تورم::خبرگزاری علم و فناوری
تورم

یک کارشناس اقتصادی عنوان کرد:

حذف صفر از پول ملی تاثیری در کنترل تورم ندارد

شفیعی تاکید کرد: این که عنوان می شود با حذف صفر از پول ملی تورم کاهش پیدا می کند مطلب نادرستی است، با حذف صفر تنها واحد شمارش پول تغییر می کند.

یادداشت؛

معیشت در حال سقوط مردم

در ‌حال‌ حاضر همه محزون و مهموم، محو تماشای رقص مستانه قیمت ها و از همه بدتر سکوت و نظاره متولیان اقتصادی و سیاسی هستند و کمتر به لایه‌ها و رنج‌های درونی سیاست و به‌ تبع آن بحران‌های اجتماعی توجه می‌کنند، این در حالیست که منابع ملی توسط عده ای اندک و قلیل به تاراج می رود.

رمز عبور از فلاکت اقتصادی؛

سال ۱۳۹۷، رکورد ‌شاخص فلاکت در دولت روحانی/نرخ تورم و بیکاری در کشور باید بهبودیابد

برای سنجش عملکرد اقتصادی کشورها و دولت‌های مختلف از نشانگرهایی اقتصادی متفاوتی استفاده می‌کنند که در میان این نشانگرهای اقتصادی شاخص فلاکت اقتصادی با توجه به تعریف ساده آن از یک طرف و اهمیت مؤلفه‌های آن از طرف دیگر یکی از پرکاربردترین نشانگرها در این زمینه است.

نرخ تورم

دراین اینفو به بررسی نرخ تورم میپردازیم

تحلیلگر اقتصادی،مدرّس حوزه صنعت و اقتصاد دانشگاه بوشهر؛

پرداخت یارانه بی هدف، موجب رشد قیمت‌ها و نتیجه مذاکرات خارجی، نداشتن تضمین در اجرای آنهاست

تجربه ثابت کرده است که پرداخت یارانه بی هدف فقط موجب رشد قیمت‌هاست و نتیجه مذاکرات خارجی نیز نداشتن تضمین در اجرای آنهاست و اقتصاد‌های دولتی به واسطه ضعف و ناکارآمدی در تولید به ورطه فساد و واردات بی حد و حصر می‌افتند که این نیز علاوه بر وابستگی می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد تحریمهای گوناگون برای کشور باشد.

رئیس سابق دفتر بازرگانی:

آیا وضعیت اقتصاد ایران در سال ۹۸ قرار است از این هم سخت‌تر باشد؟

اقتصاد ما یک بار دیگر در معرض ابتلا به عارضه «رکود تورمی» قرار می‌گیرد که قطعا نارضایتی همزمان طیف گسترده‌ای از مردم و فعالان اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.