انتقال-آب

رئیس دبیرخانه کانون های تفکر دانشگاه یزد:

آب را به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم

عطار رئیس دبیرخانة کانون های تفکر دانشگاه یزد تاکید کرد: هم اکنون ما آبی را که به سختی به دست می آید، به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم.

محمدحسین پاپلی یزدی:

بسیاری از فولکلورها باید بازنگری و تاریخ شفاهی و مدیریت‌های سنتی آنها را دوباره به کار گرفت

محمدحسین پاپلی یزدی، با بیان این که مدیریت آب‌های سطحی در گذشته به شکل خطی و پیوسته و دارای نظم و نظام دقیقی بوده است، اما امروز مدیریت آب به صورت نقطه‌ای است و منافع مشترک کمرنگ شده است، گفت: می‌توان با بازنگری بسیاری از فولکلورها، تاریخ شفاهی و مدیریت‌های سنتی آنها را دوباره به کار گرفت.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مطرح کرد:

پسروی آب دریایی خزر در خلیج گرگان انزلی و میانکاله

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاروزی مجلس شورای اسلامی از پسروری آب دریایی خزر، خلیج گرگان و انزلی در حاشیه دریای خزر و مشکلات زیست محیطی در این حوزه خبر داد.

عضو هیأت علمی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری مطرح کرد

تجربه ناموفق قذافی در ساخت بزرگترین رودخانه دست ساز بشر

عضو هیأت علمی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اعلام اینکه تجربیات شکست خورده زیادی در طرح انتقال آب در جهان وجود دارد، گفت: در حال حاضر اثری از بزرگترین رودخانه ساخت بشر وجود ندارد.

رئیس مرکزمطالعات علوم اجتماعی وزارت نیرو مطرح کرد؛

۲۵ درصد کاهش مصرف آب شرب برابر ۱۰ خط لوله انتقال آب از خلیج فارس است/ چند اسکیمو در سوئد راحت تر از چند میلیون اصفهانی حق آبه خود را می گیرند

مصرف سالانه آب شرب و بهداشتی در کشور ۸ میلیارد متر مکعب است، که ۲۵ درصد کاهش در مصرف آن برابر ۱۰ خط لوله انتقال ۲۰۰ میلیون مترمکعبی از خلیج فارس است، الگوی مصرف آب فقط در اصفهان رعایت شده با این حال شرایط دشواری گزارش می شود، این در حالی است که چند اسکیمو در سوئد راحت تر از چند میلیون اصفهانی حق آبه خود را می گیرند.

مقدار آبی که هر فرد در طول روز باید بنوشد + فرمول

مقدار آبی که فرد در روز باید بنوشد، بستگی به نیاز‌های او دارد، در صورت عدم نوشیدن کافی آب بدن با دهدراسیون یا کم آبی مواجه خواهد شد.

آبهای زیرزمینی و علت خشک شدن آنها در ایران

آب‌های زیرزمینی به آب‌هایی گفته می‌شود که در لایه‌های آب‌دار و اشباع زیر زمین تجمع پیدا کرده‌است. این آب‌ها فقط حدود ۴ درصد از مجموعه آب‌هایی را که فعالانه در چرخه آب‌شناختی دخالت دارند، تشکیل می‌دهد. با این وجود حدود ۵۰ درصد جمعیت دنیا از نظر آب شرب متکی به همین آب‌های زیرزمینی آزاد هستند.

در گفتگو با کارشناس مسئول اداره کل منابع طبیعی استان مطرح شد؛

تغییر شیوه مدیریت آب، درمان است / پروژه گاپ، پروژه مهم اسرائیل در حوزه آبخیزداری منطقه

تغییر شیوه مدیریت آب درمان بحران کم آبی است و مدیریت منابع آبی ما نیاز به به تحول و بازنگری اساسی دارد و هنوز دیر نشده است که با اقدامات جهانی و استفاده از تجارب کشور های منطقه به آسیب شناسی مشکلات کشاورزی و آب بپردازیم و باید رفتار های گذشته را تغیر دهیم و اصلاح کنیم.