احسان-ایوبی::خبرگزاری علم و فناوری
احسان-ایوبی

فعالیت‌های جهادی بسیج سازندگی سپاه ناحیه محمدرسول الله (ص) شیراز؛

تلاش سپاه ناحیه محمدرسول‌الله(ص) جهت مقابله با شیوع کرونا

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه محمدرسول الله (ص) شیراز خاطر نشان کرد: انشاءالله اگر همه باهم با روحیه جهادی و کار جهادی را در زمینه مقابله با ویروس کرونا تلاش کنیم سریع تر از پیش بینی ها قادر به مهار و کنترل این ویروس خواهیم بود.

کلامی چند با نخبه علوم انسانی

فرزانه پیرامون مقالات خود توضیح می دهد: در زمینه پژوهشی در چند سال اخیر مقالات متعددی داشتم که می توان به مقاله وظایف حکومت و محوریت عدالت در آن ها از دیدگاه امام علی (ع) اشاره نمود که به بررسی حکومت امیرالمومنین(ع) پرداخته و نوع حکومت داری و اجرای عدالت توسط امام علی (ع) را مورد بررسی قرار دادیم و این شیوه حکومت داری را به عنوان بهترین نوع حکومت داری درتاریخ بشریت بعد از پیامبر اکرم(ص) معرفی می شود.

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد:

طراحی و ساخت کیت تخصصی اعصاب و عروق برای اولین بار در دنیا

معین جهرمی گفت: نمونه های خارجی با قیمت های به مراتب بالاتر و کیفیت پایین تر وجود دارد و از اینرو محصولات خارجی از نظر قیمت و کیفیت قابل رقابت با ما نیستند.

برگزاری اولین کنفرانس ملی تجهیزات و فناوری های آزمایشگاهی

اولین کنفرانس ملی تجهیزات و فناوری های آزمایشگاهی در ۷ و۸ اسفند ماه در تالار حکمت دانشگاه شیراز برگزار می شود.

آیین رونمایی از یازده دستگاه آمبولانس پیشرفته در اورژانس فارس

در مراسمی به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی آیین رونمایی از یازده دستگاه آمبولانس جدید و پیشرفته به مراکز اورژانس فارس با حضور دکتر مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

متخصص طب سنتی در گفتگو با علم و فناوری:

طب سنتی در جامعه ما درست شناخته نشده/ مصرف بی رویه داروهای سنتی نیز مشکل‌ساز خواهند شد

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص دیدگاه مردم نسبت به طب سنتی اذعان داشت: هنوز چهره دانشگاهی طب سنتی در جامعه ما شناخته شده نیست، حتی برخی عطارها را معادل متخصصین طب سنتی ایران می دانند.

فعال اقتصادی در گفتگو با علم و فناوری:

رشد چشمگیری درصنعت پلیمر نسبت به قبل از انقلاب داشته ایم

افشار در خصوص میزان مصرف داخلی نیز بیان داشت: بخش قابل توجهی از بازار داخلی را تولیدات داخلی گرفته اند که جای خوشحالی دارد.

آغاز به‌کار نمایشگاه‌های خودرو، چاپ و تبلیغات و پلاستیک در شیراز

هجدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو و نوزدهمین نمایشگاه چاپ تبلیغات، رسانه، ماشین آلات و صنایع وابسته به همراه نهمین نمایشگاه بین المللی لاستیک و پلاستیک و صنایع وابسته با حضور مسئولین و مقامات کشوری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس شروع بکار کرد.

مشاور بهزیستی در گفتگو با علم و فناوری:

والدین پیش از ورود فرزندان به فضای مجازی در جلسات مشاوره شرکت کنند

کارشناس ارشد مشاوره و روانشناسی در مورد جلسات مراکز مشاوره کودک و نوجوان پیرامون خرید تلفن همراه و تبلت اظهار داشت: در این جلسات نحوه برنامه ریزی و استفاده از تلفن همراه را به نحوی که آسیبی از هیچ جهت به فرزندان وارد نشود، آموزش داده می شود.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس:

کاهش چشمگیر اختلاف درصد باسوادی بین مناطق شهری و روستایی

نوروزی گفت: در سال ۱۳۵۵متوسط اختلاف درصد باسوادی بین مناطق شهری و روستایی ۳۵درصد بوده و هم اکنون به ۹ درصد رسیده است.