تربیت

یادداشت /

سردرگمی‌های جنسی نوجوانان و تابوی آموزش جنسی !

برنامه تربیت جنسی مبتنی بر فرهنگ اسلامی - ایرانی خانواده را در مرکز توجه قرار می‌دهد و هرگونه رابطه خارج از خانواده، خواه قبل و خواه بعد از ازدواج را رد می‌کند و تنها به همسر قانونی محدود می‌شود. این نوع تربیت جنسی موجب زهد اخلاقی، خویشتن‌داری، مهار غرایز طبیعی و خانواده گرایی فرصتی برای زندگی سعادتمندانه را فراهم می‌کند.

تحقیقاتی که که نیم قرن طول کشید سرانجام در مجله Nature منتشر شد!

«مطالعه‌ی کودکان بااستعداد در ریاضی» یکی از مطالعات علمی مهم است. اکنون در ۴۵ سالگی، این مطالعه مشاغل و موفقیت‌های ۵۰۰۰ افرادی را که از زمان کودکی یا نوجوانی زیر نظر داشته ‌است، مورد بررسی قرار ‌داد. این امر می‌تواند روشی را که فرزندان تیزهوش توسط سیستم آموزش ایالات ‌متحده شناسایی و پرورش می‌یابند، تغییر‌دهد.

هوش مصنوعی محققان MIT کودکان‌تان را تربیت می‌کند

یکی از دانشمندان این پروژه می‌گوید: «مهم نیست که جسم مثلث باشد یا دایره، ماشین باشد یا اردک. ادپت آن را به عنوان جسمی با احتمالاتی برای حرکت در مسیرهایی قابل پیش‌بینی می‌بیند. درست مانند کودکان که شکل یک جسم برای پیش‌بینی‌های فیزیکی اهمیتی برایشان ندارد.»

گفتن دروغ‌های کوچک به کودکان چه اثراتی بر سلامت آنها در بزرگسالی دارد؟

بزرگسالانی که در کودکی به آنها دروغ گفته می‌شده،‌ به احتمال بیشتر در دوران بزرگسالی به والدین خود دروغ خواهند گفت. همچنین آنها در مواجهه با چالش‌های اجتماعی و روانشناسانه با سختی‌های بیشتری روبه‌رو هستند. از جمله این دشواری‌ها باید به مزاحمت، دشواری در حل مسئله، تجربه احساس گناه و شرم و در نهایت به خودخواهی و سعی در فریب دیگران اشاره کرد.

سومین کنفرانس ملی نوآوری و تحقیق در اخلاق و تربیت

سومین کنفرانس ملی نوآوری و تحقیق در اخلاق و تربیت، مناسبات دین و روانشناسی مورخ هشتم تیرماه سال ۱۳۹۸ در تهران با هدف بسط و گسترش فرهنگ اسلامی در زمینه‌های اخلاق و تربیت برگزار می‌شود.

با اتکا به طب سنتی؛

مزاج شناسی تاثیر به سزایی بر بهداشت روان و تربیت دارد

انسان مزاج های مختلفی دارد و این مزاج می تواند ارتباط مستقیم با رفتار و حالات نفسانی انسان داشته باشد.

یادداشت؛سیده زینب حیدری

چگونه کودکانمان را در عصر فناوری با سبک زندگی اسلامی آشنا کنیم؟

بی شک وقتی صحبت از سبک زندگی اسلامی می شود بیانگر این مطلب است که می بایست امورات مختلف زندگی ما بر مدار اسلام و خواستگاه دین مداری و دین محوری باشد.