بنیاد-ملی-نخبگان::خبرگزاری علم و فناوری
بنیاد-ملی-نخبگان

افزایش برندگان جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان دانشگاه تبریز

رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز، از افزایش قابل توجه تعداد برندگان جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در این دانشگاه خبر داد.

آیین‌نامه تشویق و حمایت از نخبگان ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهوری آیین‌نامه «تشویق و حمایت از نخبگان و سرآمدان علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری خانواده شاهدان و ایثارگران» را برای اجرای به دستگاه‌ها ابلاغ کرد.

از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان چهارمحال و بختیاری تجلیل شد

در مراسم اختتامیه هفته پژوهش سال جاری از۲۰ پژوهشگر و فناور برتر، تجلیل به عمل آمد که در این میان ۵ پژوهشگر برتر از افراد تحت حمایت بنیاد نخبگان استان هستند.

از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان چهارمحال و بختیاری تجلیل شد

در مراسم اختتامیه هفته پژوهش سال جاری از۲۰ پژوهشگر و فناور برتر، تجلیل به عمل آمد که در این میان ۵ پژوهشگر برتر از افراد تحت حمایت بنیاد نخبگان استان هستند.

عباس ربیعی:

رشد علمی کشور با چند دهه گذشته قابل مقایسه نیست

رئیس بنیاد ملی نخبگان: اگر روند رشد علمی کشور را با چند دهه گذشته مقایسه کنیم تغییرات را به وضوع متوجه خواهیم شد اما نباید به این حد از پیشرفت قانع شویم

علم و فناوری گزارش می دهد:

درددل جهادگران علمی مازندران: دکتر ستاری برای نخبگان وقت ندارد!

قابلیت‌های جهادگران علمی مازندران با چندین اختراع در زمانی مورد بی مهری سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور قرار گرفت که ستاری با اختصاص اندک وقت می توانست زمینه دلگرمی نخبگان مازندران را فراهم کند.

حل مسائل اساسی کشور به دست نخبگان مهمترین هدف طرح "شهید احمدی‌روشن"/تشریح امتیازات طرح

معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم ایجاد هسته‌های نخبگانی مسأله‌محور و نقش آنها در توسعه کشور، گفت: افزایش مهارت‌های اجتماعی و روحیه خودباوری از مهمترین دستاوردهای طرح شهید احمدی‌روشن است.

ستاری مطرح کرد؛

حمایت معاونت علمی از مراکز نوآوری دانشگاهها

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ما از ایجاد مراکز نوآوری در دانشگاه ها حمایت می کنیم زیرا این مراکز می توانند زمینه ای برای رسیدن به شهر هوشمند را فراهم کنند.

رهبر انقلاب در دیدار نخبگان علمی:

حرکت بدخواهانه علیه «جنبش علمی» از داخل دانشگاه انجام می‌شود.

مقام معظم رهبری فرمودند: یک جریانی در کشور وجود دارد که با پدیده‌ «جنبش علمی» با بددلی برخورد می کند و متأسفانه این حرکت بدخواهانه از داخل دانشگاه انجام می شود.

ارائه تسهیلات به نخبگان زیر نظر برگزیدگان جایزه مصطفی(ص)

بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و بنیاد ملی نخبگان، تفاهم نامه ای به منظور ارائه تسهیلاتی به نخبگان علمی زیر نظر برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) منعقد کردند.