اقتصاد::خبرگزاری علم و فناوری
اقتصاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیاهکل

تحقق اقتصاد دانش بنیان منوط به توسعه دانشگاه های کارآفرین است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیاهکل با اشاره به نقش دانشگاه های کارآفرین در خودکفایی و توسعه پایدار ملی، بر لزوم تقاضا محور شدن پایان نامه های دانشجویی تأکید کرد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان

برجام عامل رکود علمی کشور است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان برجام را عامل اصلی کاهش چشمگیر سرعت رشد کشور در حوزه فناوری های پیشرفته دانست و افزود: تنها راه نجات کشور تکیه بر کار، افزایش تولیدات ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان است.

ﻋﻀﻮ اﻧﺠﻤﻦ ﻋﻠﻮم زراﻋﺖ و اﺻﻼح ﻧﺒﺎﺗﺎت اﯾﺮان

بیش از ۵۰ درصد پیله تر کشور در استان گیلان تولید می شود

ﻋﻀﻮ اﻧﺠﻤﻦ ﻋﻠﻮم زراﻋﺖ و اﺻﻼح ﻧﺒﺎﺗﺎت اﯾﺮان با بیان اینکه صنعت نوغانداری کشور وضعیت مطلوبی را سپری نمی کند، افزود: با وجود تلاش های مسئولین در این حوزه هنوز شاهد نرخ پائین تولید و دلسردی کشاورزان هستیم.

گزارش تصویری:

بازدید رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی خراسان شمالی از کارگاه آموزشی و تولیدی پوشاک رازبانان شهرستان راز

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان خراسان شمالی از کارگاه آموزشی و تولیدی رازبانان شهرستان راز بازدید کرد.

مسئول بسیج علمی قزوین تاکید کرد

شرکتهای دانش بنیان پیش برنده اقتصاد دانش محور /تأکید بر نقش دانش و فناوری در جریان توسعه‌ اقتصادی

مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین گفت: امروزه توسعه مبتنی بر دانایی جایگزین توسعه مبتنی بر مواد اولیه شده است و کشور ما به سمت اقتصاد مبتنی بر دانایی یا همان اقتصاد دانش محور در حال حرکت است.

یک کارشناس ارشد علوم اقتصادی مطرح کرد::

حذف صفر از واحد پول به معنی افزایش قدرت خرید مردم نیست/کاهش تورم در دولت یازدهم ناشی از رکود است نه رعایت انضباط مالی

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از ایلام،هیات دولت در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصاد درباره لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور ، تغییر واحد پول رایج کشور از ریال به تومان را در متن لایحه تصویب کرد.

مقایسه میزان استناد جهانی به مقالات علمی بیش از ۲۰ مسئول علمی کشور

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ در میان چهره های علمی در سراسر جهان شاخصی وجود دارد که میزان ارجاع به مقالات علمی آنان و تعداد این مقالات را نشان می دهد، شاخصی که عدد آن به سختی افزایش می یابد و هرچه عدد آن بزرگتر باشد یعنی ارجاعات جهانی به این مقالات بیشتر بوده

چالش جدید سیاست اقتصادی دولت از دیدگاه اقتصاد دانان؛

باید ها و نباید های سیاست های اصلاح واحد پولی کشور

هزینه حذف صفر از پول ملی در شرایط رکودی فعلی می تواند بار مالی حدود ۳ هزار میلیارد تومانی بر اقتصاد داشته باشد که خود عامل ایجاد مشکلات دیگری است. این هزینه شامل جمع آوری اسکناس های قبلی، چاپ اسکناس جدید، توزیع آن و سایر موارد از این قبیل است. لذا بهتر است این هزینه صرف راه اندازی واحدهای صنعتی شود که مشکل نقدینگی دارند. اقتصاد در شرایط رکود فعلی نباید بار تحمل این هزینه را بر دوش بکشد. بنابراین توصیه ما به مجلس و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی این است که نسبت به اجرای این سیاست در شرایط فعلی تصمیمی گرفته شود که ملت متضرر نشود و اقتصاد را مجبور به تحمل این هزینه در شرایط رکود اقتصاد نکنند.