تهدید

رونق بورس تهدید است یا فرصت؟

نقدینگی سرگردان جامعه که بعضاً آن را به عنوان هیولای نقدینگی تعبیر می‌کنند چند وقتی است بازار سرمایه را نشانه گرفته است.

مهمان ناخوانده ای که زمینه ساز بسیاری اقدامات گردید؛

کرونا از تهدید تا فرصت-۱

از ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور متمایز از نبودآمادگی های لازم برای مقابله با این ویروس منحوس اقدامات موثر و خوبی هم مشاهده گردیده است.

با توسعه ی فناوری های نوین در زندگی بشر؛

هوش مصنوعی تیغ دو لبه برای انسان

فناوری هوش مصنوعی، امروزه بخشی از زندگی انسانی شده و او با این فناوری به حل مشکلاتش رو می آورد. با این وجود بیشتر مردم از اهمیت آن چیز زیادی نمی دانند که این فناوری در کنار حسن هایی که دارد، می تواند برای او مخاطره داشته باشد و مانند تیغ دو لبه زندگی اش را تهدید کند.

با انتشارنامه اخطارآمیز رهبران و دانشمندان جهان:

تهدید به تحریم، پروژه "ربات قاتل" را متوقف کرد

رهبران و دانشمندان برجسته فناوری، نامه های سرگشاده ای را منتشر کرده اند که خواهان ممنوعیت استفاده از سلاح های اتمسفری مرگبار توسط فن آوری های هوش مصنوعی شده اند. اما گروهی از محققان AI اخیرا با استفاده از تهدید تحریم، یک گام به جلو رفتند تا دانشگاه را از توسعه فناوری های روباتی قاتل باز دارند. این دانشگاه تحقیقاتی چند ماه پیش، برای توسعه سلاح های نظامی AI که قادر به کنترل بدون نظارت بر انسان بود، گزارش داده بود .

یادداشت/

فضای مجازی؛ فرصت ها و تهدیدات

چه بخواهیم و چه نخواهیم، نه تنها همه ما از کاربران فضای مجازی و ابزارهایی با هوش مصنوعی شده ایم بلکه فضای مجازی به موازات زندگی حقیقی، تاثیرات خود را بر محیط، رفتارها، باورها و روابط اجتماعی ما برجای گذاشته و می گذارد و چاره و گریزی جز پذیرش آن نیست.

عضو پژوهشکده تحقیقات گیاهان راهبردی گیلان مطرح کرد

سرمازدگی محصولات کشاورزی تهدیدی برای حفظ امنیت غذایی در ایران

عضو پژوهشکده تحقیقات گیاهان راهبردی گیلان با اشاره به تأثیر تنش های محیطی بر عملکرد محصولات کشاورزی گفت: سرمازدگی از جمله مهمترین تنش های محیطی است که در صورت عدم مدیریت به موقع منجر به بروز خسارات جبران ناپذیری به استقلال و خودکفایی کشور می شود.

فوق تخصص مهندسی ژنتیک در دانشگاه زنجان:

علم فناوری نانو و بیوتکنولوژی جهان آینده را دچار تحول خواهد کرد

پروفسور کرمی اظهار داشت: پیشرو در تشخیص و شناسایی نمونه های آزمایشگاهی میکروبیولوژی هستیم.

یادداشت؛ دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

سدها و پدافند غیرعامل

در طرح راهبردی پدافند غیر عامل باید به اصول مکان یابی، تمرکز زدایی، پراکندگی، کوچک سازی و توزیع مراکز حیاتی و حساس در کل فضای سرزمین کشور توجه خاص مبذول نموده و از انبوه سازی و ساخت و سازمجموعه های بزرگ و حجیم خودداری شود.