آلودگیهای-طبیعی

رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری مطرح کرد

سهم ۱۲ درصدی بخش کشاروزی در آلوده کردن هوای سالم/نقش مرداب‌ها در آلودگی هوا نباید نادیده گرفته شود

رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری، گفت: سهم بخش کشاورزی در ایجاد آلاینده هوا ۱۲ درصد است و امکان کاهش گاز متان دامداری‌ها با مدیریت تغذیه وجود دارد

سطح‌ آلودگی برای دانشجویان خطرناک باشد دانشگاه تعطیل می‌شود

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در پاسخ به مطالبه دانشجوها برای تعطیلی دانشگاه‌ها در روز آلوده، گفت: جابه‌جایی بخشی از تعطیلی‌ تابستان با زمستان خیلی شدنی نیست؛ از سوی دیگر طبق استاندارد جهانی آموزشی ترم نمی‌تواند کمتر از ۴ ماه باشد.

کلاکت۶۱-آلودگی های گوشی

در این کلیپ به بررسی گوشی و آلودگی های آن می پردازیم.

حقایقی تلخ درباره ی روز جهانی اقیانوس ها

سازمان ملل از سال ۲۰۰۸ میلادی، به طور رسمی هجدهم خردادماه را روز جهانی اقیانوس ها نامیده است. این نام گذاری بدین دلیل است که توجه ساکنین کره ی زمین را به مسئله ی خطرناک آلودگی پلاستیکی اقیانوس ها جلب کند تا شاید آنها در روند تولید زباله های پلاستیکی خود تغییری ایجاد کنند

ناسا:

سوراخ لایه ازون در حال بسته‌شدن است

ناسا اعلام کرده طبق آخرین تحقیقات، لایه ازون در حال ترمیم است و تا سال ۲۰۶۰ به طور کامل بسته خواهد شد.

خدابنده طراح موتور استرلینگ هوشمند:

مقاومت خودرو سازان داخلی ، نفس کلان شهرها را تنگ تر می کنند

حجت الله خدابنده موفق به طراحی و ساخت موتور استرلینگ سوپاپ هوشمند شده است که قادر به حذف مهم ترین آلاینده های خودروها می باشد، اما هیچ استقبالی از جانب خودروسازان داخلی در جهت بهره برداری از آن صورت نپذیرفته است. آیا حفظ سلامت شهروندان کلان شهرها و بهبود شرایط محیط زیست برای مدیران خودروسازی داخلی اهمیتی ندارد؟

تهران در آستانه یک فاجعه / آمارهای تکان‌دهنده معاون وزیر بهداشت

تهران یکی از آلوده ترین شهرهای جهان از لحاظ شاخص های زیست محیطی است و این مساله در برخی از روزهای سال به اوج خود می رسد. اگرچه زندگی در این شرایط بسیار سخت است اما مهم تر آنکه آلودگی هوا در سال های اخیر به یکی از علل مهم مرگ و میر در ایران تبدیل شده است.

مجتبی شاکری در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری:

برای برای مقابله با آلودگی هوای تهران باید کمربند سبز ایجاد کرد

شاکری بحث کمربند سبز را از عوامل موثر در کاهش آلودگی هوا عنوان کرد و افزود: قرار بود دور تهران را به دلیل آنکه هم محصور باشد و هم جلو مهاجرت گرفته شود و تعرض به جغرافیای شهر تهران نشود این اقدام صورت گیرد اما برای انجام آن هم تامین هزینه اش مساله است و هم اینکه نگهداشت و تامین آب آنها خودش مساله جدی دیگری است.

یادداشت؛ دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

سدها و پدافند غیرعامل

در طرح راهبردی پدافند غیر عامل باید به اصول مکان یابی، تمرکز زدایی، پراکندگی، کوچک سازی و توزیع مراکز حیاتی و حساس در کل فضای سرزمین کشور توجه خاص مبذول نموده و از انبوه سازی و ساخت و سازمجموعه های بزرگ و حجیم خودداری شود.