انرژی-تجدیدپذیر

توسط سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان و برای اولین بار محقق شد؛

سامانه کدیونیک خانوارهای مُحِقّ نیروگاههای برق خورشیدی طراحی و راه اندازی شد/ طرح جامع وضعیت افراد مُحِقّ نصب سامانه برق خورشیدی استان اصفهان آماده شد

سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان، در راستای اجرای طرح جهاد روشنایی شناسایی مناطق، روستاها و افراد مُحِقّ را با سرعت بالا و جدیت بی نظیری پیگیری و تا این تاریخ بیش از ۲۰۰۰ خانوار محق در کمتر از سه شهرستان شناسایی شده اند، این سازمان برای اولین بار سامانه کدیونیک خانوارهای مُحِقّ نیروگاههای برق خورشیدی در کشور را طراحی و راه اندازی کرده است، همچنین برای اولین بار طرح جامع وضعیت افراد مُحِق نصب سامانه برق خورشیدی استان اصفهان توسط این سازمان تهیه شده است.

آیا انرژی‌های تجدیدپذیر واقعا قادرند جایگزین سوخت‌های فسیلی شوند؟

یک مطالعه جدید به ما نشان می‌دهد که پتانسیل عظیمی از انرژی بادی دقیقا در سراسر اروپا وجود دارد که اگر ما می خواهیم از فجایع اقلیمی جلوگیری به عمل آید، نیاز است که به سراغ تولید آن برویم. امروزه اتحادیه اروپا در زمینه تولید انرژی بادی پیشتاز به شمار می‌آید و توربین‌های آن حدود یک سوم از تمام ظرفیت‌های بادی جهان را به خود اختصاص داده است.

اواع اصلی انرژی تجدید پذیر کدام است؟

در این اینفو به معرفی انرژی های تجدید پذیر می‌۲پردازیم.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

انرژی پاک در سایه زباله‌های کثیف/ زباله‌ها تبدیل به انرژی می‌شوند

باتوجه به گسترش جمعیت و مراکز صنعتی و کشاورزی و درنتیجه تولید انبوه زباله‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی، تبدیل این زباله‌ها به انرژی بیش از پیش احساس می‌شود که این مهم توسط محققان ایرانی به وقوع پیوسته است.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

زوال اقتصادی و زیست‌محیطی با مصرف انرژی‌های فسیلی/ مواد ترموالکتریک به کمک انرژی پاک می‌آید

با افزایش استفاده از انرژی‌های فسیلی در دنیا، تغییر الگوی مصرف انرژی به سمت استفاده از انرژی‌های پاک در دستور کار قرار گرفت و این موضوع باعث شده است امروزه از مواد ترموالکتریک در جهت دسترسی به انرژی‌های پاک استفاده شود.

۲۳ دانشگاه ایرانی در رتبه‌بندی برترین‌های جهان:

برترین‌های برق دنیا با حضور پررنگ مهندسان ایرانی/ عملکرد صنعت برق بهینه‌سازی می‌شود

بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی تایمز از برترین‌های دنیا، ۲۳ دانشگاه ایران در رشته مهندسی برق و الکترونیک حضور دارند که نوید توسعه، پیشرفت و درنتیجه اصلاح عملکرد صنعت برق و الگوی مصرف این انرژی را می‌دهد.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

روند رو به رشد ۵/۵ درصدی مصرف انرژی در کشور/ انرژی‌های پاک باید جایگزین شوند

افزایش جمعیت و در پی آن تعداد کارخانه‌ها و مراکز خدماتی، افزایش چشمگیر استفاده از انرژی را بوجود آورده است که در صورت استفاده بی‌مورد از انرژی‌های تجدیدپذیر، این منابع به زودی پایان می‌یابند و تمدن بشری را با چالش جدی مواجهه می‌کند.

دانشیار گروه محیط زیست و مدیر مرکز رشد واحدهای فناور :

میزان مصرف انرژی‌های فسیلی پشتوانه سیاسی و اقتصادی کشورها است/ ایران از قافله انرژی‌های نو عقب مانده است

ابراهیم فتائی در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری، گفت: افزایش میزان گازهای گلخانه‌ای و تشدیدِ ضریب تمام شدن انرژی‌های فسیلی، سرمایه‌گذاری در این حوزه را الزامی نموده، ضرورتی که متاسفانه در کشور ایران به آن توجه نشده است.

ایده جالب محققان استنفورد: استفاده از مدارس به عنوان نیروگاه انرژی خورشیدی

بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا هوای آفتابی دارند و این پتانسیل بالقوه‌ای برای تولید انرژی الکتریکی است. محققان اذعان کرده‌اند که تقریبا ۹۰ درصد مراکز آموزشی در این کشور محلی برای قرارگیری پنل های خورشیدی دارند.