افسردگی

درمان افسردگی؛ ازروانشناسی تا مصرف دارو

یادگیری راه های درمان افسردگی به شما کمک می‌کند که بدانید کدام روش مناسب شما است. از درمان‌های روانشناسی گرفته تا مصرف دارو تا تغییرات سبک زندگی و اتخاذ سبک‌های زندگی سالم‌تر، راه های درمان افسردگی زیادی وجود دارند که می‌توانند برای فائق آمدن بر افسردگی به شما کمک کنند و احساس شادی و لذت را دوباره در شما ایجاد کنند.

پیامدهای شیوع کرونا بر کودکان را چطور مدیریت کنیم؟

عضو هیات علمی دانشگاه یزد گفت: فرزندان ما بسیاری از مهارت های اصلی زندگی را در محیط مدرسه فرا می گیرند و به همین دلیل تعطیلی مدارس می تواند مشکلات جدی به دنبال داشته باشد.

امواج مغزی شما در هنگام خواب می تواند تشخیص دهد که افسردگی شما قابل درمان است یا خیر

این کشف می تواند جان انسان ها را نجات دهد زیرا بیماران عمیق افسرده دیگر مجبور نیستند مدت طولانی صبر کنند تا درمانی را که برای آنها مفید است پیدا کنند.

بیشتر از مرگ

مطالعات نشان می دهد COVID-۱۹ موج غم و اندوه را بر روی آمریکا راه اندازی کرده است.

استفاده از ویتامین دی۳ برای بهبود افسردگی دانشجویان

در یک پروسه تحقیقاتی در دانشگاه کرمان، اعلام شد: استفاده از ویتامین دی ۳ برای بهبود افسرگی دانشجویان موثر است.

در گفت و گو با یک پزشک متخصص اعصاب و روان مطرح شد

کاهش وزن چشمگیر بدون گرفتن رژیم غذایی از علائم افسردگی/ فرد افسرده احساس بی ارزشی می کند

یک پزشک متخصص اعصاب و روان گفت: کاهش وزن چشمگیر بدون گرفتن رژیم غذایی یا افزایش وزن از این علائم است برای مثال تغییر بیش از پنج درصد وزن بدن طی یک ماه صورت می گیرد.

مطالعه روانشناسی جدید می‌گوید «استفاده از موبایل» کودکان را افسرده نمی‌کند!

این مقاله تنها مطالعه‌ای نیست که در این زمینه انجام شده است. این مقاله فقط چند هفته پس از مقاله‌ای توسط «امی اوربن»، محقق دانشگاه کمبریج منتشر شد. وی با بیش از ۸۰ بررسی سیستماتیک و متاآنالیز در این زمینه، نتیجه مشابهی را یافت: ارتباط منفی اندک بین استفاده از فناوری دیجیتال و سلامتی موجود است. به‌گزارش نیویورک تایمز، یک مطالعه از «جف هنکوک»، بنیان‌گذار آزمایشگاه رسانه‌های اجتماعی استنفورد، به ‌نتایج مشابهی رسید.

یادداشت

هشدار وزیربهداشت بیجا نیست

هفته گذشته سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در پی بازدید از یک مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان درباره شیوع افسردگی و مشکلات و اختلالات روانی در این کشور هشدار داد.

علم و فناوری از سرماخوردگی روانی می‌گوید:

چراغ سبز میزان واقعی افسردگی در ایران/ با تغییر رژیم غذایی، اختلالات روانی خود را درمان کنید

باتوجه به شیوع بیماری افسردگی در سطح جهانی و در کشور ما به عنوان شایع‌ترین اختلالات روانی، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که تغییر رژیم غذایی صحیح و مفید می‌تواند این بیماری را در مدت سه هفته کاهش دهد.

دانشگاه کالیفرنیا اعلام کرد:

تکنولوژی عامل‌ مشکلات روانی نوجوانان نیست

در تحقیقی بر روی ۴۰۰ نفر اطلاعات کمی راجع به ارتباط مشکلات روانی و زمان استفاده از نکنولوژی پیدا شد.