بانک-مرکزی

کارمزد بانکی آیا کم میشود ؟

کارمزد بانکی آیا کم میشود ؟

یادداشت/

چگونه می توان تورم را در کشور کنترل کرد ؟

نظام بانکی ایران به دلیل عدم وجود مقررات کافی و بی نظارتی به ابزار تخریب اقتصاد تبدیل شده است. بانک ها؛ وام های خود را با فساد و زد و بند به حلقه های متصله پرداخت می کنند که بخش قابل توجهی از آن بازنمی گردد و به آن معوقات بانکی نام می دهند. از طرف دیگر باید به سپرده های مردم سود پرداخت کنند و چون سود تسهیلات باز نمی گردد ناگزیر از مراجعه مکرر به بانک مرکزی برای تامین منابع می شوند .

علم و فناوری گزارش می دهد:

در سال جاری نسبت مصارف به منابع بانکی بالانس است

طبق آمار های جدید منتشر شده از سوی رئیس کل بانک مرکزی ایران نظارت با بر سپرده ها و اعطای تسهیلات بانکی افزایش یافته و این دو مولفه در سه ماهه اول سال جاری در وضعیت تعادل قرار دارند که این امر می تواند سبب کاهش برخی فشار های مالی در کشور شود

در گفت و گو با علم و فناوری مطرح شد؛

حذف ۴صفر از پول ملی یک ضرورت/تغییرات اساسی در نظام بانکی کشور باید اتفاق بیافتد

دکتر سعادت عضو هیات علمی اقتصاد دانشگاه سمنان در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری؛حذف ۴صفر از واحد پول کشوررا یک ضرورت خواند.

با توجه به تصویب طرح حذف چهار صفر از پول ملی توسط مجلس؛

بررسی تفصیلی تغییر ساختار پول رسمی کشور/تومان جایگزین ریال

حذف چهار صفر از پول ملی، طرحی است که طی ماه های اخیر توسط بسیاری از کارشناسان اقتصاد و نظام بانکی بررسی و مورد بحث قرارگرفت، در نهایت پس از تصویب در هیئت دولت، نهایتا در مجلس نیز به تأیید نمایندگان رسید و تبدیل به قانون شد.

علم و فناوری گزارش می دهد:

اگر خلق نقدینگی بانک ها به رونق تولید و اشتغال تزریق شود

نماینده حا کمیت در نظام بانکی بانک مرکزی است که با ابزار های خود می تواند نقدینگی را خلق و به بخش های مد نظر هدایت کند و سبب رونق تولید در جامعه گردد

تصویب لایحه حذف چهار صفر از پول ملی

سخنگوی دولت از تصویب کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت خبر داد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ارز دیجیتال در کشور بومی سازی می شود/ اثرات استفاده از ارز دیجیتال بر اقتصاد ایران چیست ؟

بنابر اعلام وزیر ارتباطات و رئیس بانک مرکز قرار است فعالیت استخراج ارز دیجیتال در کشور قانونی شود و طی ماه های آینده از اولین ارز دیجیتال کاملا ایرانی در کشور رونمایی شود.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

استفاده از رمز یکبار مصرف کارت های بانکی از خردادماه اجباری می شود+ جزئیات و روش دریافت

بنابر اعلام بانک مرکزی، تمام شعب بانکی کشور از یک خردادماه ملزم به ارائه خدمات رمز یکبار مصرف به مشتریان هستند و افراد نیز تنها با استفاده از این رمزها قادر به انجام خدمات بانیک خود هستند.