اصفهان

معاون بررسی و گفتمان‌سازی بسیج اساتید کشور؛

ریشه مشکلات اخیر «عدم فهم نخبگی» است/یک ایران بزرگ پهناور حرف برای گفتن دارد هدف دشمن ایران پارادوکسیکال است

معاون بررسی و گفتمان سازی بسیج اساتید کشور با بیان این که ریشه مشکلات اخیر «عدم فهم نخبگی» است و خیلی مهم است حوادث اخیر را پروژه بدانیم یا یک اتفاق، گفت: یک ایران بزرگ پهناور حرف برای گفتن دارد هدف دشمن ایران پارادوکسیکال است که هم از نظر قومیتی همدیگر را دفع کنند هم از نظر مدیریتی خنثی کننده هم باشند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه خبرداد:

اختراع فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی/رونمایی از قول خدمت به ملت و تعهد به شهدا

مدیر عامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه از موفقیت محققان این شرکت در طراحی و تولید یک محصول های‌تک (فناوری بالا) نانوکامپوزیتی «فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی» با قابلیت‌های فوق‌العاده مهم خبر داد که در راستای چشم‌انداز ده ساله دوم نانوفناوری کاربردی ایجاد شد، با این دستاورد محققان قول خدمت به ملت و تعهدشان به شهدا را رونمایی کردند.

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات بهداشت:

تحصیل ۶ هزار دانشجوی خارجی در رشته‌های پزشکی

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات بهداشت در همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی ویژه دانشگاه های قطب ۷ کشور، اعلام کرد: ۶ هزار دانشجوی خارجی از ۶۰ کشور دنیا در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره در ایران در حال تحصیل می‌باشند.

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت:

پذیرش ۴ هزار دانشجو در مرحله اول آزمون دستیار تخصصی/ظرفیت خالی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در رشته طب اورژانس

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، با اعلام این که امسال ظرفیت پذیرش ۴هزار و۳۰۰ دانشجو در آزمون دستیار تخصصی داشتیم که برای نخستین بار ۴هزار نفر در مرحله اول پذیرش شدند، گفت: در آزمون امسال ظرفیت پذیرش دانشجو در دو رشته بیهوشی و عفونی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تکمیل شده اما همچنان در رشته طب اورژانس ظرفیت خالی وجود دارد.

توسط شرکت دانش‌بنیان سنجش و دانش آیریک در راستای تحقق شعار سال انجام شد؛

چالش‌ها و نیازهای صنعت حوله‌بافی خمینی‌شهر شناسایی و احصا شد/دستگاه‌های جدید ظرفیت تولید را چند برابر می‌کند

مدیر عامل شرکت دانش بنیان سنجش با تصریح این که در راستای تحقق شعار سال چالش‌ها و نیاز‌های صنعت حوله بافی خمینی شهر شناسایی و احصا شد، گفت: با نگاه حل مسئله بازدید نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نماینده ماشین سازی ایران از بخش‌‌های مختلف انجام گرفت و لیست تجهیزات مورد نیاز برای بررسی لیزینگ ارائه شد با ماشین‌آلات به روز ظرفیت تولید تا چند برابر افزایش می‌یابد که صادرات به چند کشور هم در دست پیگیری است.

بر اساس اطلاعات بیست سال اخیر (۲۰۲۱-۲۰۰۲) پایگاه وب‌آو‌ساینس؛

دکتر مهدی کارگرفرد، بعنوان پراستنادترین نویسنده حوزه فیزیولوژی ورزشی و تندرستی ایران معرفی شد

بر اساس اطلاعات بیست سال اخیر (۲۰۲۱-۲۰۰۲) پایگاه وب‌آو‌ساینس، دکتر مهدی کارگرفرد رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه اصفهان با ۶۷۹ استناد (۴۷ مقاله) پراستنادترین نویسنده حوزه فیزیولوژی ورزشی و تندرستی ایران است.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا اصفهان؛

۷۰درصد اصفهانی‌ها به اهدای عضو مرگ مغزی راضی می‌شوند/نزدیک ۵۰۰ بیمار در انتظار پیوند/بعدکرونا پیوند کبد اصفهان آغاز نشده

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا اصفهان با تاکید بر این که برای مرگ مغزی بازگشتی در کار نیست با این حال ۷۰ درصد اصفهانی‌ها راضی به اهدای عضو می‌شوند، اعلام کرد: از بعد ایام کرونا هنوز پیوند کبد در اصفهان از سر‌گرفته نشده و اکنون حدود ۵۰ بیمار در لیست انتظار پیوند کبد‌، ۲۳ نفر در لیست انتظار پیوند قلب و در حدود ۴۰۰ نفر در لیست انتظار پیوند کلیه هستند.

رئیس جهاد کشاورزی استان اصفهان:

پیشتازی استان اصفهان با ۲۴۵۰ هکتار کشت گلخانه‌ای/ استان در تولیدات دام و طیور هم رتبه‌های نخست را دارد

رئیس جهاد کشاورزی استان اصفها، در همایش ملی منطقه‌ای امنیت غذایی و فرهنگ سازی غذایی ضمت تصریح این که استان اصفهان از استان‌های پیشتاز در کشت گلخانه‌ای بوده با قریب ۲۴۵۰ هکتاراست، اعلام کرد: استان در تولیدات دام و طیور هم رتبه‌های نخست را دارد.

نجفی در نشست مشاوران تحصیلی استان اصفهان:

دانشگاه آزاد اصفهان، رقیبی قدرتمند برای دانشگاه‌های تراز اول/این جایگاه مرهون دوراندیشی موسس دانشگاه می‌باشد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در جلسه مشاوران تحصیلی این استان، بسیاری از رشته‌های تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد اصفهان(خوراسگان) را قابل رقابت و حتی برتر از دانشگاه‌های سطح اول کشور دانست و این جایگاه را مرهون دوراندیشی و دید باز دکتر احمد علی فروغی دانست.

کارشناس مسئول برنامه کنترل سالک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

عدم توجه به مشکلات زیست محیطی ابتلا به سالک را صعودی کرد/ موفقیت دانشگاه در ساخت «ملکول گلوکانتیم»

کارشناس مسئول برنامه کنترل سالک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با تصریح این که در مجموع وضعیت بیماری سالک در استان اصفهان از سال ۸۷ تا الان یک روند نزولی را تجربه کردیم، علت صعود دوباره این بیماری در استان از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ را عدم توجه به مشکلات زیست محیطی عنوان کرد و از موفقیت این دانشگاه در سال ۱۴۰۱ در حوزه پژوهش و اطلاعات کاربردی بویژه ساخت «ملکول گلوکانتیم» خبرداد.