تجلیل-از-نخبگان-مازندران

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران:

تخریب روحیه ما می‌توانیم در بدنه دولت پیش از انقلاب/حمایت از ۸۵۰ طرح علمی در مازندران/ ساماندهی هزار و ۸۰۰ نخبه توسط بسیج علمی

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران با اعلام اینکه تخریب روحیه ما می‌توانیم از یکی از شعار راهبردی پیش از انقلاب اسلامی بوده است، گفت: امام خمینی با اتکا به نیروی ایمان این موانع را برداشته و امروز به خودباری وسیع در حوزه علمی رسیده‌ایم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطرح کرد

افزایش سندروم اسمارت فون یا سندروم تلفن هوشمند در کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افزایش سندروم اسمارت فون یا سندروم تلفن هوشمند در بین کودکان و نوجوانان کشور خبر داد و گفت: این سندروم افراد زیادی خردسالان نوجوانان و جوانان را درگیر کرده است.

برای نخستین بار در جهان:

محلول افزایش طول عمر گل‌‌های شاخه بریده در مازندران تولید شد

محقق و پژوهشگر مازندرانی با استفاده از گیاهان داروی موفق به تولید ماده ضد عفونی کننده میوه و محلول افزایش طول عمر گیاهان شاخه بریده شد.

گفت و گوی خبرنگار علم و فناوری با نخبه آملی

داشتنن مقالات آی اس آ ملاک نخبگی نیست/آمریکایی‌ها از نخبگان شریف در صنایع استفاده می‌کنند/چینی‌‌ها از مقالات ما محصول تولید می‌کنند/ سرنوشت مبهم ایده‌های نخبگان در سازمان ثبت اختراعات

نخبه آملی با اعلام اینکه از ظرفیت نخبگان ایران به خوبی استفاده نمی‌شود، دلیل جذب نخبگان در چین و حتی آمریکا را توجه به ایده‌های که حتی در کشور مورد تمسخر قرار می‌گیرد عنوان کرد.

فرصت‌ها و تهدیدهای صنعت غذایی کشور:

زنگ خطر تهدیدات صنایع غذایی کشور در فضای مجازی به صدا درآمد/ تبعات استفاده از مواد سُنتی نگران کننده است

دبیر دومین همایش بین المللی صنعت غذایی کشور گفت: زنگ خطر تهدیدات صنایع غذایی کشور در فضای مجازی به صدا درآمده است و بنا داریم با استفاده از ظرفیت رسانه‌ای این موضوع به ساماندهی مناسبی برسد.

چرائی عدم اجرای مصوبات شورای انقلاب فرهنگی:

شاهد پدیده لیبرالیسم فرهنگی در مذهبی‌ترین کابینه‌ها بودیم/مصوبات شورای عالی انقلاب در کشور اجرائی نشد/دولت‌ها دغدغه مسائل فرهنگی ندارند

استاد دانشگاه علوم انسانی و عضو هیئت علمی دانشگاه‌های مازندران گفت: دولت‌ها ممکن است روی کاغذ به مباحث فرهنگی توجه داشته باشند ولی در عمل اعتبار و هزینه‌ای برای توسعه مبانی فرهنگی اسلامی اختصاص نمی‌دهند.

کارشناس هواشناسی خبر داد:

احتمال افزایش پدیده هواشناسی حدی در کشور

کارشناس هواشناسی در مازندران گفت:احتمال افزایش پدیده حدی هواشناسی در سطح کشور وجود دارد.

تقابل طب سنتی و پزشکان در فضای مجازی /سرگردانی مردم در انتخاب شیوه‌های درمانی

تقابل طب سنتی و پزشکان در فضای مجازی منجر به سرگردانی مردم در انتخاب شیوه‌های درمانی مناسب شده است.

سنگ بنایی که کج گذاشته شد

دانشگاه علمی کاربردی از رویش تا ریزش

فلسفه ایجاد دانشگاه علمی و کاربردی در سطح کشور تربیت فارغ التحصیلان مهار بود ولی به دلیل عدم تقویت نظارت‌ها مسیر اصلی برنامه ریزی شده تغییر کرد.

نبخگان در غرب چگونه بکارگیری می‌شوند

پشت پرده انتقال نخبگان کشورهای در حال توسعه به غرب

مهندس ایرانی که سال‌ها مقیم آمریکا بود گفت: اساتید دانشگاهی کشورهای در حال توسعه که در دانشگاه‌های غرب مشغول تحصیل هستند زمینه شناسایی و جذب نخبگان توسط کشورهای غربی را فراهم می‌کنند.