تشخیص-ویروس-کرونا::خبرگزاری علم و فناوری
تشخیص-ویروس-کرونا

علم و فناوری گزارش می دهد؛

این ماسک می تواند محیط ها و افراد آلوده به کرونا را شناسایی کند ! + فیلم

گروهی از دانشمندان ماسکی را طراحی و ساخته اند که توانایی شناسایی ویروس ‌ها از جمله کروناویروس را دارد و پس از شناسایی ویروس در محیط به صورت خودکار شروع به درخشیدن می کند .

عضو انجمن تغذیه آمریکا:

هیچ محدودیتی برای تغذیه افراد کرونایی وجود ندارد

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه بر خلاف آنچه که متصور می شود هیچ محدودیتی برای افراد مبتلا به کرونا وجود ندارد، گفت: این افراد می توانند از همه مواد غذایی مورد نیاز بدن استفاده کنند که این موضع در تازه ترین مقالات علمی جهان آورده شده است.

چرا میزان مرگ مردان در اثر کووید-۱۹ دو برابر زنان است؟

یک سوال اساسی درباره کووید ۱۹، آیا تاثیر کووید ۱۹ در مورد افراد به جنسیت نیز بستگی دارد؟ به عبارت ساده تر آیا مرد یا زن بودن در تاثیر و شدت بیماری موثر است؟ آمار مرگ و میر در اثر کووید ۱۹ در مردان و زنان چه تفاوتی با هم دارد؟ با ما باشید تا نتیجه آخرین تحقیقات در این مورد را بررسی کنیم.

دیابت نوع یک سرنخ‌هایی برای توسعه واکسن کرونا در اختیار محققان قرار می‌دهد!

دیابت یک بیماری مادام­العمر است. تقریبا ۱۸.۲ میلیون نفر از آمریکایی­‌ها به این بیماری مبتلا هستند و حدود یک سوم (یا ۵.۲ میلیون نفر) از داشتن این بیماری اطلاع ندارند. به­‌علاوه، ۴۱ میلیون نفر نیز به پیش­‌دیابت مبتلا هستند. با این­‌حال، هنوز درمانی برای این وضعیت وجود ندارد. افراد مبتلا به دیابت باید برای حفظ سلامتی خود بیماری را کنترل نمایند.

تاثیرات و علائم کووید ۱۹ در کودکان چیست؟

محققان معتقد هستند که کودکان مبتلا به کووید۱۹، معمولا بدون علائم ظاهری بوده و در صورت علامت‌دار شدن نیز نشانه‌هایی مانند تب و سرفه را از خود بروز می‌دهند. سن آغاز این بیماری در بین کم‌سالان از ۱.۵ ماه تا ۱۷ سال است و بیشتر کودکان مبتلا، ارتباط فیزیکی نزدیک با افراد آلوده به ویروس داشته‌اند. برخی کودکان مبتلا به کرونا علائمی از خود نشان نمی‌دهند، اما برخی دیگر علائم خفیف‌تری نسبت به بزرگسالان را بروز می‌دهند.

محققان MIT و هاروارد ماسکی اختراع کردند که در مواجهه با کروناویروس نور می‌دهد+عکس

ماسکی که میتواند مچ کرونا را بگیرد. در سال ۲۰۱۴، آزمایشگاه بیومهندسی جیم کالینز در دانشگاه ام.آی.تی شروع به تولید حسگرهایی کردند که می‌توانست ویروس «ابولا» را تشخیص دهد. تا سال ۲۰۱۶، آن‌ها موفق شدند این فناوری را برای شناسایی ویروس «زیکا» نیز آماده کنند. اکنون آن‌ها در تلاشند تا این ابزار را طوری تنظیم کنند تا بتواند موارد ویروس کرونا را نیز شناسایی کند.

مطالعات می‌گویند نگهداری سگ در خانه میتواند به شیوع بیشتر کرونا بینجامد

برخی از ویروس‌های خانواده کروناویروس‌ها که حیوانات را آلوده می کنند، گاهی اوقات می توانند به انسان سرایت کنند و سپس بین مردم پخش شوند، اما این موارد نادر است. سندرم تنفسی حاد شدید (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) نمونه‌هایی از بیماری‌های ایجاد شده توسط کروناویروس هایی هستند که از حیوانات سرچشمه گرفته و در بین افراد گسترش یافته است.

آيا واکسن کرونای آلمانی‌ها تا پایان سال به تولید انبوه می‌رسد؟

دانشمندان و محققان سراسر جهان در تلاشند واکسن ویروس کرونا را کشف و تولید کنند. بیش از سه میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده و بیش از ۲۱۷ هزار نفر نیز جان باخته‌اند. تاکنون تقریبا ۹۳۵ هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در جهان بهبود یافته و به زندگی بازگشته‌اند.

تست RT-PCR تشخیص کرونا چگونه انجام می‌شود؟

بیشتر آزمایشات مربوط به سویه جدید کروناویروس شامل گرفتن نمونه سواب برای تجزیه و تحلیل است.این ویروس که به عنوان سندرم حاد تنفسی کروناویروس ۲ (SARS-CoV-۲) شناخته می شود باعث بیماری ویروس کرونا (COVID-۱۹) می شود.ایجاد تست های قابل اعتماد برای شناسایی ویروس به منظور کاهش سرعت شیوع آن ، امری ضروری است.

پاندمی کووید-۱۹ با شروع فصل آنفولانزا، به سود ما خواهد بود!

طبق گزارش محققان ژاپنی، این بیماری می‌تواند در انتقال آنفولانزای فصلی تأثیر داشته باشد؛ انتظار می‎رود که امسال شاهد کاهش نرخ ابتلا به آنفولانزا باشیم. اما این امر تا چه اندازه قابل قبول بوده و دلیل چنین اتفاقی چیست؟ در ادامه برای پاسخ به برخی پرسش‎ها، شواهد موجود را مرور می‎کنیم.