ترکیه

اولین تصاویر از جت جنگنده نسل پنجم ترکیه

برنامه توسعه هواپیمای نسل پنجم ترکیه که به نام پروژه تیاف-اکس (TF-X) یا امامیو (MMU) شناخته می شود، در حال پیشرفت است. این جت جنگنده قرار است در بازه زمانی ۲۰۳۰ تا ۲۰۳۵ جایگزین جت های جنگنده اف-۱۶ نیروی هوایی ترکیه شود.

استاد روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت:

اقدام پنجاه پنجاه جمعیتی ترکیه سرگردانی میان مدرنیسم و نئوعثمانیسم است

استاد روابط بین الملل دانشگاه اصفهان با اشاره به این که امروز جامعه ترکیه و سران ترکیه و احزاب و حتی اندیشمندان ترکیه با یک سرگردانی و سردرگمی مواجه شده‌اند به اقدامات ترکیه در مدرنیسم و گرایش به غرب از گذشته تا بحال و همچنین اقدامات و حرکتهایی که این کشور در راستای نئوعثمانیسم داشته، گفت: امروز ما اقدام پنجاه پنجاه جمعیتی ترکیه را سرگردانی میان مدرنیسم و نئوعثمانیسم تعبیر می‌کنیم.

در دیدار معاون فرهنگی شهردار اصفهان با هیأت اعزامی از کشور ترکیه؛

اصفهان و قونیه در مسیر خواهرخواندگی

هیأت ترکیه‌ای در دیدار با معاون فرهنگی شهردار اصفهان با اشاره به قرابت‌های فرهنگی اصفهان و قونیه، خواستار فراهم شدن مقدمات خواهرخواندگی این دو شهر شدند.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور گفت:

شکافهای قومیتی ترفند استکبار جهانی و سرویسهای اطلاعاتی برای جلوگیری از تعاملات ایدئولوژیک/صبر استراتژیک اقتدار راهبردی ماست

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور در نشست تخصصی «نحوه مواجهه با چالش آفرینی‌های دشمن در منطقه» با بیان این که شکافهای قومیتی ترفند استکبار جهانی و سرویسهای اطلاعاتی برای جلوگیری از تعاملات ایدئولوژیک است، گفت: یکجایی صبر استراتژیک اقتدار راهبردی ماست.

خاطرات ناصر رهسپار مارکوپولو صنایع دستی هرمزگان

از پنج شنبه بازار میناب تا نمایشگاه ATATURKترکیه

گارآفرین و هنرمند نمونه هرمزگانی با اشاره به یک دهه حضور و فعالیت در عرصه بین المللی گفت: صنایع دستی ایران طرفداران زیادی در کشورهای همسایه دارد.

کشف یک تمدن باستانی مرموز در همسایگی ایران+عکس

سرانجام سرنوشت پادشاه افسانه‌ای «میداس» در ترکیه برملا شده ‌است. سال گذشته، باستان‌شناسان در حال تحقیق در مورد یک تپه باستانی در مرکز ترکیه بودند. این منطقه بزرگ، دشت «قونیه»، دارای کلان‌شهرهای از دست رفته ‌است، اما حتی با این وجود، محققان آماده رویارویی با این کشفیات نبودند.

حضور کارآفرین هرمزگانی در نمایشگاه کادینلار ترکیه

کارآفرین هرمزگانی در نمایشگاه کادینلار ترکیه شرکت نمود و هنر ایرانی را به معرض نمایش گذاشت.

رهسپار کارافرین نخبه هرمزگانی:

۳۸ حضور در نمایشگاه های خارج از کشور عزم راسخ می خواهد

ناصررهسپار کارافرین نخبه هرمزگان برای سی و هشتمین بار در نمایشگاه های بین المللی صنایع دستی حضور یافت تا هنر بومی و سنتی ایران را به معرض نمایش بگذارد وی که فارغ التحصیل زبان انگلیسی با بیش از سه دهه تلاش و کوشش در عرصه صنایع دستی موفق شد تا هنر بومی و اباواجدادی اش را به دنیا معرفی کند.

گوگل سرویس‌دهی به موبایل‌های جدید تولید ترکیه را ممنوع کرد

گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد تاییدیه‌ی "Google Mobile Services" گوشی‌های هوشمند جدید اندرویدی که قرار است در بازار ترکیه عرضه شوند، صادر نخواهد کرد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

دیگر ترکیه مقصد مقصد گردشگران ایرانی نیست؟!

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، بیش از نه هزار گردشگر ایرانی در پنج ماه نخست سال جاری میلادی به این کشور سفر کرده اند.