اسمارت-فون::خبرگزاری علم و فناوری
اسمارت-فون

دستاورد جدید محققان ایرانی؛ باتری موبایلی که ۵ روز شارژ نگه می‌دارد

دکتر مهدخت شعیبانی و تیمی از همكاران بین‌المللی برای ایجاد یک شبکه‌ی متراکم با فضای کمی برای صرفه‌جویی تصمیم گرفتند به ذرات گوگرد فضایی برای تنفس بدهند. این باتری جدید به یک ماده‌ی اتصال‌دهنده‌ی قدیمی متکی است؛ اما با روشی متفاوت پردازش می‌شود تا پیوندهای فوق‌العاده قوی بین ماتریس کربن و ذرات گوگرد ایجاد شود که هنگام افزایش فشار بر روی باتری در هنگام شارژ، فضای اضافی را فراهم می‌کند.

علم پاسخ میدهد: چگونه در عصر اسمارت‌فون‌ها شب‌ها راحت به خواب برویم؟

فعالیت‌های روزانه باعث می‌شود ذهن ما با افکار، ایده‌ها، نگرانی‌ها و داستان‌هایی که خود را بارها و بارها تکرار می‌کنند سرریز شود. قبل از رفتن به رختخواب، ذهن خود را خالی کنید. قبل از آماده شدن برای رختخواب، موتور شما باید کمی خنک شود. استراحت کنید، روی زمین دراز بکشید، در رختخواب بنشینید یا راه خود را برای استراحت پیدا کنید. همه ما فعالیتی داریم که به وسیله آن آرامش می‌یابیم. درست قبل از خواب آن فعالیت را انجام دهید.

دانشمندان برای نخستین بار سلول‌های مغزی را با «تلفن همراه هوشمند» دستکاری کردند

نوروساینتیست‌ها معمولا از لوله‌های فلزی سخت و فیبرهای نوری برای رهایش دارو و نور در روش‌های خود استفاده می‌کنند. جدا از محدودیت‌های حرکتی به دلیل اتصالات فیزیکی با تجهیزات بزرگ، این ساختارهای نسبتا سخت در طول زمان منجر به ایجاد آسیب‌ برای بافت نرم مغز می‌شود؛ در نتیجه برای ایمپلنت‌های طولانی مدت و دائمی مناسب نیستند.

بازی ها موبایل بلای جان نوجوانان؛

اسمارت‌فون‌ها بینایی دانش‌آموزان را تهدید می کنند

در ایران نیز وضعیت چندان چنگی به دل نمی‌زند. تیر ماه سال جاری، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گزارشی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که در ایران «۲۸میلیون نفر بازیکن بازی‌های رایانه‌ای هستند.» به گفته وزیر ارشاد این افراد به طور میانگین روزی ۹۰ دقیقه بازی میکنند و متوسط سنی ۱۹ سال را دارا هستند.