان در کتاب برترین‌های ۱۴۰۱ ثبت شد.

مدير گروه بيماريهای عفونی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان:

بيماران زمينه‌ای و نقص ايمنی ابتدای ابتلا به کرونا جهت درمان ضد ويروس مراجعه نمايند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به این که در شروع موج هشتم کرونا به سر می‌بریم و احتمالا تا دو هفته الی یک ماه دیگر اوج بیماری را خواهیم داشت، تاکید کرد: بيماران داراي بيماري زمينه‌اي و نقص ايمني بايستي در همان مراحل اوليه بيماري جهت درمان ضد ويروس مراجعه نمايند تا از پيشرفت بيماري در روزهاي بعد جلوگيري شود.

مدیرعامل شرکت دقیق اتصال‌دهی سپاهان خبر داد:

تولید فلکسیبیلیتی‌های مسی چندلایه با تکنولوژی لحیم‌کاری سخت و عملکرد بسیار بالا

مدیرعامل شرکت دقیق اتصال‌دهی سپاهان از موفقیت محققان این شرکت در تولید فلکسیبیلیتی‌های مسی چندلایه با تکنولوژی لحیم‌کاری سخت و عملکرد بسیار بالا خبر داد و افزود: این محصول آزمون‌های مربوطه را با شرایط سختگیرانه گذرانده و اولین نمونه از آن در یکی از صنایع اصفهان با موفقیت مورداستفاده قرار گرفته است.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی:

با کاربست حکمت در علوم مختلف، علوم حِکْمی را حاصل کنیم

رئیس همایش و معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در همایش ملی حکمت اسلامی و علوم رفتاری با بیان اینکه اثر حکمت در جامعه خیر کثیر است، گفت: وظیفۀ ما این است که حکمت را در علوم مختلف و نیز در هنر به کار گیریم و با استفاده از کاربست حکمت در علوم، علوم حِکْمی؛ مثلاً علوم انسانی حِکْمی، علوم پزشکی حِکْمی، معماری حِکْمی و هنر حِکْمی را حاصل کنیم.

مقاله دانشجوی دانشگاه هنر اصفهان رتبه برتر مدیریت شهری چهاردهمین جشنواره پژوهش و نوآوری شد

مقاله کیومرث نعیمی، دانشجوی مقطع دکتری شهرسازی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان و دستیار تحقیقاتی انستیتوی مطالعات شهری و منطقه‌ای آکادمی علوم اتریش رتبه برگزیده محور شهرسازی و معماری، چهاردهمین جشنواره برترین‌های پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و نهمین جشنواره آموزش و پژوهش در مدیریت شهری و روستایی (جایزه مجمع شهری تهران TUF)را کسب کرد.

مخترع هیدروژل نانو کامپوزیتی کشاورزی:

جایزه دوم رویداد «تاثریا» اصفهان را گرفتیم و در میز مذاکره هم موفق شدیم

هیدروژل نانو کامپوزیتی کشاورزی یک دستاورد فناورانه است که در سال ۱۴۰۰ ثبت اختراع شده؛ هر ذره هیدروژل ۳۰۰ تا ۴۰۰ برابر متورم می‌شود با طول عمر ۳ تا ۴ سال صرفه‌جویی آب و کود را باعث می شود، مخترعمی‌گوید: با این محصول جایزه دوم رویداد «تاثریا» اصفهان را گرفتیم و در میز مذاکره هم موفق شدیم.