تحریم::خبرگزاری علم و فناوری
تحریم

یادداشت پژوهشگر ایرانی در نشریه "نیچر"

کمک تحریم ها به توسعه چشمگیر علم بومی

پژوهشگر ایرانی معتقد است تحریم‌ها اگرچه از زمان انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ به منظور تحت فشار قراردادن جمهوری اسلامی و مردم اعمال شده‌اند؛ اما همزمان به پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه توسعه علم بومی کمک کرده‌اند.

اروپا مشتری داروی تحریمی ایران/ رهایی پروانه‌ها از تور آمریکا

ایران قدرت اول منطقه در بیوتکنولوژی است؛ در این صنعت، به تازگی پانسمان جدیدی از جنس پرده جنینی برای ترمیم انواع زخم از جمله زخم‌ بیماران پروانه‌ای، زخم دیابت، سوختگی و زخم‌ ناشی از جراحی تولید شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری:

خودکفایی شرکت ایران ترانسفو و بهترین عملکرد آن در طی ۵۰ سال گذشته

مشاور مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو: تحریم های علیه کشور به ویژه آبان ماه ۹۷ سبب شد تا متخصصین داخلی با تفکر بسیجی قطعاتی را تولید کنند که قبلا در تولید آن هیچ نقشی نداشتند و امروز در هلدینگ ایران ترانسفو به جایی رسیده ایم که آمار و ارقام از بهترین عملکرد این شرکت در ۵۰ سال اخیر خبر می دهند

آمریکا وزیر ارتباطات ایران را تحریم کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی آمریکا تحریم شد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

قتل ۱۵ کودک بی گناه ایرانی به دستور ترامپ/شرکت های دانش بنیان به داد کودکان پروانه ای برسند

بیماران E.B به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا قادر به استفاده از پانسمان های وارداتی "مپی لیکس" نیستند که این عامل تا کنون باعث مرگ ۱۵ کودک در کشور گردیده است.

وقتی فناوری ناجی صنعت می شود؛

صنعت فولاد کشور با رنگ و بوی فناوری/دانش بنیان های ضد تحریم در حوزه فولاد

شرکتهای دانش بنیان اخیراً توانسته اند با تولید محصولاتی بخشی از نیاز صنعت فولاد را برطرف کنند محصولاتی که وارداتی بوده و با تحریمها امکان دسترسی به آنها از خارج وجود ندارد.

واکنش وزیر ارتباطات به تحریم سازمان فضایی ایران توسط آمریکا

وزیر ارتباطات در واکنش به تحریم سازمان فضایی ایران توسط آمریکا اعلام کرد: نمی‌توانم آمریکا را حتی در این تصویر بیابم، چه برسد به اینکه فضا را تحریم کند، جهان و آینده روشن متعلق به همه است نه یک عده محدود.»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت؛

صنایع کشور در جنگ اقتصادی باید ملزومات پزشکی را تولید کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اولین گردهمایی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی منطقه ۷ کشور، با بیان این که امروز در یک جنگ نابرابر اقتصادی قرار گرفته ایم، تاکید کرد:صنایع کشور در جنگ اقتصادی باید ملزومات پزشکی را تولید کنند.

شرکت‌های تکنولوژی چینی «تجارت با آمریکا» را ممنوع کردند

دولت ترامپ تصمیم گرفته دسترسی هواوی به فناوری‌های آمریکایی را محدود کند تا جلوی پیشرفت بیشتر این شرکت و تسخیر شبکه‌های نسل پنجم مخابراتی را توسط آن بگیرد. صنعت نیمه هادی یکی از بزرگترین صنایع صادراتی آمریکاست و چین با توجه به انبوه تولیدات الکترونیکی خود از خریداران اصلی این نوع تراشه‌ها و نیمه هادی‌ها محسوب می‌شود.

باز هم تحریم‌ بر علیه هواوی؛

هواوی از این پس نمی‌تواند از کارت‌های حافظه میکرو اس دی (رم‌های تلفن همراه) در تلفن‌های همراه خود استفاده کند

اتحادیه کارت‌های حافظه میکرو اس دی در آخرین اقدام پیرو تحریم‌های ایالات متحده، هواوی را از فهرست شرکت‌های مجاز به منظور استفاده از کارت حافظه میکرو اس دی حذف کرد.