جوانان-ایران

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:

نزدیکترین محل برای قانون تسهیل ازدواج جوانان بودجه ۱۴۰۰ است

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نشستی که به همت بسیج دانشجویی استان اصفهان و با موضوع قانون تسهیل ازدواج جوانان برگزار شد، با بیان این که در موضوع جوانان نباید فکر کنیم کار جدی انجام داده ایم گفت: نزدیکترین محل برای قانون تسهیل ازدواج جوانان بودجه ۱۴۰۰ است.

عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت؛

۳۶ میلیون جوان در پنجره جمعیتی هستند/ تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند

محمدرضا حیدری عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان در وبینار «جهش تولید، فرصت ها و تهدیدها» با بیان این که در ایران ۱۴ میلیون دانش‌آموخته دانشگاهی داریم و ۳۶ میلیون نفر جوان ما در پنجره جمعیتی هستند، گفت: تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند.

یادداشت/

روز جوانی یا روز جوان ...؟

در سرزمین جوانی، جوانی كردن و جوان ماندن سخت است و گرنه هر كسی پس از نوجوانی، لاجرم جوانی است برنا، مسئله این است جوانی كردن.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران به باشگاه دارندگان زبان برنامه نویسی بومی پیوست/با ویژگی های زبان برنامه نویسی ایرانی آشنا شوید

محققان یک شرکت دانش بنیان برای اولین بار در کشور و بعد از ۱۰ سال تحقیق و بررسی توانستند از اولین زبان برنامه نویسی بومی رونمایی کنند. تاکنون تنها تعداد انگشت شماری از کشورهای جهان موفق به ساخت زبان برنامه نویسی بومی شده اند.

یادداشت؛

ترویج فرهنگ تشکل گرایی باعث تمرین دموکراسی می شود

تشكل‌گرايي و تقويت فرهنگ مشاركت عمومي به ویژه در بين جامعه ی معظم دانش‌آموزان و دانشجویان بانی قرار گرفتن آنان در چرخه ی توسعه و رشد خلاقيت‌هاي فردي و گروهي شده و احساس مفيد بودن و وابستگی داشتن به گروه و جامعه را در آنان بيدار و هویدا مي‌كند.

نمایشگاه فناوری‌های شانگهای در محاصره مدال‌های نوجوانان و جوانان ایرانی

شرکت کننده‌های ایرانی موفق به کسب دو مدال طلا، شش مدال نقره و یک مدال برنز در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری شانگهای چین شدند.

تلاش محقق ایرانی برای انتقال انرژی از فضا به زمین

علی حاجی میری یکی از اساتید مؤسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) است که اختراعات زیادی را به ثبت رسانده. او پس از اخذ مدرک لیسانس از دانشگاه صنعتی شریف، برای ادامه تحصیل روانه آمریکا شد و توانست مدارک فوق لیسانس و دکترای خود را هم از دانشگاه استنفورد دریافت کند. حاجی میری در ۳۲ سالگی به عنوان یکی از ۳۵ نوآور برتر جهان انتخاب شد

بی کفایتی دولت یا تحریم توسط آمریکا؟

بررسی علتهای تورم قیمت در بازار ایران و حق طلبی مردم که این روزها وضعیت ملتهبی را ایجاد کرده است