برف

دانشمندان سرانجام فهمیدند چرا «دانه های برف» هیچکدام شبیه به هم نیستند!

دانشمندان به این منظور مدلی ارائه داده‌اند که تلاش می‌کند علت این امر را توضیح دهد. مدل آنها رقص مولکول‌های آب در نزدیکی نقطه‌ی انجماد را توصیف می‌کند که چگونه حرکات آن‌ها موجب آرایش کریستال‌های مختلف می‌شود. هیچ دو دانه‌ی برفی شبیه به هم نیستند. این مدل توضیح می‌دهد که رشد کریستال وابسته به شرایط اولیه و رفتار مولکول‌های سازنده‌ی آن است.

گیلان پس از برف | وضعیت هنوز "سفید" است

گیلان، علی رغم اطلاع رسانی سازمان هواشناسی از وضعیت بحران، فقط نظاره گر بحران بود و دیگر هیچ!

از سوی محققان عنوان شد:

بارش برف در هسته سوزان کره زمین

گروهی از محققان چینی و آمریکایی در تحقیقات خود به شواهدی دال بر بارش برف در درون هسته سوزان داخل کره زمین دست یافته اند.

دانشمندان توانستند از برف برق تولید کنند

دانه‌های برف ذرات باردار مثبتی هستند که سایر ذرات منفی‌ بار را جذب می‌کنند. از سویی دیگر سیلیکون ذره‌ای منفی است که ذراتی مانند برف را به خود جذب می‌کند. با این حساب اگر دانه برف بر روی سیلیکون فرود بیاید، به تولید جریان الکتریسیته منجر می‌شود.

به دلیل بارش سنگین برف

مدارس روستایی مازندران فردا تعطیل است

به دلیل بارش سنگین برف برخی مدارس روستایی مازندران فردا تعطیل است.

گزارش اختصاصی خبرگزاری علم و فناوری از راهکار مقابله با برف و یخبندان؛

دانشی که در صندوقچه می ماند/ زندگی که مختل می شود

سازمان هواشناسی کشور روز ۳۰ دی ماه ۹۶ طی اطلاعیه ای به بیش از صد مرکز مرتبط از وقوع جریان غیرعادی هوای سرد و برف و بوران در کشور خبر داده بود اما توده هوای سرد نیمه غربی و شمالی کشور را فرا گرفت و شهروندان ایرانی در کنار نهادهای ذی ربط غافلگیر شدند.

با وجود پیشرفت‌های علمی:

مدیریت از بحران جا ماند

با وجود پیش بینی‌ زود هنگام هواشناسی در ارتباط با بحران برف، مدیریت کشور از بحران جا ماند و بسیاری از مردم در سطح خیابان‌ها و معابر سرگردان هستند.

تشریح ویژگی های برف در مریخ

محققان به تازگی موفق شده‌اند که به مشاهداتی دست یابند که وجود برف را در مریخ تایید می‌کنند هرچند که این برف با آنچه ما در زمین با آن آشنا هستیم متفاوت است.