انتقال-خون

نیاز قطب پزشکی جنوب کشور به خون

شیراز به عنوان قطب پزشکی کشور در شرایط حساس کرونایی نیازمند گروه های مختلف خونی می باشد.

با اهدا خون، زندگی را به اشتراک بگذاریم

رئیس انتقال خون شهرستان فسا گفت: به اهداکنندگان خون تضمین می دهیم که هیچگونه تهدیدی برای انتقال خون نخواهند داشت و با رعایت کامل پروتکل ها خون از متقاضیان گرفته می شود.

اهدای پلاسمای خون برای نجات بیماران کرونایی

مدیر کل انتقال خون استان یزد از بهبودیافتگان کرونا خواست برای نجات سایر بیماران مبتلا به این بیماری پلاسمای خون خود را اهدا کنند.

مدیرکل انتقال خون گیلان خبر داد؛

راه اندازی بخش اهدای پلاسما در گیلان | گیلوندان در کمک به همنوعان خود بشتابند

مدیرکل انتقال خون گیلان با بیان اینکه نیاز به اهدای خون برای کمک به بیماران به شدت احساس می شود از مردم فهیم استان گیلان خواست به یاری بیماران بشتابند.

برای اولین بار در ایران:

ساخت دستگاه نگهداری و حمل داروهای خاص با همت دانش‌آموز مبتکر نهبندانی

به همت دانش‌ آموز نهبندانی و با حمایت سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی، دستگاه نگهدارنده و حمل داروهای خاص ساخته شد.

ژاپنی‌ها «خون مصنوعی» سازگار با همه گروه‌‌های خونی ساختند!

این خون مصنوعی از پلاکت‌ها و گلبول‌ها قرمز مصنوعی شامل شده و در یک بسته‌بندی‌هایی مشتق شده از غشای سلولی قرار گرفته‌اند. به گفته این محققان این خون را می‌توان تا یک سال نیز در دمای محیط نگه‌داری کرد. محققان این پروژه، خون مصنوعی را به خرگوش‌هایی تزریق کردند که مقدار زیادی خون از دست داده بودند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران:

۲۷ درصد از جمعیت دنیا دچار کم خونی هستند/ انجام سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون تزریق خون در جهان

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: یکی از موثرترین روش ها برای ذخیره سرمایه ها، توجه به سه موضوع "کم خونی، خون ریزی و انتقال خون" است که باید جدی گرفته شود زیرا در حال حاضر بیش از ۲۷ درصد جمعیت دنیا دچار کم خونی هستند و ۳۹ درصد بیماران که جراحی شده اند از کم خونی رنج می برند.

سرپرست اداره آفرزیس اداره کل انتقال خون استان یزد:

اهدای خون به هیچ وجه عامل کم خونی نیست

عطابخش اعلام کرد: اهدای خون به هیچ وجه تسریع کننده کم خونی نیست بلکه می تواند درجاتی از پیشگیری را داشته باشد، چون مغز استخوان تحریک شده و خون سازی انجام می شود.

افزایش مرگ و میر با یک باور غلط؛

انتقال خون زنان به مردان خطرناک است

مطالعه جدیدی در هلند نشان می دهد مردان دریافت کننده خون از اهدا کنندگان زن که قبلا باردار بوده اند، ۱۳ درصد مرگ و میر بیشتری نسبت به مردانی داشته اند که خون را از اهدا کننده مرد دریافت کرد اند.