آموزش-رباتیک::خبرگزاری علم و فناوری
آموزش-رباتیک

۱۰ سوال متداول دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی درباره آموزش‌ الکترونیک + پاسخ

درپی توسعه آموزش الکترونیکی در دانشگاه آزاد اسلامی دانشجویان این دانشگاه سوالاتی را مطرح کرده‌اند که به برخی از این سوال‌های پرتکرار پاسخ داده شده است.

هدف گذاری روبوکاپ جهانی در سال ۲۰۵۰

ربات‌های فوتبالیست به مصاف قوی‌ترین تیم فوتبال دنیا می روند

روبوکاپ یک مرکز بزرگ جهانی است که هدف‌گذاری نهایی آن برای سال ۲۰۵۰ رویارویی ربات‌های انسان‌نمای فوتبالیست با قوی‌ترین تیم فوتبال دنیاست.

آموزش الکترونیکی همزمان به ۱۲ هزار دانشجو پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به لغو کلاس های حضوری بسیاری از دانشگاه ها برای حفظ سلامتی دانشجویان، گفت: این دانشگاه توانایی آموزش الکترونیکی همزمان به ۱۲ هزار دانشجو را دارد.

مسابقات رباتیک تبریز برگزیدگان خود را شناخت

اولین دوره مسابقات مهارت رباتیک تبریز با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برندگان در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۳ تبریز به کار خود پایان داد.

ساخت بازوی بیونیکی که پیانو می زند

بازوی بیونیکی ساخته شده که هر انگشت آن دارای ۳ مفصل و ۲ حسگر است.این بازو می تواند پیانو بزند، آب بریزد و قیچی را کنترل کند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

راه اندازی سامانه نرم افزاری مدیریت دانش، آمار و اطلاعات/ تجربیات کارکنان آموزش و پرورش مازندران گردآوری می‌شود/ سرعت بالای بازنشستگی در ‌آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، گفت: برای جمع آوری و بهره‌برداری مناسب از تجربیات کارکنان آموزش و پرورش و با توجه به روند رو به رشد بازنشستگی در این سازمان سامانه نرم افزاری مدیریت دانش آمار و اطلاعات در آموزش و پرورش مازندران راه اندازی شده است.

توسط محققین ژاپنی انجام شد؛

ساخت ربات جنگنده ای که در هر دقیقه ۶ هزار گلوله شلیک می کند+فیلم و عکس

محققان ژاپنی موفق به ساخت ربات جنگنده قدرتمندی شده اند که مجهز به سلاح های کشنده مختلفی است که می تواند هر هدفی را منهدم کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پای هوش مصنوعی به فضا باز شد/ ساخت ربات هوشمندی که مانع افسردگی فضانوردان می شود+ فیلم و عکس

به تازگی محققان نوعی ربات هوشمند سخن گو مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته که می تواند با فضانوردان در فضا ارتباط برقرار نماید و مانع افسردگی آن ها شود.

نسل چهارم "ربات انسان‌نمای سورنا" رونمایی شد

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نسل چهارم "ربات انسان‌نمای سورنا" در دانشگاه تهران رونمایی شد.

دریافت بالاترین جایزه کنفرانس بین‌المللی رباتیک اجتماعی توسط آزمایشگاه رباتیک دانشگاه شریف

طرح "ربات اجتماعی هوشمند فیلي شکل مایا" موفق به دریافت جایزه برگزیده ویژه کنفرانس بین‌المللی رباتیک اجتماعی (ICSR-۲۰۱۹) در حوزه سخت افزار و نرم افزار شد.