ازدواج

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:

نزدیکترین محل برای قانون تسهیل ازدواج جوانان بودجه ۱۴۰۰ است

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نشستی که به همت بسیج دانشجویی استان اصفهان و با موضوع قانون تسهیل ازدواج جوانان برگزار شد، با بیان این که در موضوع جوانان نباید فکر کنیم کار جدی انجام داده ایم گفت: نزدیکترین محل برای قانون تسهیل ازدواج جوانان بودجه ۱۴۰۰ است.

عضو شورای زنان و خانواده بسیج اساتید استان اصفهان؛

مهمترین عامل پیش بینی کننده رضایت زناشویی ویژگی توافق پذیری در برابر خودشیفتگی است

مریم فاتحی زاده عضو شورای زنان و خانواده بسیج اساتید استان اصفهان در نشست تخصصی با موضوع «استحکام خانواده» گفت: مهمترین عامل پیش بینی کننده رضایت زناشویی ویژگی توافق پذیری در برابر خودشیفتگی است.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بندر ماهشهر:

تشکیل خانواده تبدیل به یکی از بزرگ‌ ترین دغدغه های جوانان ما تبدیل شد

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بندرماهشهر نوشت: فریضه تشکیل خانواده تبدیل به یکی از بزرگ‌ ترین چالش ‌های جامعه ایرانی و دغدغه جوانان ما گردیده است.

تحکم بنیان خانواده نیازمند سازماندهی، سیاستگذاری و برنامه ريزي مناسب است

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری چهارمحال و بختیاري با بيان ضرورت ايجاد کنترل هاي مناسب اجتماعي براي تحکم بنيان خانواده افزود: اين امر نيازمند سازماندهي، سياستگذاري و برنامه ريزي مناسب است.

در گفت و گوی علم و فناوری با یک روانپزشک مطرح شد

انجام مشاوره پیش از ازدواج یک ضرورت اجتناب ناپذیر/ فراگیری مهارت فرزند پروری با کمک مشاوران

ضروری است که جوانان گرامی قبل از ازدواج و آغاز زندگی مشترک به سراغ مشاور ازدواج بروند تا با استفاده از علم خود آنها را برای مواجه با چالش ها و مشکلات راهنمایی کند.

محققان استنفورد: ازدواج مردان در سنین بالا به سلامت مادر و فرزند لطمه می‌زند

در این مطالعه بیش از ۴۰ میلیون بارداری در حدفاصل سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. محققان یک رابطه مثبت میان سن پدر و مشکلات زایمان مشاهده کرده‌اند. مردانی که بیش از ۴۵ سال سن دارند، در مقایسه با مردانی که بین ۲۴ تا ۳۴ سال سن دارند، به احتمال ۱۴ درصد بیشتر صاحب فرزند نارس می‌شوند.

خودداری از ازدواج «اختلالات روانی» به بار می‌آورد

محققان دانشگاه ورساله در فرانسوی در تحقیقی که در مجله PLOS ONE منتشر شده است، بر روی ۲۰۵۰۰ نفر از مردم انگلستان که بین ۱۶ تا ۶۴ سال سن داشتند، مطالعه‌ای انجام دادند. بر اساس این مطالعه میزان «تنها زندگی کردن» در این مردم از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۷ از ۸.۸ درصد به ۱۰.۷ درصد رسیده است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

معضلات فرهنگی مهمترین سد راه تشکیل خانواده / دولت مشوق های گوناگونی برای ازدواج جوانان در نظر بگیرد

مشکلات و معضلات زیادی در راه ازدواج جوانان وجود دارد که مهمترین آن را می توان معضلات فرهنگی و مدگرایی جدیدی که در جامعه و کشور ما باب شده است نام برد.

مهمترین معضلات منجر به طلاق

در این اینفو به بررسی چند معضل منجر به طلاق میپردازیم