تست-تشخیص-کرونا

معاون علوم پزشکی خبر داد

اختصاص ۱۰۰ هزار تست تشخیص کرونا به کهگیلویه و بویراحمد/مشارکت سپاه و بسیج در فاز دوم مبارزه با کووید ۱۹

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۰۰ هزار تست تشخیص کرونا به استان اختصاص داده شده که تا پایان هفته جاری وارد استان می‌شود.

برادر یک بیمار کرونایی:

مثبت شدن تست کرونای برادرم خیلی شوکه کننده بود/مسئولان سفرهای خود را کاهش دهند

برادر یک بیمار کرونایی گفت: با اینکه پیش بینی می کردیم ممکن است که به بیماری کرونا ویروس مبتلا شود ولی واقعا شنیدن خبر مثبت شدن تستش برای من و دیگر اعضای خانواده خیلی شوکه کننده بود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تشخیص بیماری کرونا توسط تلفن همراه و بدون نیاز به پزشک امکان پذیر شد !

محققین یک شرکت فرانسوی موفق به ساخت نوعی اپلیکیشن مخصوص تلفن های هوشمند شده اند که کاربر بدون نیاز به مراجعه به پزشک و تنها با استفاده از دوربین گوشی می تواند در صورت ابتلا به کروناویروس، بیماری خود را تشخیص دهد .

از کیت تشخیص کرونای ۵ دقیقه ای چه می‌دانیم؟ +عکس

شرکتی به نام Abbott دستگاهی جدیدی توسعه داده که فرآیند تشخیص کرونا را طی ۵ دقیقه انجام میدهد. از این دستگاه چه ميدانیم؟ شاید ویروس SARS (نشانگان تنفسی حاد) در سال ۲۰۰۲ الی ۲۰۰۳ را به خاطر بیاورید؛ این ویروس نمونه‌ای از ویروس کرونا بود که از حیوانات به انسان‌ منتقل شد. یکی دیگر از موارد مهم و جدیدتر نژاد ویروس‌ کرونا MERS (نشانگان تنفسی خاورمیانه) نام دارد که در سال ۲۰۱۲ در خاورمیانه کشف شد و به گفته دانشمندان این ویروس ابتدا از شتر به انسان انتقال پیدا کرده است.

دانشمندان تست ۴۵ دقیقه‌ای کرونا توسعه دادند+عکس

محققان در دانشگاه کالیفرنیا موفق شدند تستی برای تشخیص بیماری کووید۱۹ توسعه دهند که ظرف ۴۵ دقیقه جواب میدهد. نتایج آزمایش دقیق که به بیمار و کارکنان مراکز درمانی تحویل داده می‌شود، می‌تواند بسیار مهم و کارآمد باشد و به کاهش فشارهای ناشی از ظهور و شیوع این ویروس بر روی مراکز درمانی که نیاز به تخصیص مناسب منابع و تجهیزات تنفسی و انسانی خود دارند، کمک کند.