آنفلوانزا

چرا برخی دائما سرما میخورند؟‌ ؛ محققان دانشگاه کالیفرنیا پاسخ می‌دهد

دانشمندان الگویی در این مورد کشف کرده‌اند: افرادی که در کودکی اول به نوع ملایم‌تر ویروس، اچ۱ان۱، مبتلا می‌شوند، نسبت به کسانی که اول به اچ۳ان۲ مبتلا می‌شوند، احتمال کمتری به بستری شدن در بیمارستان را دارند اگر دوباره در سالیان آتی به اچ۱ان۱ مبتلا شوند. افرادی هم که ابتدا به اچ۳ان۲ مبتلا می‌شوند، ایمنی بیشتری در مقابل ابتلا به اچ۳ان۲ در آینده دارند.

هشدار دانشمندان:‌ ویروس جدید شبه آنفلوانزا که می‌‌تواند همه‌گیر شود!

کمیسیون سلامت اعلام کرد که حال هفت بیمار از ۵۹ نفر وخیم است اما هیچ‌کدام از آن‌ها نمرده‌اند. تمامی این افراد در قرنطینه تحت درمان هستند. این بیماری بین ۱۲ و ۲۹ دسامبر شیوع پیدا کرد. برخی از بیماران در مغازه‌ی غذاهای دریایی شهر کار می‌کردند که از آن زمان به منظور رفع آلودگی بسته شده است. هنوز مدرک روشنی از انتقال انسان به انسان این ویروس یافت نشده است. نشانه‌های گزارش شده در افراد بیمار عموما تب هستند، و چندین بیمار در تنفس مشکل داشتند.

آیا مطالعه آنفلوانزا می‌تواند به درمان سرطان کمک کند؟

«ژوچن ریزر»، دکتر و استاد دانشکده‌ی پزشکی راش و رئیس گروه پزشکی داخلی، در این زمینه می‌گوید: «استفاده از سیستم ایمنی بدن برای مقابله با سرطان توسط روشی ساده و در دسترس مانند واکسن آنفولانزا، می‌تواند به برخی از بیماران در آینده‌ی نزدیک کمک کند.» ایران تقریباً بالاترین رشد سرطان را در جهان دارد. سرطان دومین عامل مرگ و میر در ایران است.

آنفلوانزا

علائم آنفلوانزا

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری:

تاکنون هیچ مورد فوتی ناشی از آنفلوانزا در چهارمحال وبختیاری گزارش نشده است/با نکات بهداشتی آنفلوانزا آَشناشوید

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون ۵۷نفر از موارد مشکوک به آنفلوانزا تایید شده و خوشبختانه مورد فوتی از این بیماری در استان گزارش نشده است.

توسط محققان دانشگاه هاروارد انجام شد؛

کشف مکانیسم تکثیر برخی از مرگبارترین ویروس‌های جهان

تحقیق صورت‌گرفته در دانشگاه هاروارد چگونگی تکثیر دقیق برخی از مرگبارترین ویروس‌های RNA انسان و بخش‌های ژنوم ویروسی آن‌ها را مشخص کرده است.

محققان امپریال کالج لندن خبر‌ مي‌دهند:

استفاده از دست‌کاری ژنتیکی برای ریشه‌کن کردن آنفلوانزا مرغی

محققان در موسسه رزلین در دانشگاه ادینبور در اسکاتلند با همکاری ویروس‌شناسان امپریال کالج لندن در اواخر سال جدید میلادی احتمالا خواهند توانست نخستین مرغ‌های تراریخته را متولد کنند که در برابر ویروس آنفلوانزا مقاوم باشند.

آنفلوانزای پرندگان تهدیدی جهانی برای بشر

آنچه باید درباره آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بدانید/ ویروسی با جهش های ژنتیکی کشنده

سالانه آمار بالایی از کشتار و مرگ و میر طیور اهلی مبتلا به آنفلوانزای پرندگان در جهان منتشر می شود که این امر حاکی از زیان بالای اقتصادی به صنعت مرغ داری و بی ثباتی امنیت غذایی کشورها و نیز تهدیدی جدی برای سلامتی بشر به شمار می رود.