����-��������

آنچه باید درباره فصل پائیز دانست؛

علت شیوع بیماری‌ها در فصل پائیز/ چه بخوریم و چه نخوریم

علت بروز و ظهور زیاد بیماری‌ها در فصل پاییز را می‌توان مرتبط با متغیّر بودن هوا در طول روز، وجود مواد زاید باقی‌مانده در بدن از فصل تابستان به جهت خوردن میوه های زیاد، ضعف قوت، کاهش تحلیل و دفع مواد زاید به علت سردی هوا و… دانست.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

اما و اگرهای فعالیت‌های عطاری‌ها در کشور/ کشف ۴۱ هزار داروی تقلبی در یکی از عطاری‌های غرب مازندران

گرایش مردم به طب سنتی و پیگیری پروسه‌های درمانی از این طریق رو به افزایش است و به همین دلیل انتظار است که مباحث نظارتی و آموزش متصدیان فروش در مراکز طب سنتی و عطاری‌ها هم جدی گرفته شود.

آیا «طب سنتی» به بهبود سرطان کمک می‌کند؟

برخی متخصصان می‌گویند استفاده از درمان‌های جایگزین می تواند سطح سلامت کلی بیمار را بهبود ببخشد. به عنوان مثال جابز ۸ سال با بیماری سرطان دست و پنج نرم کرد. درمان‌هایی مانند مدیتیشن، طب سوزنی و ورزش را می‌توان به صورت ترکیبی با درمان‌های استاندارد سرطان استفاده کرد تا بدین‌وسیله از عوارض جانبی درمان‌ها، مانند درد‌های مزمن و خستگی‌های طولانی‌مدت جلوگیری کرد.

کبدچرب؛ عارضه‌ای که می‌تواند منجر به مرگ شود +نسخه‌های طب سنتی برای درمان

کبد چرب بیماری است که به دلایل مختلف از جمله رژیم غذایی نامناسب، استعمال دخانیات، استرس و رژیم‌های لاغری نامتعارف و عجیب و غریب ایجاد می‌شود.

توصیه های یک فوق تخصص تغذیه برای بهبود رژیم غذائی در فصل بهار؛

مصرف مواد غذایی با کالری کم و غذاهای خنک در فصل بهار، می تواند مفید باشد

ولی زاده، با اشاره به این که در طب ایرانی همچنین مصرف غذاهای مولد خون مانند انواع گوشت، شیرینی، ادویه و اغذیه گرم و تلخ و شور و مصرف نوشیدنی های گرمی بخش و رطوبت آور در فصل بهار منع شده است، ادامه داد: درعوض به افراد پیشنهاد شده است به جای آن بیشتر از غذاهای خنک و نوشیدنی های فرونشاننده حرارت مانند شربت ریواس، عرق کاسنی، شربت زرشک و غوره، رب غوره، شربت نارنج، لیمو و به استفاده کنند.

برای نخستین بار در مازندران

دانشگاه علوم پزشکی پرچم دار معرفی فراوردهای طبیعی، سنتی و مکمل می‌شود

اداره فرآورده‌ها طبیعی و سنتی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرده است که هرهفته یک گیاه دارویی را برای استفاده درست و مناسب معرفی می‌کند.

عضو پژوهشکده تحقیقات گیاهان راهبردی گیلان

گیاهان بومی در اولویت طرح های پژوهشی قرار گیرند

عضو پژوهشکده تحقیقات گیاهان راهبردی گیلان با اشاره به بازار بزرگ جهانی داد و ستد گیاهان دارویی، بر لزوم افزایش سهم کشورمان در این حوزه تأکید کرد.

در جلسه هماهنگی برگزاری کلاس های طب ایرانی اسلامی عنوان شد؛

برگزاری کلاس های طب ایرانی اسلامی با شعار تغذیه سالم و ورزش همگانی

با توجه به اهمیت و جایگاه سلامتی انسان ها در شرایط کنونی جهان که از همه لحاظ مورد هجوم آسیب های مختلف است، با حضور رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس و رئیس سلامتکده طب سنتی حکیم عمادالدین شیرازی، زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جلسه ای با محوریت برگزاری کلاس های طب سنتی اسلامی در محل سازمان بسیج علمی پژوهشی برگزار شد.

پاهایی که در اثر بی توجهی مسئولین نظام سلامت کشور قطع می شوند؛

پایان کابوس قطع پای دیابتی ، معجزه طب سنتی /قطع پای ۲۱ هزار نفر سالانه در کشور،ناکارآمدی پزشکی نوین

در بیمارستان های کشور سالانه ۲۱ هزار نفراز افراد مبتلا به زخم دیابت دچار قطع عضو می شوند،این درحالی است که به روش طب سنتی زخم های دیابتی بدون قطع عضو درمان می شود، برخی از بیماران که در بیمارستان رضایت به قطع عضو نداده اند به کمک طب سنتی درمان شده اند.

منشاء بیماری های فصل بهار حرکت اخلاط و مواد مضر بدن می باشد

منشاء بیماری های فصل بهار حرکت اخلاط و مواد مضر بدن می باشد و بهترین درمان، خارج کردن این مواد از بدن می باشد، لذا تقویت بدن با تنقیه بدن و دفع مواد زائد از آن از طریق فصد و حجامت، قی و اسهال از بهترین روش ها و سودمندترین آن هاست.