اقتصاد::خبرگزاری علم و فناوری
اقتصاد

استاد دانشگاه یزد عنوان کرد:

شفافیت اقتصادی ضرورتی اجتناب ناپذیر

استاد دانشگاه یزد گفت: شفافیت اقتصادی باعث می‌شود که چرخ بخش مالی اقتصاد که مکمل بخش حقیقی است بهتر چرخیده و در نتیجه اشتغال در کشور افزایش پیدا کند، کسب و کارها و استارت آپ ها بهتر تأمین مالی شوند و کشور وابستگی به درآمد نفتی خود را کاهش دهد و در نتیجه یک تحول بسیار عظیمی را در اقتصاد شاهد خواهیم بود.

علم وفناوری گزارش می دهد ؛

غیبت عجیب معاونت اقتصادی وزارت خارجه در جبهه‌ «جنگ اقتصادی» +عکس

معاونت اقتصادی وزارت خارجه با این‌همه ردیف بودجه، بوروکراسی و ساختار گسترده تاکنون چیزی جز یک اسم نبوده است.

خبرگزاری علم وفناوری بررسی می کند ؛

ارز دیجیتالی بومی ؛ راهکاری برای شکستن تحریم‌های آمریکا؟

"مورگان رایت" متخصص راهبرد امنیت سایبری آمریکا اخیراً اذعان داشته که "ایرانی‌ها به بیت‌کوین روی می‌آورند و یکی دیگر از شیوه‌های در حال توسعه ایران برای جلوگیری از تحریم‌ها، ایجاد ارز دیجیتالی بومی است."

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خوزستان عنوان کرد:

حل مشکلات اقتصادی کشور با اتکا به نیروی جوان/آمریکا و متحدانش همه دنیا نیستند

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خوزستان با ارائه راهکارهایی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور گفت: ما می توانیم با اتکا به جوانان مملکت خودمان و ظرفیت های بومی از این مشکلات عبور کنیم.

صادرات غیر نفتی فله ای و سرمایه هایی که از دست می رود ؛

۱۷۰۰۰ بشکه نفت خام برابر با فروش یک تن زعفران/ کاشت محصول به نام ایران و به کام اسپانیا

ایران بزرگترین تولید کننده ی زعفران است اما به دلایلی سود بالایی از این محصول عایدش نمی شود. بیشترین سود حاصل از زعفران ایرانی را اسپانیا به جیب می زند. تولید ارزش افزوده از زعفران مستلزم پیشرفت در صنایعی نظیر بسته بندی است که اروپا در آن پیشگام است.

وزیر اقتصاد هم از کابینه خداحافظی کرد/۱۳۷ رای موافق نتیجه استیضاح امروز

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رای عدم اعتماد به مسعود کرباسیان به استیضاح وزیر اقتصاد رای مثبت دادند.

آسیب شناسی اقتصاد ایران در منظقه؛

موانع پیش روی ایران برای نقش آفرینی اقتصادی در عمان

با وجود روابط سیاسی بسیار خوب تهران و مقسط ، موقعیت جغرافیایی بسیار نزدیک عمان و ایران و واردات ۹۵ درصدی عمان،سهم ایران از بازار عمان در بهترین حالت ۲ تا ۳ درصد است. جای سوال دارد که علی رغم این همه موقعیت چرا تاکنون ایران نتوانسته است کارنامه قابل قبول اقتصادی در عمان داشته باشد؟،مشکلات پیش روی ایران برای اختصاص سهم قابل قبولی از بازار عمان به خودبا حضور فعالان اقتصادی ایران در عمان مورد بررسی قرار گرفته است.

گزارش اختصاصی خبرگزاری علم وفناوری ؛

انگلستان چگونه به توسعه اقتصادی رسید؟/ لیبرالیسم اقتصادی یا اقتصاد مقاومتی؟/ مستعمرات انگلیس بازار مصرف کالاهای بریتانیایی

غرب به عنوان نماد لیبرالیسم و کپتالیسم همواره نسخه هایی با رویکردهای اقتصاد سرمایه داری برای کشور های در حال توسعه تجویز می کند. این در حالی است که با بررسی موشکافانه در پیشینه ی اقتصاد آنها می توان به نکاتی ناقض این نسخه دست یافت.

مدرس دانشگاه عنوان کرد؛

افزایش تولید از کارکردهای برنامه تغییر الگوی کشت است

مدرس دانشگاه گفت: کمتر و تولید بیشتر محصولات کشاورزی از کارکردهای اصلی برنامه تغییرالگوی کشت است.

نابودی زندگی مردم در لایه های حباب ارزی / اقتصاد ایران معتاد به نفت و ارز حاصل از آن شده است

این روزها کشور در وضعیت سخت و بحرانی از لحاظ اقتصادی به سر می برد که این شرابط تبعات مختلفی را به همراه داشته است.واقعیت آن است که کاهش ارزش پول ملی ما از چند جهت به معنای شرایط خوب برای تولید داخلی و صادرات نیست.