������

خون ، مغز و همبرگر: آینده همه چیز را آزمایشگاهی پرورش می دهد

داستانهای علمی تخیلی مدتهاست ایده دستگاهی را ارائه می دهند که می تواند هر نوع شیئی را که می توان تصور کرد تولید کند. پیشتازان فضا آن را شبیه ساز می نامند ، در حالی که نویسندگان دیگر از آن به عنوان ماشین بابانوئل یاد می کنند.

ویروس کرونا با خون ما دقیقا چه می‌کند؟ پژوهشگر جانزهاپکینز پاسخ می‌دهد

بیماران کرونایی ممکن است، طوفان سیتوکین که باعث افزایش عوامل لخته خون می‌شود را از سر بگذرانند. بیشتر لخته‌های خون معمولا در ریه‌ها و پاها دیده می‌شود. پژوهشگران مرکز جانزهاپکینز به این سوال پاسخ می دهند که ویروس کرونای جدید چه بلایی سر خون ما می ‌آورد.

به سرپرستی دانشمند ایرانی تحقق یافت؛

روش آزمایش جدید باکتری برای بهبود مراقبت های بهداشتی، ایمنی مواد غذایی

دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا به سرپرستی دانشمند ایرانی خود موفق به ابداع یک حسگر الکتروشیمیایی جدید شده اند که می تواند مستقیماً باکتریهای زنده را در نمونه های مایع مانند خون یا شیر کنترل کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

والدین چگونه و با چه هزینه ای می توانند سلامتی را برای فرزندانش ذخیره کنند ؟

سلول ‌های بنیادی که از بند ناف گرفته می‌ شوند بسیار پر توان و نامیرا هستند و همچنین در اثر تکثیرهای پی در پی دچار پیری نمی ‌شوند، به‌ طوری‌ که با تزریق یا جایگزینی آن ‌ها در بافت هایی که آسیب جدی دیده ‌اند می‌ توانیم به بهبودی و تشکیل سلول‌ های جدید بافت کمک نمائیم.

تصفیه خون از ویروس کرونا با استفاده از اشعه ماوراءبنفش+عکس

اشعه فرابنفش انرژی الکترومغناطیسی است که طول موج کوتاه و انرژی زیادی دارد و برای چشم انسان نامرئی است و در طیف الکترومغناطیسی، بین اشعه ایکس و نور مرئی قرار دارد. وجود این اشعه در نور خورشید باعث آفتاب سوختگی پوست بدن می‌شود.

اهدای پلاسمای خون برای نجات بیماران کرونایی

مدیر کل انتقال خون استان یزد از بهبودیافتگان کرونا خواست برای نجات سایر بیماران مبتلا به این بیماری پلاسمای خون خود را اهدا کنند.

کووید ۱۹با بدن چه می کند؟

کرونا ویروس جدید انسانی یا همان سندرم حاد تنفسی حاد که در دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین پیدا شد، اکنون فقط در کشور ما بیش از ۱۱ هزار نفر را آلوده کرده و بیش از ۵۰۰ نفر از این افرادهم جان خود را از دست داده اند، اما COVID-۱۹ چه کاری با بدن انجام می دهد؟

بررسی نمونه خون با هوش مصنوعی برای شناسایی بیماری‌های عصبی

محققان دانشگاه مک گیل با تحلیل و بررسی خون با استفاده از هوش مصنوعی موفق به شناسایی زودهنگام بیماری‌های عصبی شده‌اند.

مدیرکل انتقال خون خوزستان عنوان کرد

نیاز انتقال خون به همه گروه های خونی/ تاثیر اهدای خون در پیشگیری از سکته ‌های مغزی و قلبی

مدیرکل انتقال خون خوزستان گفت: با توجه به درخواست بیمارستان ها به همه گروه ‌های خونی به ویژه گروه‌ های منفی از جمله A و O منفی نیاز داریم.

دانشمندان می‌‌گویند خون انسان هر روز کثیف‌‌تر می‌شود

«ریچارد ون‌برمن»، مدیر موسسه «او.اس.یو» (OSU)، در بیانیه‌ای اذعان داشت: «ما فقط می‌توانیم حول گستردگی این مسئله حدس بزنیم. نکته‌ای که باید در نظر بگیریم این است که داروهایی را فقط پیدا کرده‌ایم که در تعامل با مواد مخدر به دنبال آن بودیم. چند داروی دیگر نیز در این نمونه‌ها بودند که ما به دنبال آن نبودیم.»