تلگرام

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تا پایان مهرماه ارزدیجیتال تلگرام عرضه می شود/ Gram چه ویژگی هایی خواهد داشت ؟+فیلم

با توجه به اعلام تلگرام ، قرار است رمزارز اختصاصی این شرکت که Gram نام دارد تا ۳۱ اکتبر سال جاری میلادی به بازار عرضه شود. علامت این سکه‌ ی دیجیتال یک الماس آبی‌ رنگ خواهد بود و قیمت نهایی فروش هر سکه‌ ی آن ۰.۹۷ دلار در نظر گرفته شده است.

علم و فناوری بررسی می کند؛

واتساپ محبوب ترین پیام رسان ایرانیان/ دلیل مهاجرت کاربران کشور از تلگرام به واتساپ چیست ؟

بر اساس جدیدترین آمار مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) در سال ۱۳۹۸، واتس آپ توانست با رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته و با پشت سر گذاشتن تلگرام به عنوان محبوب ترین پیام رسان ایرانیان انتخاب شود.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

تلگرام در سراشیبی سقوط محبوبیت

تاخیر در دانلود تصاویر،قطع ارتباط متنی و حذف نرم افزارهای مرتبط با تلگرام و تولید پروکسی‌های با مطالب مجرمانه و ضد اخلاقی تا حدودی محبوبیت تلگرام را در کشور کاهش داده است.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند؛

عقب نشینی مسئولین از فیلترینگ تلگرام / هاتگرام و تلگرام طلایی قابلیت استقلال از تلگرام را دارند؟

طبق اعلام ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی تلگرام طلایی و هاتگرام فیلتر نخواهند شد و این نسخه های غیر رسمی باید به دنبال روشی برای استقلال از تلگرام اصلی باشند این در حالی است که این نسخه های غیر رسمی تلگرام از API های تلگرام برای انتقال داده های خود استفاده می کنند.

گزارشی از پرحاشیه ترین نرم افزار اجتماعی؛

حقایقی درباره اینستاگرام /اینستاگرام چه چیزهایی از کاربران خود می داند؟

این شبکه اجتماعی پرطرفدار که بر پایه به اشتراک گذاشتن عکس و فیلم بنا شده است، با ایجاد جذابیت بیشتر برای کاربران، تاثیرات زیادی نیز بر آن‌ها می‌گذارد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

بررسی آمارهای جالب از ۵ ماه فیلترتلگرام در کشور/فعالیت پیام رسان های داخلی از محبوبیت تا محدودیت

حدود ۵ ماهی از دستور فیلتر دائمی تلگرام در کشور می گذارد دستوری که قرار بود برای همیشه این پیام رسان را از دسترس مردم خارج کند و پیام رسان های داخلی را جایگزین تلگرام کند. اما با توجه به آمارهای رسمی مردم نه تنها به پیام‌رسان‌های داخلی روی نیاوردند که در این بین استفاده از فیلترشکن‌ها هم رواج بیشتری پیدا کرده است.

وزیر ارتباطات اعلام کرد؛

در تهران با «پاول دوروف» جلسه داشتیم/ بعضی از مسئولین پیام رسان های داخلی باعث بی اعتمادی مردم شده اند

محمدجواد آذری جهرمی در برنامه تلویزیونی «دست‌خط» در مورد انتقاداتی که به وزارت ارتباطات برای عدم حمایت از پیام‌رسان‌های بومی می‌شود و نیز حمایت این وزارتخانه از نسخه‌های فارسی تلگرام توضیح داد.

در روزهای انسداد پیام رسان های غیررسمی بررسی شد؛

آخرین سرنوشت هاتگرام و طلاگرام/اینستاگرام درانتظارفیلترینگ ؟

تلگرام طلایی و هاتگرام از جمله اپلیکیشن‌های پرکاربرد این روزهای کاربران ایرانی هستند که توانسته‌اند در غیاب نسخه اصلی تلگرام، خودنمایی کرده اند و این درحالی است که زمزمه مسدود شدن این دو چندماهی است به گوش می رسد...

تسهیل کنندگان

این روزها صحبت از ایجاد اشتغال آن هم از نوع فناورانه زیاد است این هفته نیز همایشی یک روزه به همین منظور برگزار شد اما آنچه در عمل خروجی کار است بیشتر ایجاد مانع برای کسب و کارهای جدید است. بدون اینکه به فکر استفاده از ابزار فناوری برای ایجاد اشتغال باشیم بیشتر ابزارهایی مانند تلگرام واینستاگرام را تعطیل و فیلتر می‌کنیم.

هستی یا نیستی

این روزها همه حواس‌ها بر سروش متمرکز شده است تا اگر کوچکترین باگی در این پیام‌رسان به‌وجود آید آن را به یکدیگر نشان دهند. در آخرین اتفاق‌ها برخی از افراد اعلام کرده‌اند که بدون اینکه در سروش ثبت نام کنند در سروش هستند و به نام آنها نام‌کاربری ایجاد شده است موضوعی که به شدت از سوی مدیرعامل سروش رد شد. ازدیگر موضوعاتی که این هفته مورد توجه قرار گرفت محدودیت خرید شارژ تلفن همراه از طریق کدهای دستوری برای زیر کف ۲ هزار تومان بود. محدودیتی که همه فکر می‌کردند که از سوی بانک مرکزی اعمال شده است اما بعد از جلسه مسئولان بانک مرکزی با مجلس مشخص شد که این موضوعی است که خود پی‌اس‌پی ها و بانکها بر سر آن به تفاهم رسیده‌اند.