استرالیا

بازگشت شیاطین به سرزمین اصلی:

شیاطین تاسمانی برای نخستین بار در ۳۰۰۰ سال گذشته در سرزمین اصلی استرالیا پرسه می زنند

طرفداران محیط زیست، شیاطین تاسمانی را در جنگل سرزمین اصلی استرالیا، جایی که حدود ۳۰۰۰ سال پیش منقرض شده بودند، آزاد کردند. شیطان تاسمانی را به این دلیل اینچنین می نامند که فقط در حیات وحش جزیره تاسمانی یافت می شوند. اما اکنون، طرفداران محیط زیست برای نخستین بار پس از هزاران سال، تعدادی را به سرزمین اصلی استرالیا وارد کرده اند.

اپلیکیشنی که موجودات سمی را شناسایی می‌کند+لینک

کشور استرالیا طبیعت بکر و ناشناخته‌ای دارد که برای بسیاری از طبیعت‌گردان و علاقه‌مندان به سفر می‌تواند جذاب و هیجان‌انگیز باشد. اما تنوع گونه های گیاهی و جانوری موجود در این کشور از سویی دیگر می تواند خطر قرار گرفتن در معرض موجودات خطرناک نظیر مارها و عنکبوت های سمی را افزایش دهد. از همین رو گروهی از محققان دست به ابتکار جالبی زده اند.

نانوذرات طلا سلول‌های سرطانی را شناسایی می‌کند

دانشمندان استرالیا از نانوذرات طلا برای ردیابی سیگنال‌هایی که از طریق سلول‌های سرطانی به بدن فرستاده می‌شود، استفاده کردند.

تصاویر ناسا از آتش‌سوزی استرالیا

تصویر ماهواره‌ای ناسا ویرانی شدید آتش‌سوزی استرالیا را از فضا نشان می‌دهد.

کشف نخستین موجود زنده‌ای که «طلا» تولید می‌کند+عکس

دکتر «تسینگ بوهو» یکی از محققان مرکز CSIRO در رابطه با این اکتشاف توضیح می‌دهد: «عمدتا قارچ‌ها را به عنوان موجوداتی می‌شناسیم که نقشی ضروری در از میان رفتند و بازیافت مواد ارگانیک بر عهده دارند. قارچ‌ها هستند که عامل از بین رفتن برگ درختان هستند. به علاوه این موجودات در بازیافت ترکیباتی نظیر آلومینیوم، آهن، منگنز و کلسیم نقش مهمی ایفا می‌کنند.»

سیاست کاهش مصرف کیسه پلاستیکی در جواب داد

شواهد جدید نشان می‌دهند تغییرات جزئی در سیاست‌های مربوط به مصرف پلاستیک می‌تواند در مجموع به تغییرات بسیار عظیمی منجر شود. از سه ماه پیش تا کنون دو سوپرمارکت زنجیره‌ای بزرگ در استرالیا استفاده از کیسه‌های پلاستیکی را ممنوع کردند. به گزارش گاردین در نتیجه این خط مشی، استفاده کیسه پلاستیکی در این کشور در مجموع با کاهش ۸۰ درصد همراه بوده است.