احسان-ایوبی

حرف‌هایی که یک شرکت دانش بنیان استان فارسی در عرصه هوشمندسازی دارد

یک شرکت دانش بنیان در شیراز توانسته با حضور جمعی از جوانان متخصص و متعهد به موفقیت های بسیار خوبی در عرصه هوشمندسازی منازل دست یابد.

نقش اساسی ریاضیات در خوش نویسی

مسوول انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان استان فارس گفت: در آماده سازی یک قطعه هنری اندازه گیری و محاسبات ریاضی و هندسه حرف اول را می زند . از نوشتن حروف و کلمات گرفته تا قطعه سازی و پاسپورتو و قاب کردن اثر همه براساس محاسبات ریاضی و هندسه انجام می شود.

ایده صنعتی بسیجی عشایری استان فارس

یک بسیجی مخترع عشایری گفت: درخواست دارم از کلیه مسئولین که از مخترعین، مبتکرین و کارآفرینان شهرستان بیشتر حمایت داشته باشند. ایده های بسیاری در شهرستان ها نهفته است که درصورت وجود امکانات و تجهیزات می تواند شکوفا شود.

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

پرورش خلاقیت و ایده تا راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال

مسئول علمی و پژوهشی سپاه ناحیه محمد رسول الله (ص) شیراز از برگزاری کلاس های کارآفرینی با توجه به نیازهای روز در مرکز رشد دانشگاه آزاد شیراز و ایجاد فضای برای رشد و پرورش خلاقیت جوانان و نوجوانان خبر داد .

مخترع برتر جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد از بی مهری‌ها می‌گوید

مخترع جوان شیرازی با بیان اینکه کلیه هزینه های این طرح کاربردی از جمله طراحی، برنامه نویسی، مونتاژ و ساخت دستگاه تستر سیم کشی و شبیه ساز سنسورهای خودرو از محل درآمد شخصی اش پرداخت شده، گلایه کرد: تاکنون هیچ ارگان و سازمانی هیچگونه حمایتی از شرکت و ایده ما نداشته است .

با اختراع یک استان فارسی محقق شد؛

آلودگی زدایی سریع از آمبولانس ها

حسین معین جهرمی گفت: یکی از نیازمندی‌های اساسی جامعه بهره گیری سریع و امین از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی می باشد و باتوجه به اینکه آلودگی زدایی از آمبولانس ها یک فرایند طولانی بوده و زمان بازگشت خودرو به چرخه ماموریت درکنار اطمینان از ضد عفونی بودن آن از اهمیت خاصی می باشد.

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

چشم انداز روشن کشور با وجود جوانان نخبه، متدین و متعهد

فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول الله(ص) شیراز با بیان اینکه نخبگان و نیروی انسانی جوان، مهم ترین سرمایه کشور هستند، تصریح کرد: سپاه و بسیج تلاش دارند تا از ظرفیت های داخلی برای رشد، پیشرفت و آبادانی کشور بهره کافی را برده که باتوجه یه نسل جوان کوشا، متعهد، متخصص و متدین ما این امکان وجود دارد و می توانند موفقیت های بسیاری را در عرصه های مختلف برای کشور به ارمغان بیاورند .

ساخت اولین دستگاه ضدعفونی‌کننده کابین آمبولانس در شیراز

مخترع جوان استان فارسی موفق به ساخت دستگاهی شده که در مدت زمانی کوتاه می تواند کابین آمبولانس را بصورت کامل ضدعفونی نماید.

شیراز، قطب پزشکی هسته‌ای کشور

استاد پزشکی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: رشته پزشکی هسته ای برخلاف نامش که موجب ترس بسیاری از مردم شده، چیز ترسناکی نبوده و انجام اسکن ها با دقت و اطمینان بسیار بالا انجام شده و عوارض که بیماران نگران آن باشند، وجود ندارد زیرا مقدار تابشی که مورد استفاده قرار می گیرد، استاندارد بوده و بطور مداوم با دستگاه هایی چک و بررسی می شود تا هیچ خطری بیماران را تهدید نکند .

مخترع بسیجی در گفتگو با علم و فناوری:

در صورت حمایت توان صادرات را داریم

مخترع بسیجی با بیان اینکه تاکنون هیچ حمایت خاصی از طرح تستر سیم کشی و شبیه ساز سنسورها صورت نگرفته، گفت: درصورت حمایت شرکت ما توان تولید محصول جهت صادرات را نیز علاوه بر تامین نیازهای داخلی دارد.