اینترنت-اشیا

با گسترش ۵G در جهان؛

ادعای حیرت انگیز شیائومی با مجهز شدن به ۵G/دنیا با این فناوری چه سرنوشتی خواهد داشت؟

دنیا به سمت اینترنت نسل پنجم با شتابی غیرقابل درک در حال حرکت است.دراین میان شرکت بزرگ چینی در این حوزه ادعایی عجیب را مطرح ساخته است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

چین از اولین شهر دارای اینترنت ۵G جهان رونمایی کرد/دانلود فیلم ۱.۷ گیگابایتی در ۶۰ ثانیه توسط کاربران شهر«ووژن»

چین اولین کشوری در جهان است که موفق شده یک شهر را به صورت کامل به اینترنت ۵G تجهیز کند. کاربران شهر«ووژن» چین که به اینترنت نسل پنجم تجهیز شده اند، فقط در ۶۰ ثانیه می توانند یک فیلم ۱.۷ گیگابایتی را دانلود کنند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

روزشمار راه اندازی اینترنت ۵G در کشور به حرکت افتاد / چرا ایران باید به دنبال راه اندازی اینترنت پرسرعت نسل پنجم در کشور باشد ؟

ساعاتی پیش محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات کشور با ارسال مطلبی در صفحه توئیترش خبر از راه اندازی اینترنت پرسرعت نسل پنجم در کشور در آینده نزدیک داد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایــران در انتظـــار نسـل جدید ارتباطات /اینترنت ۵G چه تحولی خواهد داشت؟

متخصصان فناوری اطلاعات بر این باورند که اینترنت اینترنت ۵G یا اینترنت نسل پنجم یک انقلاب در زندگی بشر به وجود می‌آورد و ما را وارد دوران جدیدی خواهد کرد: دوران اینترنت اشیا.

حاکمیت فناوری‌های جدید ارتباطی بر تمامی ابعاد زندگی،

تا ۱۴۰۰ با اینترنت اشیاء/ صنعت بهداشت و درمان، شاه کلید هوشمندسازی است

باتوجه به جایگاه مهم صنعت درمان و بهداشت در ترسيم نقشة راه اينترنت اشياي ايران، محمد قیصری از تحقق بیشتر از صد پروژه در زمینه اینترنت هوشمند تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.

علم و فناوری بررسی می کند؛

استفاده ۱۲۰ کشور جهان از "اینترنت اشیاء"/ مهمترین موانع پیاده سازی این تکنولوژی در ایران چیست ؟

اینترنت اشیاء یکی از تکنولوژی جدیدی است که حدود ۱۲۰ کشور جهان در حال استفاده از آن هستند و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵، نزدیک به ۷۵ میلیارد گجت از این فناوری استفاده کنند.

کلاکت۶۵-مضرات وایفای

در این کلاکت به بررسی اثرات مضر وایفای می پردازیم.

تا چند سال آینده «شماره تلفن‌ها» در دنیا تمام می‌شوند

اینترنت چیزها به زبان ساده، ارتباط سنسورها و دستگاه‌ها با شبکه‌ای است که از طریق آن می‌توانند با یکدیگر و با کاربرانشان تعامل کنند. این مفهوم می‌تواند به سادگی ارتباط یک گوشی هوشمند با تلویزیون باشد یا به پیچیدگی نظارت بر زیرساخت‌های شهری و ترافیک.