انرژی-تجدیدپذیر

دستگاهی که از باد، امواج دریا و نور خورشید انرژی تولید می‌کند

شرکت SINN Power که در زمینه انرژی های پاک فعال می کند، در تابستان امسال از نخستین پلتفرم هیبریدی شناور اقیانوسی در دنیا رونمایی خواهد کرد.

اختراع دستگاهی که از سایه و تاریکی برق تولید می‌کند+عکس

یک تحقیق جدید که شبیه به یک فیلم علمی تخیلی است. «شدو افکت» یک نمونه اولیه از یک ژنراتور است که می‌تواند به ما کمک کند تا تولید انرژی تجدید‌پذیر در داخل خانه را تغییر دهیم. این ژنراتور برای تولید برق از تضاد بین تاریکی و نور استفاده می‌کند. این مجموعه از نوارهای نازک فیلم طلایی روی یک سطح سیلیکونی ساخته شده ‌است که در بالای یک پایه پلاستیکی انعطاف‌پذیر قرار گرفته ‌است.

گزارش؛

بهره‌مندی عشایر فارس از انرژی خورشیدی

برخورداری زندگی عشایر فارس از " حمام های خورشیدی " خدمات نوین در استفاده از انرژی نو و تجدید پذیر است.

استفاده خلاقانه از «شبنم روی گل‌ها» برای تولید انرژی تجدیدپذیر

محققان سنگاپوری در توضیح مقاله جدید خود می‌گویند: «مشخص شد که یک میدان الکتریکی پولاریزه شده داخلی بین دو صفحه‌ی کریستالی نانوذرات اکسیدهای مس وجود دارد. این میدان وظیفه‌ی شکستن مولکول‌های آب جذب شده را دارد.» با توجه به استفاده‌ی بیشتر از تهویه‌ی هوا در اکثر نقاط جهان، افزایش چشم‌گیری در مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای به وجود آمده است. این طرح به رفع ناراحتی‌های ناشی از رطوبت بالای هوا کمک می‌کند.

توسط سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان و برای اولین بار محقق شد؛

سامانه کدیونیک خانوارهای مُحِقّ نیروگاههای برق خورشیدی طراحی و راه اندازی شد/ طرح جامع وضعیت افراد مُحِقّ نصب سامانه برق خورشیدی استان اصفهان آماده شد

سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان، در راستای اجرای طرح جهاد روشنایی شناسایی مناطق، روستاها و افراد مُحِقّ را با سرعت بالا و جدیت بی نظیری پیگیری و تا این تاریخ بیش از ۲۰۰۰ خانوار محق در کمتر از سه شهرستان شناسایی شده اند، این سازمان برای اولین بار سامانه کدیونیک خانوارهای مُحِقّ نیروگاههای برق خورشیدی در کشور را طراحی و راه اندازی کرده است، همچنین برای اولین بار طرح جامع وضعیت افراد مُحِق نصب سامانه برق خورشیدی استان اصفهان توسط این سازمان تهیه شده است.

آیا انرژی‌های تجدیدپذیر واقعا قادرند جایگزین سوخت‌های فسیلی شوند؟

یک مطالعه جدید به ما نشان می‌دهد که پتانسیل عظیمی از انرژی بادی دقیقا در سراسر اروپا وجود دارد که اگر ما می خواهیم از فجایع اقلیمی جلوگیری به عمل آید، نیاز است که به سراغ تولید آن برویم. امروزه اتحادیه اروپا در زمینه تولید انرژی بادی پیشتاز به شمار می‌آید و توربین‌های آن حدود یک سوم از تمام ظرفیت‌های بادی جهان را به خود اختصاص داده است.

اواع اصلی انرژی تجدید پذیر کدام است؟

در این اینفو به معرفی انرژی های تجدید پذیر می‌۲پردازیم.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

انرژی پاک در سایه زباله‌های کثیف/ زباله‌ها تبدیل به انرژی می‌شوند

باتوجه به گسترش جمعیت و مراکز صنعتی و کشاورزی و درنتیجه تولید انبوه زباله‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی، تبدیل این زباله‌ها به انرژی بیش از پیش احساس می‌شود که این مهم توسط محققان ایرانی به وقوع پیوسته است.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

زوال اقتصادی و زیست‌محیطی با مصرف انرژی‌های فسیلی/ مواد ترموالکتریک به کمک انرژی پاک می‌آید

با افزایش استفاده از انرژی‌های فسیلی در دنیا، تغییر الگوی مصرف انرژی به سمت استفاده از انرژی‌های پاک در دستور کار قرار گرفت و این موضوع باعث شده است امروزه از مواد ترموالکتریک در جهت دسترسی به انرژی‌های پاک استفاده شود.