اقتصاد::خبرگزاری علم و فناوری
اقتصاد

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور کشور مطرح شد

چرائی بروز مشکلات اقتصادی کشور و راهکار برون رفت از بیماری اقتصادی

استاد اقتصاد دانشگاه پیام نور با اعلام اینکه دولت، فعالان اقتصادی و مردم برای برون رفت اقتصادی باید تلاش کنند، گفت: ضعف نظارت توسط دولت، سوء استفاده فروشندگان و هجوم برای خرید کالاهای گران زمینه بیماری اقتصادی کشور را فراهم کرده است.

بانک ها و بی اعتنایی به تامین مالی بخش پژوهش

کمتر فعال اقتصادی وجود دارد که نداند یکی از مشکلات بزرگ اقتصاد تولید محور همانا تامین مالی است و در عین حال اقتصاد کشور از حجم بالای نقدینگی سرگردان رنج می برد

پژوهشگر علوم سیاسی :

نسخه درمانی مشکلات اقتصادی کشور دانش بنیان کردن اقتصاد است/ اقتصاد سالم اقتصاد مردمی است

​پژوهشگر علوم سیاسی در هرمزگان گفت: با توجه به لایحه بودجه ۹۸ نشان می دهد که رتبه هرمزگان از۳۳ استان دیگر بالاتر بوده و باید گفت اقتصادی سالم است که مردمی باشد نه دولتی وتنهانسخه شفابخش مشکلات اقتصادی دانش بنیان کردن اقتصاد است.

طلبه نخبه بوشهری؛

حوزه علمیه باید نظریات کاربردی اقتصاد اسلامی را معرفی کند

گفتگویی با طلبه مخترع بوشهری پیرامون موضوعاتی نظیر «ارتباط حوزه و دانشگاه»، «رسالت های حوزه علمیه»، «نقش حوزه علمیه در اقتصاد»، «اهداف نظام اقتصادی» نظر وی را در این گزارش بخوانید.

علم و فناوری بررسی می کند:

چالش های اقتصادی بی پایان دولت و تدبیرهایی که نتیجه نداد!

مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم جمله های ناشناخته ای برای مردم کشورمان نیستند. مشکلاتی که در سال جدید شدت گرفته و موجب کاهش قدرت خرید مردم شده است.

گزارشی از حال و روز اقتصاد ایران؛

آیا تب دلار در ایران کاهش یافته است؟

این روزها کشور روزهای آرامی را به نسبت چند ماه گذشته تجربه می کند این در حالی است که کارشناسان معتقدند:سه نرخی بودن قیمت ارز فقط به کام سودجویان و رانت‌ خواران است.

جنگ تجاری دو غول اقتصاد دنیا

جنگ تجاری آمریکا و چین مدتی است آغاز شده و تنش‌ها میان این دو غول اقتصاد دنیا افزایش یافته است. رئیس جمهور آمریکا در هفتم سپتامبر اعلام کرده آماده است بر کالاهای وارداتی از چین به ارزش ۲۰۰میلیارد دلار تعرفه اعمال کند. او همچنین گفته اگر بخواهم، پس از این تعرفه‌ها، بر دیگر کالاهای وارداتی از کشور چین به ارزش ۲۶۷ میلیارد دلار، تعرفه وضع خواهم کرد. وضع این تعرفه‌ها در نهایت منجر به افزایش قیمت محصولات و افزایش بیکاری در این کشورها خواهد شد

تاثیر مستقیم آلاینده ها بر اقتصاد امریکا

محققان برای اولین بار مجموعه داده هایی را برای سنجش میزان هزینه های مخرب کربن - اندازه گیری آسیب های اقتصادی- ناشی از انتشار دی اکسید کربن برای نزدیک به ۲۰۰ کشور جهان جمع آوری کرده اند .

حباب اقتصادی چیست و چگونه می ترکد؟

در این کلیپ ۵ مرحله ایجاد و نابودی حباب به زبان ساده توضیح داده شده است

یادداشت/ جنگ اقتصادی(قسمت اول)؛

اعتماد به توان داخلی، تنها راه مقابله با جنگ اقتصادی

یادمان نرود امروز در جهانی زندگی می کنیم که فروش تجهیزات کشتار مستقیم انسان‌ها، یک بنگاه است و کشورها برای محافظت از خاک خود، میلیاردها دلار ارز کشور خود را هزینه می کنند، تا دشمنان بترسند و فکر حمله نداشته باشند. در جهان امروز اتاق مذاکرات دیپلماتیک با پشتوانه قدرت نظامی و تسلیحاتی، استمرار دارد و قدرت چانه زنی کشورها را فشنگ و تکنولوژی دفاعی آنها رقم می زند. به نظر شما ایران اسلامی باید در میان کشورهای جهان چگونه عمل کند.