افزایش-مالیات

عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران:

پرداخت یارانه سوم قانونمند شود/ طرح دریافت مالیات بر خرید و فروش سکه و ارز در کشور عملیاتی شود

عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران، گفت: دولت بخشی از منابع تامین یارانه را می‌تواند از مالیات بر خرید و فروش ارز مالیات بر خانه‌های خالی و امثال آن تامین کند.

یادداشت /

ایرادهای قانون فعلی مالیات بر خانه های خالی چیست و چرا به اصلاحیه نیاز داشت؟

با وجود اینکه در این سال ها بازار مسکن التهاب بسیار زیادی را تجربه کرده و افزایش قیمت چندبرابری مسکن و اجاره‌بها قشر متوسط و کم‌درآمد را با مشکل جدی مواجه کرده است، قانون مالیات بر خانه های خالی که قبل تر در سال ۱۳۹۴ به تصویب رسیده بود هیچ گاه به مرحله اجرا نرسید.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

فرار ۸۰ هزار پزشک ایرانی از شفافیت مالی/ رقم واقعی فرار مالیاتی پزشکان چقدر است ؟+ فیلم و جدول

با توجه به اعلام علی رستم‌پور ، رئیس سازمان مالیاتی کشور، حدود ۸۰ درصد پزشکان از نصب کارتخوان بانکی در مطب های خود سرباز زده اند که این نشان از عدم علاقه پزشکان برای شفاف سازی درآمدهای میلیاردی خود دارند.

"فرار مالیاتی" یکی از مصادیق و مظاهر فساد اقتصادی/ حلقه فرار مالیاتی در آذربایجان غربی تنگ تر می شود

"مالیات" یکی از مهم ترین منابع تامین کننده درآمدی دولت ها محسوب می شود و با توجه به نقش آن در تامین مالی مورد نیاز دولت، کنترل نقدینگی و توزیع بهتر درآمد و ثروت در محل های مناسب، این مهم همواره سرلوحه برنامه های اقتصادی قرار دارد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

تهران جولانگاه پزشکان متخصص / سرانه پزشک ایران پایین تر از کویت و فلسطین است + نمودار

طبق آمارهای جهانی سرانه پزشک در هر کشور بایستی ۳/۵ پزشک به ازای ۱۰۰۰ نفر جمعیت باشد. اما این آمار متأسفانه در کشورمان، ۱/۴ پزشک در هر ۱۰۰۰ نفر اعلام شده است و این بدان معناست که در کشورمان کمتر از نصف میانگین جهانی پزشک داریم.

بزودی برگزار می شود ؛

همایش آموزش تخصصی مالیات بر ارزش افزوده

همایش آموزش تخصصی مالیات بر ارزش افزوده به تاریخ ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار می شود.

در مصاحبه با الله نظراسعدزاده رئیس اتحادیه مرزنشینان خراسان جنوبی مطرح شد

خم شدن کمر تعاونی ها زیر بار مالیات های سنگین/با ادامه روند کنونی تا پایان سال اثری ازتعاونی های مرزنشین نخواهد ماند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری الله نظراسعدزاده رئیس اتحادیه مرزنشینان خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:همانطور که مستحضرید ما زیر مجموعه ای از خراسان بزرگ بودیم و پس از انتزاع خراسان جنوبی و شمالی بالطبع ما نیز جدا شدیم و در آن زمان سه تعاونی درح،درمیان زیرکوه مجزا شده و سپس پنج تعاونی دیگر نیز تشکیل شده و در همان سال نیز اتحادیه استانی تشکیل شد.

طی نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد؛

اعتراض جمعی از اساتید دانشگاه زنجان به مصوبه عدم افزایش حقوق

این نامه در خصوص مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مبنی بر عدم افزایش حقوق اعضای هیات علمی، افزایش مالیات تا ۳۵ درصد و تعیین سقف پاداش بازنشستگان هیات علمی دانشگاه ها است