������-������������

دکتر نجفی:

اشتغال به تحصیل ۷ هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه آزاد اصفهان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در جلسه دیدار نوروزی خود با اساتید و کارکنان واحد اصفهان(خوراسگان)، گفت: اشتغال به تحصیل حدود ۷ هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان، جایگاه ما را پس از دانشگاه جامعه المصطفی، در رتبه دوم جذب دانشجوی غیر ایرانی قرار داده است.

محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با مطالعه بیماران دیابتی ۴ مرکز جامع سلامت اعلام کردند:

۶۵درصد بیماران دیابتی اصفهان از کنترل خارج شده‌اند/زمان طلایی کنترل دیابت ۵ سال است

محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بر طبق یک مطالعه با موضوع دیابت کنترل نشده با توجه به عوامل اقتصادی و رفتاری و اجتماعی کنترل دیابت در شهر اصفهان از ۴ مرکز جامع سلامت در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ تعداد ۲۶۵ نفر بیمار دیابتی بصورت تصادفی انتخاب کردند و نتایج نشان داد: نیمی از بیماران دیابتی شهر اصفهان دیابت کنترل نشده و حدود ۶۵ درصد بیماران که بیش از ۵ سال از دیابت آنها گذشته بود دیابت آنها دیگر کنترل نبود، محققان دریافتند به مرور زمان بیماران دیابتی از حالت کنترل خارج می‌شوند؛ یعنی زمان طلایی کنترل دیابت ۴.۵ تا ۵ سال است.

حجت الاسلام پناهیان در همایش استانی جهاد تبیین جشنواره ملی شهید چمران:

نگاه تمدنی داشتن «کلان‌نگری» بالاتر از قانون است؛ شهید چمران نگاه تمدنی داشت

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در همایش استانی جهاد تبیین جشنواره ملی شهید چمران اظهار کرد: با بیان این که مهمترین عامل تاثیر‌گذار در انسانها پدر و مادرشان نیستند وضع تمدنی آنهاست؛ گفت: نگاه تمدنی داشتن «کلان‌نگری» بالاتر از قانون است؛ شهید چمران نگاه تمدنی داشت.

توضیحات آموزش و پرورش استان اصفهان؛

۳ نفر از دانش‌آموزان با حال مساعد ترخیص و ۶ نفر جهت درمان به بیمارستان سمیرم منتقل شدند

مدیر روابط عمومی آموزش ‌وپرورش استان اصفهان درباره اخیار منتشر شده در خصوص دانش‌آموزان سمیرمی و کاشانی توضیحاتی ارائه کرد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان؛

تصویر یک قلاده"یوزپلنگ ایرانی"در زیستگاه عباس‌آباد نائین به ثبت رسید

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان در نشست زیست‌بوم گفتگو در دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی حیات وحش؛ ضمن اعلام خبر خوش ثبت تصویر یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در زیستگاه عباس آباد نایین، گفت: مشاهده این یوزپلنگ بیانگر پایدار بودن زیستگاه است و پیش از ثبت این تصویر درخواست ثبت معدن داشتیم که ایستادیم و توانستیم معدن را از این منطقه حذف کنیم.

دکتر میبدی اعلام کرد:

بهره مندی زوجهای دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان از تسهیلات خوابگاهی بدون نوبت

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان شب گذشته در مراسم ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت با حضور ۱۰۰ زوج دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان» که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان،گرد هم آمدند. اعلام کرد: زوج‌های دانشجوی این دانشگاه از تسهیلات خوابگاه متاهلین دانشگاه بدون نوبت بهره‌مند می‌شوند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه کاشان :

کاشان در مسیر معرفی به عنوان شهر «جهانی نساجی سنتی» است

کارشناسان سازمان جهانی یونسکو در راستای بررسی شاخص‌های صنعت نساجی کاشان برای معرفی و‌ انتخاب شهر جهانی نساجی سنتی به مدت دو‌ روز از مجموعه‌ها و‌ کارگاه‌های سنتی کاشان بازدید می‌کنند.

بررسی برنامه ها و خبرهای معاون علمی ریاست جمهوری در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان؛

رونمایی از محصولات دانش بنیان تا خبرتغییر سیستم دانش‌بنیان‌ها از ابتدای ۱۴۰۲

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور با حضور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با افتتاج همایش و نمایشگاه «مسیر زاینده» و رونمایی از سه محصول دانش بنیان در رویداد قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان استان اصفهان اعلام کرد: از ابتدای سال آینده سیستم دانش‌بنیان‌ها در کشور تغییر خواهد کرد و دسته‌بندی شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس پارامترهای مختلف از یک تا پنج ستاره خواهد بود.

بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از دانشگاه آزاد اصفهان

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان از مجموعه شرکت‌های فناور و سراهای نوآوری گیاهان دارویی مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) بازدید کرد.

معاون علمی فناوری ریاست جمهوری:

مجموعه‌هایی مثل فولاد با صبوری و به معنی واقعی در سرمایه‌گذاری خطرپذیر وارد شوند

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در همایش و نمایشگاه مسیر زاینده که به میزبانی فولاد مبارکه اصفهان در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، گفت: امروز بزرگترین مسئولیت اجتماعی هر کسی که در این کشور هست؛ بها دادن و فضا دادن و امید آفرینی به این نسل جوان تابنده‌ای است که امید دارد برای آباد کردن کشور؛ بنابراین اولین خواهشم این است که با صبوری و با حوصله به معنی واقعی خطرپذیری کنید.