انرژی

اواع اصلی انرژی تجدید پذیر کدام است؟

در این اینفو به معرفی انرژی های تجدید پذیر می‌۲پردازیم.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

انرژی پاک در سایه زباله‌های کثیف/ زباله‌ها تبدیل به انرژی می‌شوند

باتوجه به گسترش جمعیت و مراکز صنعتی و کشاورزی و درنتیجه تولید انبوه زباله‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی، تبدیل این زباله‌ها به انرژی بیش از پیش احساس می‌شود که این مهم توسط محققان ایرانی به وقوع پیوسته است.

شاید تاکنون اطلاع نداشتید؛

مغز نیمی از انرژی کودکان را مصرف می‌کند/دلیل این موضوع افزایش وزن کودک است

تحقیق جدیدی نشان می‌دهد تغییرات در میزان مصرف انرژی طی کودکی با خطر چاقی مرتبط است.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

زوال اقتصادی و زیست‌محیطی با مصرف انرژی‌های فسیلی/ مواد ترموالکتریک به کمک انرژی پاک می‌آید

با افزایش استفاده از انرژی‌های فسیلی در دنیا، تغییر الگوی مصرف انرژی به سمت استفاده از انرژی‌های پاک در دستور کار قرار گرفت و این موضوع باعث شده است امروزه از مواد ترموالکتریک در جهت دسترسی به انرژی‌های پاک استفاده شود.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

روند رو به رشد ۵/۵ درصدی مصرف انرژی در کشور/ انرژی‌های پاک باید جایگزین شوند

افزایش جمعیت و در پی آن تعداد کارخانه‌ها و مراکز خدماتی، افزایش چشمگیر استفاده از انرژی را بوجود آورده است که در صورت استفاده بی‌مورد از انرژی‌های تجدیدپذیر، این منابع به زودی پایان می‌یابند و تمدن بشری را با چالش جدی مواجهه می‌کند.

دانشیار گروه محیط زیست و مدیر مرکز رشد واحدهای فناور :

میزان مصرف انرژی‌های فسیلی پشتوانه سیاسی و اقتصادی کشورها است/ ایران از قافله انرژی‌های نو عقب مانده است

ابراهیم فتائی در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری، گفت: افزایش میزان گازهای گلخانه‌ای و تشدیدِ ضریب تمام شدن انرژی‌های فسیلی، سرمایه‌گذاری در این حوزه را الزامی نموده، ضرورتی که متاسفانه در کشور ایران به آن توجه نشده است.

دستگاهی که بدون حتی یک ژول انرژی آب جوش را به یخ تبدیل می‌کند+عکس

بر مبنای این آزمایش آنها یک قطعه ۹ گرمی از فلز مس که پیش از ۱۰۰ درجه دما داشت بدون اینکه حتی یک ژول انرژی مصرف کنند به زیر دمای معمولی اتاق آوردند. یکی از محققان می‌گوید: «از نظر تئوری این دستگاه می‌تواند آب جوش را به یخ تبدیل کند، بدون آنکه حتی یک ژول انرژی مصرف کند.»

شرکت ژاپنی ISPACE؛

تست باتری آزمایشی در ماه/ زندگی و تعامل با فضاپیمای رباتیک

استفاده از باتری‌های جامد در فضا چیز جدیدی نیست، اما این تکنولوژی هنوز در زمین عملی نشده است.

دانشمندان دانمارکی دریافتند؛

کشفی مهم در زمینه وسایل الکترونیکی بر پایه گرافن/بزرگ‌ترین چالش‌ها در ایجاد نانوالکتریک‌های گرافن محور مؤثر، بر طرف گردید

دانشمندان به مدت ۱۵ سال در تلاش برای به کارگیری گرافن – ماده جادویی – به منظور تولید مواد الکترونیکی بودند. در فرضیه گرافن باید برای انجام این کار عالی باشد، زیرا بیش از حد ظریف بوده و تنها یک اتم ضخامت دارد. بنابراین دوبعدی است، در نتیجه برای هدایت جریان الکتریکی فوق‌العاده و برای انواع مختلف وسایل الکتریکی آینده که سریع‌تر و در عین حال دارای مصرف انرژی بهینه‌تری هستند ایده‌آل است. به علاوه گرافن از اتم‌های کربن تشکیل شده است که منابع آن به صورت نامحدود وجود دارد.