انرژی-هسته-ای

محققان به کمک انرژی هسته‌ای دقیق ترین ساعت جهان را می‌سازند

دقیق‌ترین ساعت‌های تا به‌حال ساخته شده جهان، براساس حرکت کوارتز و یا چرخ‌های تعادل اختراع نشده‌اند، بلکه دقیق‌ترین ساعت‌ها بر مبنای تیک‌ تاک‌های الکترون‌ها در کالبد اتمی ساخته شده‌اند، بهترین نوع از این ساعت‌ها، دقتی به اندازه یک در ده به توان ۱۸ دارند و بسیار دقیق هستند.

مونتاژ بزرگترین آزمایش فیوژن هسته‌ای جهان

دانشمندان مونتاژ بزرگترین آزمایش فیوژن هسته ای جهان را آغاز می کنند.

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان مطرح کرد؛

ضرورت بهره مندی از فناوری هسته ای بر ای تولید ثروت و ایجاد فرصت کار آفرینی

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت: بهره مندی از فناوری های هسته ای در راستای تولید ثروت و فرصت های جدید کار آفرینی ضروری است.

روش نوین محققان MIT برای حذف آلاینده‌های رآکتورهای انرژی هسته‌ای

علاوه‌بر کاربرد این روش در پاک‌سازی‌های معمولی، می‌توان از آن برای مواردی مهم‌تر مانند میلیون‌ها گالن آب آلوده‌ی راکتورهای ژاپن که اقیانوس آرام را آلوده می‌کند، استفاده کرد. با این‌که اکنون این روش در موارد جزئی آزمایش شده، استفاده از آن در مقیاس‌های بزرگتر در چند سال آینده عملی خواهد بود.

انفجار هسته ای

از انفجار هسته ای جان سالم بدر ببرید

مدیر عامل توسعه کاربرد پرتوها خبر داد:

سهم ناچیز ایران از گردش مالی ۴۰۰ میلیارد دلاری استفاده از پرتوها

مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها در سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: استفاده از پرتوها در دنیا گردش مالی ۴۰۰ میلیارد دلاری فراهم کرده و اگر ما در این میان برای خود سهم یک درصدی هم قائل باشیم می بایست چیزی در حدود ۴ میلیارد دلار درآمدزایی در این زمینه وجود داشته باشد.

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

آنچه که باید از انرژی هسته ای بدانید

آینده دنیا در دستان انرژی هسته ای خواهد بود که علاوه بر حجم زیاد انرژی، کمترین آسیب را به محیط زیست خواهد زد و برای هر فرد لازم است اندکی اطلاعات درخصوص این مهم داشته باشد.

ناسا چگونه از انرژی هسته‌ای در ماموریت «مریخ ۲۰۲۰» استفاده خواهد کرد؟+عکس

کاوشگر مریخ ۲۰۲۰ مریخ نورد در حال توسعه آژانس فضایی ایالات متحده آمریکاست که قرار است در سال ۲۰۲۰ میلادی توسط موشک ساترن ۵ ناسا به مریخ ارسال شود. یکی از اهداف این کاوشگر بررسی حیات میکروسکوپی در مریخ است. ین مأموریت به منظور اجرای یک بررسی اخترزیست‌شناسانه در رابطه با پیشینهٔ باستانی مریخ است.