بوشهر::خبرگزاری علم و فناوری
بوشهر

الزامات جهش تولید؛

جهش تولید نیازمند یک انقلاب نهادی در اقتصاد ایران پسا-کرونا

دکترعلی حسین صمدی، دانشیار دانشگاه شیراز گفت: جهش تولید، نیازمند تغییرات نهادی گسترده (اقتصادی-حقوقی، سیاسی، و اجتماعی-فرهنگی) و عمیق در زمینه تولید علم، اندیشه و تولید کالاها و خدمات است.

معرفی کتاب؛

بدرود برمصاد" اثر "عبدالرزاق ریشهری زاده"

روستای برمصاد شهرستان دشتی با ۵۰۰ نفر جمعیت در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است که بر اثر سیل ویرانگر در سال ۱۳۶۵ به صورت کامل تخریب و خالی از سکنه شد و هم اکنون ساکنان قبلی روستا در بخش بردخون شهرستان دیر و بخش کاکی شهرستان دشتی سکونت دارند.

انجمن اقتصاد مقاومتی کشور در استان بوشهر؛

تربیت فرماندهان و مدرسان اقتصاد مقاومتی

انجمن اقتصاد مقاومتی کشور در استان بوشهرقصد دارد فرماندهان و مدرسان اقتصاد مقاومتی تربیت نماید و افراد می‌توانند در برنامه انجمن اقتصادی دوره ی تربیتی اقتصاد مقاومتی شرکت نموده و مدرک تخصصی آن را از طرف دانشگاه امام حسین (ع) دریافت کنند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر؛

مهمترین وظیفه اجتماعی هر فرد ایرانی برای شکست کرونا، در خانه ماندن است

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت:آنچه می‌توان به عنوان توصیه اکید اشاره کرد تقاضا از هم استانی‌های عزیز برای ماندن در خانه است، این مهمترین وظیفه اجتماعی هر فرد ایرانی برای شکست کروناست.

مصاحبه‌ای خواندنی؛

آغاز طرح پرستاری با کرونا ویروس در بیمارستان مرکزی

حسن رضایی اندیشمند، پرستار ۲۵ بوشهری که اهل روستای باغان شهرستان دشتی است، در حالی طرح پرستاری خود را آغاز می‌کند که بعد از دو هفته کار در بیمارستان شهدای خلیج فارس استان بوشهر، ویروسی به نام «کرونا ویروس» در کشور شیوع پیدا می‌کند و این بیمارستان به عنوان بیمارستان مرکزی کرونا ویروس و بخش که او خدمت می‌کند به عنوان بخش "کرونا مثبت" معرفی می‌شود.

گزارش تصویری

اجلاسیه زنان شهیده و ایثارگر

صبح امروز در راستای کنگره سرداران و ۲ هزار شهید استان بوشهر، اجلاسیه زنان شهیده و ایثارگر با حضور رئیس بسیج جامعه زنان کشور و مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر آغاز شد. این مراسم همراه با افتتاح نمایشگاه «ایثار و مقاومت» رونمایی از تمبر اجلاسیه، نماهنگ مادران شهدای گمنام خواهد بود.عکاس:رضا غریبی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛

کیک‌های آلوده به قرص، نگرانی امروز خانواده‌های جنوبی/هیچ مسمومیتی در استان بوشهر گزارش نشده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۹ مورد شکایت مردمی درباره وجود قرص در کیک داشته‌ایم که بازرس بهداشت محیط همراه آنان به فروشگاه رفته و بقیه مواد را بررسی کرده اما موردی یافت نشد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ناحیه دشتی؛

کارهای انجام شده در بسیج، امید آفرین برای دوستان و بیم آفرین برای دشمنان است

به مناسبت هفته بسیج مراسم باشکوه پایداری وجشن ۴۰سالگی بسیج در مصلی نماز جمعه شهر خورموج با حضور پر رنگ خواهران و برادران بسیجی صبح امروز برگزار شد.

تخفیف ویژه به مناسبت هفته بسیج؛

برپایی نمایشگاه کتاب، فرصتی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی است

معاونت فرهنگی و هنری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج و ترویج کتاب و کتابخوانی، در حسینیه عاشقان ثارالله نمایشگاه بزرگ«کتاب» از ۳۰ آبان تا ۲۲ آذر دائر می‌نماید.