امنیت-سایبری

آنچه باید درباره امنیت سایبری بدانید: فیشینگ رایج ترین نوع حملات سایبری است

امنیت سایبری؛ اصطلاحی است که برای محافظت از سیستم‌ها، شبکه‌ها و برنامه‌های کامپیوتری در برابر حملات دیجیتال است و رویکرد موفقیت آمیز امنیت سایبری دارای چندین لایه است و افراد فرآیند‌ها محافظت از رایانه‌ها، شبکه‌ها، برنامه ها یا داده‌هایی که شخص قصد دارد آن را حفظ کند.

با توجه به گسترش جرایم و مصادیق مجرمانه در فضای مجـــازی؛

بررسی جرایم در حوزه سایبری/تاثیر تنظیم نظام مقابله با جرم در فضای مجازی

به تازگی و بنا به دلیل افزایش رشد بی رویه تعداد کاربران و کاربردهای مختلف در حوزه فناوری ارتباطات جرائم رایانه نیز رو به افزایش است ،در نتیجه مستلزم بررسی و آسیب شناسی بیشتر در این حوزه خواهد بود.

تلاش سنای آمریکا برای تسهیل نقض حریم شخصی کاربران اینترنت

سنای آمریکا به دنبال تصویب قانون جدیدی است که شرکت‌های فناوری را برای پایان رمزگذاری اینترنتی داده‌های کاربران به شدت تحت فشار قرار می‌دهد.

دسیسه چینی دولت برزیل برای افشاگر جاسوسی‌های سایبر کاخ سفید

پلیس برزیل، گلن گرینوالد افشاگر اسناد جاسوسی‌های سایبری دولت آمریکا را به نقض قوانین امنیت سایبری این کشور متهم کرده است.

هک کلمات عبور نیم میلیون سرور و روتر

یک هکر کلمات عبور بیش از نیم میلیون سرور، روتر و سیستم‌های اینترنت اشیا را در اینترنت منتشر کرده و در دسترس عموم قرار داده است.

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

حمایت از شرکت‌های دانش‌پایه، امنیت سایبری را افزایش می‌دهد

شرکت‌های دانش‌پایه توانمند در زمینه امنیت سایبری در کشور در حال فعالیت هستند و حمایت از آنان می‌توانند امنیت سایبری را افزایش دهد زیرا در صورت نبود امنیت سایبری، اطلاعات کاربران به سادگی مورد سوءاستفاده یا سرقت قرار می‌گیرد.

توسط کشور مدعی حقوق بشر و دموکراسی صورت گرفت؛

هدف قراردادن زیرساخت‌های برق روسیه توسط واحد فرماندهی امنیت سایبری ایالات متحده

مقامات امریکایی می‌گویند حملات آن‌ها اینبار سخت‌تر از حملات آن‌ها در سال‌ها قبل است.

امنیت سایبری در سایه دولت الکترونیک؛

لزوم امنیت، از غارنشینی تا زندگی در فضای مجازی

امروزه تهدید امینت اشخاص در فضای مجازی ازجمله موضوعاتی است که بخش مهمی از اخبار و گزارشات را به سمت خود جلب کرده است، لذا تحقق دولت الکترونیک و استقلال سایبری باید در دستور کار قرار بگیرد.

آنچه کاربران فضای مجازی لازم است بدانند؛

۱۰ نکته ی مهم درباره امنیت اینترنتی

امنیت سایبری و فضای مجازی ایمن یکی از موضوعاتی است که در سال‌های اخیر به آن توجه قابل ملاحظه‌ای شده و با نگاهی به اخبار دنیای فناوری هر روز اخبار مهمی در زمینه نفوذ و انتشار مشخصات حساب‌های کاربران منتشر می‌شود.

یک موسسه تحقیقات امنیتی اعلام كرد:

تسخیر سیستم شما با بدافزارهای CredSSP/تمامی نسخه های ویندوز در خطر هستند

به تازگی یک آسیب پذیری مهم در پروتکل CredSSP یافت شده است که تمامی نسخه های ویندوزی را تحت تاثیر قرار می دهد و مهاجمان از راه دور اجازه می دهد تا RDP و WinRM اکسپلویت کنند و داده ها را بدزدند و کد مخرب را اجرا کنند.