انرژی-خورشیدی

دانشمندان برای نخستین سلول‌های سرطانی را با انرژی خورشیدی نابود کردند+عکس

کاری که یک زوج دانشمند از دانشگاه میشیگان انجام داده‌اند به احتمال قوی در حوزه سرطان کارآمد خواهد بود، اما این یافته‌ها پتانسیل استفاده در حوزه‌هایی فراتر از انکولوژی را نیز دارد. وی توضیح می‌دهد: «این کار پتانسیل تبدیل کاوشگر (پروب)های فلئورسنت به ابزاری کاربردی در طیفی از حوزه‌ها از زیست‌پزشکی گرفته تا فوتوکاتالیز (شتابدهی به واکنش‌های شیمیایی با نور) را دارد. مطالعه ما مشخصا به سرطان تخصیص یافته و به نوبه خودش فیدبک شگفت‌انگیزی دریافت کرده است.»

توسط سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان و برای اولین بار محقق شد؛

سامانه کدیونیک خانوارهای مُحِقّ نیروگاههای برق خورشیدی طراحی و راه اندازی شد/ طرح جامع وضعیت افراد مُحِقّ نصب سامانه برق خورشیدی استان اصفهان آماده شد

سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان، در راستای اجرای طرح جهاد روشنایی شناسایی مناطق، روستاها و افراد مُحِقّ را با سرعت بالا و جدیت بی نظیری پیگیری و تا این تاریخ بیش از ۲۰۰۰ خانوار محق در کمتر از سه شهرستان شناسایی شده اند، این سازمان برای اولین بار سامانه کدیونیک خانوارهای مُحِقّ نیروگاههای برق خورشیدی در کشور را طراحی و راه اندازی کرده است، همچنین برای اولین بار طرح جامع وضعیت افراد مُحِق نصب سامانه برق خورشیدی استان اصفهان توسط این سازمان تهیه شده است.

اواع اصلی انرژی تجدید پذیر کدام است؟

در این اینفو به معرفی انرژی های تجدید پذیر می‌۲پردازیم.

توسط محققان اصفهانی؛

دستیابی به دانش فنی تولید صفحات جاذب خورشیدی محقق شد

دانش فنی تولید صفحات جاذب خورشیدی با میزان جذب بیش از ۹۸ درصد به عنوان قلب تپنده آبگرمکن‏های خورشیدی برای اولین بار در کشور توسط محققان شرکت دانش بنیان فراسو سپهر آریا مستقر در پارک علم و فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بومی سازی شد.

ساخت «قدرتمندترین پنل‌ خورشیدی» با استفاده از جلبک

پرسش دانشمندان این بود که این میکروارگانیزم‌های دریایی چگونه چنین کارایی در به دام انداختن نور خورشید دارند؟ یک توده‌ای از آنتن‌های جذب کننده نور به نام «فیکوبلیزوم» سطح بیرونی این موجودات را پوشانده است و وظیفه تبدیل نور به انرژی را برعهده دارند.

چین نخستین نیروگاه فضایی انرژی خورشیدی جهان را خواهد ساخت

چین در نظر دارد تا مدل آزمایشی این نیروگاه را تا قبل از سال ۲۰۲۵ به فضا پرتاب کند. هدف آنها از این پروژه دستیابی به انرژی پاک مبتنی بر فضاست. آنها متعهد به افزایش فشار برای استفاده بیشتر از انرژی‌های تجدیدپذیر هستند. به علاوه با چنین پروژه‌ای جایگاه خود را در میان قدرت‌های مطرح در خارج از جو زمین محکم‌تر خواهند کرد.

نشریه فوربس گزارش می‌دهد:

چرا برنامه‌های پرهزینه انرژی خورشیدی عربستان با شکست مواجه شده است؟

عربستان در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که یک سرمایه‌گذاری کلان ۱۰۹ میلیارد دلاری بر روی انرژی خورشیدی به انجام رسانده است. در آن زمان هدف‌گذاری آنها این بود که ۳۰ درصد از انرژی برق مصرفی درون کشوری را با استفاده از انرژی خورشیدی تامین کنند.

گزارش علم وفناوری از انرژی های نو و تجدید پذیر در کشور؛

سازوکار و روش‌های ذخیره‌سازی سلول‌های خورشیدی/فناوری نمک مذاب چیست؟

انرژی خورشیدی منحصر به‌ فردترین منبع انرژی تجدید پذیر در جهان است و منبع اصلی تمامی انرژی‌های موجود در زمین به شمار می آید.

بر پایه ذخیره خورشید برای روزهای ابری

آینده تولید برق خورشیدی با صفحات کامپوزیتی متحول می شود

دانشمندان با طراحی و توسعه یک سری مواد جدید توانستند انرژی گرمایشی خورشید را کارامدتر کنند و هزینه تولید برق و ذخیره انرژی برای استفاده در روزهای ابری و شبانه ارزان تر شود