تحریم-دارو::خبرگزاری علم و فناوری
تحریم-دارو

اروپا مشتری داروی تحریمی ایران/ رهایی پروانه‌ها از تور آمریکا

ایران قدرت اول منطقه در بیوتکنولوژی است؛ در این صنعت، به تازگی پانسمان جدیدی از جنس پرده جنینی برای ترمیم انواع زخم از جمله زخم‌ بیماران پروانه‌ای، زخم دیابت، سوختگی و زخم‌ ناشی از جراحی تولید شده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

قتل ۱۵ کودک بی گناه ایرانی به دستور ترامپ/شرکت های دانش بنیان به داد کودکان پروانه ای برسند

بیماران E.B به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا قادر به استفاده از پانسمان های وارداتی "مپی لیکس" نیستند که این عامل تا کنون باعث مرگ ۱۵ کودک در کشور گردیده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پشت پرده ورود داروهای داروخانه ای به بازار آزاد چیست ؟ / همکاری دلالان با پزشکان و داروخانه ها دلیل کمبود داروهای خارجی بیماران+فیلم

طی ماه های اخیر ، تعدادی از داروهای دولتی که با ارز اختصاصی وارد کشور شده اند به جای داروخانه ها، سر از بازار آزاد در آورده اند و بیماران مجبورند برای تهیه داروهای خود به جای داروخانه به بازارهای آزاد مراجعه کنند و داروی موردنیازشان را به چند برابر قیمت خریداری کنند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران در آستانه خودکفایی در تولید دارو در کشور/ ۹۷ درصد نیازهای دارویی بیماران در داخل تولید می گردد

بر اساس اعلام نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان، هم اکنون ایران توانسته است ۹۷ درصد نیازهای دارویی خود را در داخل تولید کند که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده نه چندان دور شاهد خودکفایی صددرصدی تولید داروی های بیماران خواهیم بود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

دانشجویان دکتری قربانیان جدید تحریم های آمریکا/اقدام غیرقانونی نشریات علمی غربی در ریجکت مقالات ایرانیان+سند

بر اساس تحریم های آمریکا، تعدادی از نشریات معتبر بین المللی از پذیرش و بررسی مقالات علمی محققان کشورمان خودداری می کنند که این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای دانشجویان مقطع دکتری کشور شده است چرا که بر اساس قانون وزارت علوم، شرط فارغ التحصیلی آن ها چاپ مقاله در نشریات معتبر بین المللی می باشد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

عراق به جمع مشتریان داروهای ایرانی پیوست/ صادرات دارو با کیفیت ایرانی پاسخ تحریم های پزشکی آمریکا

سعید نمکی، وزیر بهداشت امروز در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی «ایران هلث» اعلام کرد: تا دو ماه آینده صادرات دارو و تجهیزات پزشکی را به عراق آغاز می‌کنیم.

پیام تامل برانگیز نخبگان در سالروز خروج آمریکا از برجام؛

پایان انحصار تولید داروهای ضد سرطان آلمانی و آمریکایی توسط محققین ایرانی/ ایران وارد باشگاه تولید کنندگان دارو سرطان شد

محققین کشور طی مراسمی که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد از ۲ داروی حیاتی سرطان با یک میلیارد دلار صرفه جویی ارزی و ۲ داروی ضد دیابت رونمایی کردند.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند؛

نقشه جدید اروپا برای ضربه زدن به اقتصاد ایران/ پشت پرده اعلام INSTEX در بهمن ماه چیست ؟

طی روزهای گذشته اتحادیه اروپا طی بیانیه ای، از راه اندازی ساز و کار جدیدی برای دور زدن تحریم های آمریکا خبر دادند که ایران به وسیله آن می تواند با سایر کشورها تجارت نماید، ساز و کاری که در عمل نه تنها هیچ تضمینی برای اجرا ندارد بلکه به دنبال ضربه زدن به اقتصاد کشور می باشد.

رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد

کمبود ۲۱ قلم دارو در کشور/قیمت داروها تا ۶۰ درصد کاهش می یابد

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: قطعا تحریم‌ ها مشکلاتی ایجاد می ‌کند به طوری که در حال حاضر با کمبود ۲۱ قلم دارو مواجه هستیم، اما تمام دست‌ اندرکاران صنعت دارویی کشور تلاش می‌ کنند تا کمترین اختلاف ایجاد شود.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند؛

پشت پرده برگزاری نشست ضد ایرانی آمریکا در لهستان / ۱۰ نکته که نشانه تبدیل ایران به قدرت فرامنطقه ای و جهانی دارد

طبق اعلام وزیر امور خارجه آمریکا قرار است در ماه آینده، این کشور در لهستان نشستی به منظور کنترل قدرت نظامی ایران و بررسی روش ها جدید برای جلوگیری از نفوذ کشورمان در منطقه و جهان با دعوت از سایر کشورها برگزار کند که این نشان از شکست پروژه های چند هزار میلیون دلاری آمریکا و همپیمانان منطقه ایش دارد.