اقتصاد::خبرگزاری علم و فناوری
اقتصاد

نرخ رشد اقتصادی

بررسی آماری رشد اقتصادی در ۹ ماهه اول سال ۹۷

چهارمین کنفرانس بين المللي پژوهش در مديريت، اقتصاد و توسعه

به منظور شناخت مفهوم مدیریت و اقتصاد که ازجمله دلایل مهم پیشرفت و توسعه هرکشوری هستند، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در کشور گرجستان شهر تفلیس، کنفرانسی تحت عنوان "چهارمین کنفرانس بين‌المللي پژوهش در مديريت، اقتصاد و توسعه" برگزار می‌شود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تأکید کرد؛

لزوم توجه به استارتاپ ها برای ایجاد اشتغال و تأمین امنیت

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه برخی کشورها در حوزه استارتاپ ها اقدامات خوبی انجام داده اند گفت: استارتاپ ها هم به امنیت کشور کمک به سزایی می کنند و هم در ایجاد شغل و سودهای فراوان زود بازده نقش دارند.

مصاحبه با استاد بسیجی موفق بوشهری؛

کلید موفقیت در رشته شیلات، کارآفرینی است

مهدیه جعفری، استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار و استاد دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر و مدرس دوره‌های آموزشی دریانوری صیادی، است که تحصیلات خود را تا مقطع دکتری تخصصی در رشته تکثیروپرورش آبزیان ادامه داده است.

علم و فناوری گزارش می دهد

بايستيم عليه شكل گيري شبه دولت/ دولت بايد آموزش و درمان را مديريت كند

شبه دولتی که مدام بزرگ‌تر می‌شود و هر وقت کاری به نفعشان است خصوصی‌اند و هر وقت مشکلی پیدا می‌کنند، خود را دولتی جا می‌زنند و این بخش به یک ساختار اقتصادی ناکارآمد و پیچیده‌تر از بخش دولتی تبدیل شده است.

علم و فناوری گزارش می دهد

توسعه مهارت های تخصصی نیازمند بازار ۸۰ میلیونی

به سود رسیدن کسب و کارها دارای سختی‌های متعددی است و مردم حس می‌کنند اگر به دنبال ایجاد کسب و کار بروند، احتمال شکست و عدم موفقیت‌شان زیاد است. حمایت هایی هم که در کشور و به خصوص در استان ما طراحی می‌شود تخصصی و مناسب با نیاز واقعی کارآفرینان نیست.

رییس سازمان بسیج اساتید هرمزگان :

مشکل بنیادی کشور در حوزه اقتصادی و بویژه معیشت مردم است

رییس سازمان بسیج اساتید هرمزگان گفت: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود در سال ۹۸ ، باز هم به مسئله "اقتصادی " اشاره فرمودند و بر ارزش پول ملی، قدرت خرید مردم و بحث تولید و اشتغال را برجسته نمودند و شعار سال را " رونق تولید" نامگذاری نمودند.

اقتصاددانان دانشگاه MIT پاسخ دادند؛

دموکراسی عامل رشد اقتصادی

تحقیق جدیدی که توسط اقتصاددانان دانشگاه MIT صورت گرفت، نشان داد زمانی که بحث رشد به میان می‌آید، دموکراسی به میزان قابل توجهی پیشرفت را تسریع می‌کند. کشورهای دارای نظام دموکراسی ۲۰ درصد بهبود را طی دوره ۲۵ ساله نسبت به زمان پیش از آن تجربه می‌کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

دولت فعلی برای جنگ اقتصادی ساخته نشده است/ کشور نیاز به مدیرانی مانند شهید همت احتیاج دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برای برون رفت از مشکلات اقتصادی دولت فعلی نمی‌تواند فرماندهی کند، دولت برای جنگ اقتصادی ساخته نشده است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان

بازخوانی آرمان ‌های انقلاب راهکار مقابله با دشمنان در جبهه اقتصادی است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان با اشاره به نا امیدی دشمنان ایران اسلامی در جبهه نظامی بر لزوم اولویت سازی تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان انقلاب اسلامی در محیط ‌های علمی تاکید کرد.