انرژی-خورشیدی

انرژی خورشیدی با کربن پایین برای شیرین کردن آب

گروهی از محققان دانشگاه تگزاس در گروه جغرافیا و محیط زیست آستین (UT Austin) با استفاده از انرژی خورشیدی با کربن پایین یک منبع انرژی جایگزین برای شیرین کردن آب معرفی کردند.

نخستین تصاویر از قطب‌های خورشید به زودی منتشر می‌شود

مدارگرد خورشیدی(Solar Orbiter) در تازه‌ترین اقدامات فضایی ناسا و اروپا به فضا رفت تا برای نخستین بار تصاویری از قطب شمال و جنوب خورشید تهیه کند.

کنترل و اندازه گیری اشعه های خورشیدی

کنترل و اندازه گیری اشعه های خورشیدی

گزارش؛

بهره‌مندی عشایر فارس از انرژی خورشیدی

برخورداری زندگی عشایر فارس از " حمام های خورشیدی " خدمات نوین در استفاده از انرژی نو و تجدید پذیر است.

موسسه آموزش عالی پیروزان فردوس برگزار می‌کند:

برگزاری دومین کنفرانس ملی هوانوردی عمومی، اولین دوره مسابقات دانشجویی هواشید و همایش انرژی خورشیدی نسل آینده

موسسه آموزش عالی پیروزان فردوس با همکاری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اقدام به برگزاری سه برنامه با عناوین دومین کنفرانس ملی هوانوردی عمومی، همایش انرژی‌های خورشیدی نسل آینده و اولین دوره مسابقات دانشجویی هواشید در سطح ملی کرده است.

شارژ تبلت با استفاده از پنل‌های خورشیدی

بررسی ثبت اختراعات صورت گرفته از سوی مایکروسافت، حاکی از آن است که این شرکت فناور برای آینده تبلت‌های «Surface» خود، نقشه‌ای جدید و منحصربه‌فرد در نظر دارد.

خورشیدگرفتگی این هفته رخ می‌دهد/ هشدار آسیب به بینایی

یک خورشید گرفتگی جزئی روز پنج‌شنبه ۵ دی ۱۳۹۸ رخ خواهد داد. مشاهده این خورشیدگرفتگی بدون استفاده از ابزار و صافی‌های مناسب به بینایی آسیب می‌رساند.

دانشمندان برای نخستین سلول‌های سرطانی را با انرژی خورشیدی نابود کردند+عکس

کاری که یک زوج دانشمند از دانشگاه میشیگان انجام داده‌اند به احتمال قوی در حوزه سرطان کارآمد خواهد بود، اما این یافته‌ها پتانسیل استفاده در حوزه‌هایی فراتر از انکولوژی را نیز دارد. وی توضیح می‌دهد: «این کار پتانسیل تبدیل کاوشگر (پروب)های فلئورسنت به ابزاری کاربردی در طیفی از حوزه‌ها از زیست‌پزشکی گرفته تا فوتوکاتالیز (شتابدهی به واکنش‌های شیمیایی با نور) را دارد. مطالعه ما مشخصا به سرطان تخصیص یافته و به نوبه خودش فیدبک شگفت‌انگیزی دریافت کرده است.»

توسط سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان و برای اولین بار محقق شد؛

سامانه کدیونیک خانوارهای مُحِقّ نیروگاههای برق خورشیدی طراحی و راه اندازی شد/ طرح جامع وضعیت افراد مُحِقّ نصب سامانه برق خورشیدی استان اصفهان آماده شد

سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان، در راستای اجرای طرح جهاد روشنایی شناسایی مناطق، روستاها و افراد مُحِقّ را با سرعت بالا و جدیت بی نظیری پیگیری و تا این تاریخ بیش از ۲۰۰۰ خانوار محق در کمتر از سه شهرستان شناسایی شده اند، این سازمان برای اولین بار سامانه کدیونیک خانوارهای مُحِقّ نیروگاههای برق خورشیدی در کشور را طراحی و راه اندازی کرده است، همچنین برای اولین بار طرح جامع وضعیت افراد مُحِق نصب سامانه برق خورشیدی استان اصفهان توسط این سازمان تهیه شده است.